Bu yetenekli futbolcum için ne yapabilirim?

Bal ligi kadınlar bir futbol takımında uzun zamandır antrenörüm yeteneklide bir ogrencım var kisilik olarak ta seviyom ama maclarda sureklı kavga edıyor sınırlendırenlr cok oluyor ama hakemler genelde sınırlendırne degıl bagırana sovene ceza verıyor kızımız cok ıyı ama bır o kadarda kendını tutamıyo bu konuda uyardm ama yne hata yaptı takımdn atamam cunku ıyı oyuncu ne yapıyım szce?

0|1
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• Troll soru değilse eğer, öncelikle değerli meslektaşıma bu konuda duyarlılığı için tebriklerimi iletiyorum. Cinsiyeti her ne olursa olsun ilk önce öğrencinizin sizi sevmesi, size güvenmesi, size saygı duyması, sizin tarafınızdan ona müdahale edilmesinin onun geleceği açısından yararlı bir şey olduğuna dair ikna edilmesi gerekir. Bu aşama olmadan diğer hiçbir aşamada başarılı olamazsınız. Bir sonraki aşamada ise ona eksiklerini göstermek istiyorsanız ki bu sinirlerine hakim olamamak gibi, bu konuda başı sık sık belaya giren eski futbolculardan veya şu an ki futbolculardan birisiyle, onun da tanıdığı sevdiği sözüne değer vereceği türden biri olarak gördüğü olmak kaydıyla, bir görüşme yaptırabilirsiniz. Eğer bunu yapamıyorsanız bu konuda yine ona rol model olabilecek sevdiği bir oyuncudan bu yönde verilmiş röportajları demeçleri açıklamaları ona gösterebilir/izletebilir/okutabilirsiniz. Antrenörlüğün en zor kısmı ne yazık ki bu kısımdır, burada başarılı olabilirseniz inanın diğer hiçbir aşamada başarısız olmayacaksınız. İnsanı yönetmek her konuda olduğu gibi antrenörlük konusunda da dünyanın en zor işi ne yazık ki.

0|0
    0|0
    • aklıma gelmemıstı harıka yazmıssınız idolu olan bırı var gorusme ayarlamam lazım o zman

• rica ederim gelişime açık olmanız bence diğer tüm insanlara örnek olmalı. Zira bu ülkede nedense herkes yaptığı işte kendini en iyi en çok bilen en üst düzey zannediyor. Duyarlılığınız umarım başkalarına da örnek olur bir insan her şeyi bilemeyebilir bu ayıp bir şey değildir ama bilmediği halde biliyormuş ayağına yatmak işte bu ayıptır.

• tabiki ben cozum yolu arıyorm antrenor olarak gorevımız yeteneklerı kazandırmak bıraz daha sakın olsa milli takıma bile yolcu edebılrz

En İyi Kız Görüşü

• Gözünü Korkutun Benim Hocam öyle Yapardı Takımdan Atma Değil Her Aklı Başında bir Kızsa Sizin Verdiğiniz Cezanın Neyi Kast ettiğini anlaması gerek

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Bazı oyuncular vardır ki sahada kendini bariz belli eder ben burdayım diye hal ve hareketleriyle Galatasaray dan örnek veriyim Felipe Melo saha içi davranışları çok agresif küfürde ediyodu tahrikde ediyolardı ama bir oyuncu bütün takımı ateşliyodu o kendi karakterini hırsını diğer arkadaşlarınada yansıtıyordu sizin takımdaki bayan arkadaşta bana kalırsa bırakın karakterini sahaya yansıtsın varlığını hissettirsin tabii kart vs. yememek için örneğin küfür etmesin ya da hakem hatalı karar verince çok çok itiraz etmek yerine alkışlayarak protesto edebilir hakemi bence insan iletişimdeyken sakin olunca her zaman kendini çıkarabilir saha içinde hırslı vs. olmalı ve iletisime geçince sakinliğini korumalı diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Kazanma hırsı bunlar hep bence kaybetmenin ölüm olmadığı mühim olanın takım oyunu oynayıp zevk almak olduğunu fark ettirmek lazım ama eğer sorun bu değilse bu kız fazlasıyla ego ya sahip ve takımın onu geride tuttuğunu düşünüp sinirleniyor eğer 2. durum varsa takım oyununu bozuyor demektir kadroyu elden geçirmelisiniz

