Sporcu arkadaslaaaar! ?

Spordan sonra protein ihtiyacini karsilamak icin çiğ bildircin içmenin bir zarari var midir? Spordan önce ve sonra tam olarak ne yemek gerekir toz kullanmadan doğal yöntemlerle protein ihtiyacimi karşılayabilir miyim? Simddiden teşekkürler 🙌

0|1
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Toz kullanmana gerek yok , benim en iyi geliştiğim dönem spordan sonra yumurta yediğim/içtiğim dönemdir. Yumurta çabuk sindirim sağladığı için tüm yiyeceklerden daha hızlı protein ihtiyacını karşılar. Yani evet her spor sonrası yumurta içebilirsin fakat her zaman bıldırcın değil , tavuk yumurtas olsun :)

0|0
    0|0
    • Tavuk yumurtasina gore daha çok protein olduğu söyleniyor benim için mucize gibi yani o yüzden kolayina kacayim dedim :)

Erkekler Ne Diyor 10

• yumurta türevlerini çiğ içme salmonella tehlikesi var, spordan önce kompleks karbonhidrat ağırlıklı olmak üzere (esmer pirinç, bulgur, yulaf) yanına kırmızı et ya da tavuk göğsü gibi proteinler ekleyebilirsin, antrenman sonrası ise protein ağırlıklı beslen karbonhidrat çok olmasa da olsun yine

1|0
    0|0
  • Spordan 1-2 saat önce veya sonra yiyeceğin yulaf ezmesiyle proteini doğal olarak almış olursun. Eti Lifalif tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Hiç çiğ yumurta filan içmem hiç ıykk qwr
    Genelde normal beslenmemden karşılarım zaten, eğer yetmiyorsada protein tozu kullanırım (nadiren)

0|0
    0|0
  • Sıvı yumurta akını tavsiye ederim pastörize edilmiş bir tane daha var yazacağım size buradan dozlarınıda

0|0
    0|0
    • Sıvı yumurta akını günde bir bardak 250 ml i geçmeden tüketin ayrıca yağsız lor peyniri doğal yollardan yapılmış lor peyinirini tavsiye ederim ara ara kullanabilirsiniz hangisi daha iyi derseniz eşit gibi o kadar yakın ki net bir şey söyleyemiyorum ama lor biraz daha üstün olabilir aminoasit yapısı çok ufak bir avantajı var çok büyük değil

• protein tozu veya normal besinlerden protein alarak gelişim beklenemez herşey protein değil arkadaşlar protein sadece %15 lik bir kısmı :)

0|0
    0|0
  • Zararı yokta çok yumurta sivilce yapıyo günde 10 tane falan 😃

0|0
    0|0
    • Yanlizca beyaz dostum ;)

• Hahaha yazik takviye de aliyosa ondanda oluyordu saniirim ama doktorumun dediği saf beyaz da sadece protein var sivilceyi sari yapar imiş alerjiyide ayrica.

• Evet bide toz kullanmış yanında ama 8 ayın sonunda sonuç hüsran 😃😃

• tavuk göğsü
    ton balığı (Süzülmüş)

bunları salata yaparsan vitamin ve mineral ihtiyacınında bir kısmı karşılanır en azından yumurtayı sabah yemeni tavsiye ederim içinde yağ var

0|0
    0|0
  • Haşlanmış tavuk yemen lazım tuzsuz ve 0 yağlı 👍

0|0
    0|0
  • git prorein tozu al

0|0
    0|0
  • Ton balikli salata

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1