0|0
    0|0
    • karsı takımdakı kızlar terbıyesızlık edıyor

• anlattm aslında hakta verdi bıraz durulmstu en son cok ustune geldıler

• Belki de sporla alakalı biz hiç yaşamıyoruz böyle şeyler rakiplerine kadar saygılı herkes birbirine judo da :D adamın kolunu kırdım akşam yemeğe çıktık yani böyle samimiyet :D

• Bunun için maç öncesi profesyonel futbolculara ki PTT 1. Lig'deki birçok takım da dahil Örn: Adana Demirspor psikolog tarafından terapi uygulanıyor.

Federasyonla iletişime geçin. Arşivlerinde mutlaka boş psikolog vardır.

0|0
    0|0
    • sorusturdm onu yoktu aradım bosta yok dedıler bırde bız bal ligiyz

• Normalde 1. Lig takımlarında çalışıyor. Alt liglerde işi yok. Yarın bir soruştirim. Bulabilirsem. Tam hatırlamıyom şimdi. Seneler oldu.

• Harika olur gercekten 1ligdeyse daha iyi anlar psikoljiden

• Hırsından kaynak lıdır. Bir oyun olduğunu ve sizin çabalarını gördüğünüzü haksızlığa uğradığını kenardan gördüğünüzü falan söyleyerek terapi yapabilirsiniz

0|0
    0|0
  • Cezasını süresini azaltarak verirsin eğer anlamıyorsa at gitsin takımın 10 kişi oynayıp eksik kalmasındansa adam gibi birini bulur yerine gerekirse yenilirim

0|0
    0|0
    • hem iyi oyuncu hemde sevıyorm bız atarsak rakıp takıma gıder bıze zorluk olr

• İşte bu zihniyetle hareket edersen zaten kaybedersin baştan bir oyuncuyu kaybetmek yeni bir kan katabilir bu kadar sinirli bir oyuncu takımın motivesini de düşürür eğer teknik direktör olarak duygularını ön planda tutuyorsan zaten eksiktir bir şeyler her oyuncuya eşit yaklaşmalı belki de sevdiğin için iyi görüyorsun onu bu kadar yüceltiyorsun

• Bazı futbolcular mizaclarıyla hatırlanır ve efsane olur. Elleme yansıtsın karakterini sahaya.

0|0
    0|0
    • kart goruyo sureklı?

• yahu o oyunda olmaynca kötü gidiyo işte

• Büyüdükçe farkına varır takımını gereksiz yere eksik bırakmayacağının.

• Psikoloğa gitsin. Belki biraz sakinleşir.

0|0
    0|0
    • bende oyle dusundum ama psikolojsi yerınde sadece oyn ıcınde ole oluyor

• Öfkesini kontrol edemiyor buda bir sorun sayılır bence.

• ınsallah kabul edergıtmeyı

• Herzaman yetenek onplanda olmaz bigun oyle bir macta takimi yalniz birakirki husran olur

0|0
    0|0
  • Tam süre mi oynatiyorsun

0|0
    0|0
  • baldan çıkarıp pafa sok. akıllanır

0|0
    0|0
  • Futbola paralel olarak satranç veya poker oynasın boş zamanlarında. Daha da olmazsa kickboksa geçsin.

0|0
    0|0
  • Box clap a yazdır sinirini atsın futboldan anlıyor musun sakatlık tan bişey sorcam iznin olursa

0|0
    0|0
  • antrenmanlarda daha fazla tutarak olabilir. veya takımdan ayrı çalıştırmak

0|0
    0|0
    • ceza verdım bı kerede

• zayıf bıraz yuklemek ıstemıyorum agır gelmısdı cezası

• ağır olsaydı hatalarını tekrarlamazdı sevdiğim bir oyuncu demek oyun dışı içindir ama oyun içinde hiç kimse takımdan bağımsız değildir. oyun dışına barıkılmalı bu sevgi bunun fark ettiğiniz sürece oyuncunuz kendini düzeltecektir.

• neden gizliden soruyorsun merak ettım :d

0|0
    0|0
    • sıteyı sırf bu soru ıcın actım zat

Kızlar Ne Diyor 1

• Ona sinirine hakim olmasi gerektiginu anlat

0|0
    0|0
Yükleniyor...