Evlenip boşanan kadınların tekrar evlenmesi kolaylaştı mı eskiye nazaran?

Günümüzde evlenip boşanan kadınların tekrar evlenmesi sanki eskiye nazaran daha da kolaylaştı. Bu bir gelişmedir siz ne düşünüyorsunuz ?

0|0
16|18

En İyi Kız Görüşü

• kim ne derse desin olaya nasıl bakarsa baksın bu gayet güzel bir gelişmedir. bir evlilik yapıyosun adamın sonra farklı huyları farklı alışkanlıkları ortaya çıkıyor . eskiden dayakta yesen el alem ne der korkusuyla katlanılıyordu. gerçeğin asıl yüzü bu olmamalı herkes 9 aylık ve herkes bir kere geliyor dünyaya . kimse kimseye katlanmak zorunda değil.artı ayrılıp maddi geliri olmadığı için zorluk çeken bayanlar var . ne yapsın çareyi tekrar evlenmekte buluyor. ikinci evliliğinde mutluluğu yakalamış pek çok insan var . aşağıda bir takım yorumlarda bulunanlar var . boşanmış bir kadına enkaz gözüyle bakmamak gerek. eski ilişkisini yeni yaşamına taşıyacak değil. her kadın hayatında yeni bir sayfa açmayı bilir eğer ki karşıdaki mutlu etmeyi biliyorsa.

tabiki bu söylediklerim erkekler içinde geçerli . kimse kimsenin nazına oynamak için gelmiyor dünyaya .

1|2
    0|0
    • arkadaslar kanunlar var kadını magdur etmıyo merak etmeyın magur ınsan yoktur hakkını aramayan ınsan vardır

• nasıl etmiyor hakkını aramak bile maddiyata bakıyor . bu devirde paran varsa insan sınıfına konuyorsun yoksa kimsenin umrunda olmuyorsun . en basiti nafaka bağlıyor devlet adam yıllarca vermiyor .birikse ne olacak alamadıktan sonra. ben boşandım diyelim .karşı taraf 2000 lira alıyor evi yok . bana nafaka verse ben o kadar parayla ne yapayım . yani demem o ki insan baştan kendini düşünecek mesleğini eline alacak mesleğini edinemediyse bile geçimini sağlayak bişeylerle meşgul olacak .

Kızlar Ne Diyor 15

• Bu evlenip boşanmaların acısını birtek kadın çekiyor zaten. Eskisine göre azalmış olsa bile gel sen onu kadına sor. Bir kere darbe yediği bir müesseseye tekrar nasıl gönlü yetip de dönsün ki... Anne babası bile kadını yük olarak görürken dul haliyle...

1|0
    0|0
  • olması gereken oldu bence..kimsenin özel hayatı kimseyi ilgilendirmez ki ...bi kadının boşanması dul kalması sonra yine evlenmesi ..neden herkese dert oluyor anlamıyorum..bir erkek aynı şeyi yaşadıgı zaman övülerek anlatılıyor ( adama bak 3 kere evlendi helal olsun vs..) ama kadın boşanınca sanki hakaret eder gibi direkt (dul) damgasını yapıştırıyorlar...erkek nasıl boşandıktan sonra evlenince normal karşılanıyorsa kadınında normal karşılanması lazım ..kaldı ki zaten etik olmayan birşey erkek ya da kadın ayırmadan yargılanmalı..

3|0
    0|0
  • artık insanlar namusun iki bacak arası olmadığını anlamaya başlıyor.

1|0
    3|2
  • sorun çok güzel :)

Gelişme olarak görmüyorum ama, eskiden daha çok vardı ve hatta boşanan kadınlar toplum baskısı ya da ailelerin baskısıyla hemen evlendiriliyordu ki ortada dul dul dolaşmasın , laf söz çıkmasın...

insanların biraz bu mantıktan kurtulmaları gelişme olur.. hala biraz var çünki

1|0
    0|1
  • Bazı kadınların evliliği 5i buluyor bunu bir gelişme olarak değilde batış olarak görüyorum ben.Ama bazıları ilk evliliklerini kendileri istemeden,zorla ya da bir hevesle yapıyorlar bu yüzden ikinci evlilikleri daha güzel oluyor.Kimsenin mutsuz olmasını istemem.Bence bir gelişme sonuçta insan mutluluğu söz konusu.

0|0
    0|0
  • Kolaylaştı diye düşünmüyorum ben...Sadece boşanmak kolay bence. Bu da ülkemizde şehirden şehire değişen bir olgu...

Türkiye de kadın olmak zor iş dostum..

0|0
    0|0
  • yalnızsa sessizce yargılıyoruz o kadar

belki bir gün benim de başıma gelirse korkusuyla

0|1
    0|0
  • bence daha kolay. cunku evlenmeden bile cocuk sahibi olanlar var bu devirde. onlar bile kabul edilebiliyorlar bazen. namusuyla evlenip boşanan mı kabul edilmeyecek?

0|0
    0|0
  • herkes evleniyor ya ben :(

1|1
    0|0
  • Boşanan erkek evlenirde kadın evlenemez mi ?

0|0
    0|0
  • Gelişmedir evet..

Evlenip boşananlara büyük saygım var,ama evlenmeden her haltı yiyenler nolucak ?

0|1
    1|1
  • evet 2 arkadaşım evlendi ayrıldı 2. evlilik yaptılar sonra

0|0
    0|0
  • evet bide üstüne kilolarca altın ve üstüne ev istiyorlar.d

0|0
    0|0
  • bekarlardan daha cabuk evleniyolar

0|0
    0|0
  • evet bence de bir gelişme.eskiden utanç kaynağıydı...hatta boşanmak bile çok zordu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Çünkü bekarete verilen önem azaldı da ondan.

Bazılarına fark etmiyor artık daha önce ne yaptı, etti, yaşadı.

Çünkü "duygu" olayı bitirildi. Herşey fiziğe endekslenmeye başladı. Bekaretin önemsenmemesi de bundan.

Karşısındaki bayan güzelse içinde, ruhunda kopan fırtınaları kimse iplemiyor. Ne yaşadıysa yaşamış deniliyor. Önceki evliliğinden, ilişkilerinden kalan arazların yeni kuracağı yuvayı etkileyeceğini düşünmüyor.

Yani bazı bayanlara bu bir + gibi geliyorsa da malesef bu - dir. Kendilerinin daha çok bir meta olarak algılandığını gösterir. Çünkü aklı başında kimse daha önce kötü bitmiş bir ilişkinin enkazını devralmak istemez. Ha adam ölmüştür falan o ayrı konu tabi...

1|1
    1|0
  • evet eskiiden kız daha kolay alınırdı :)) dul kadın kilosu kadar altın isterdi ..bende sene 1331 bir dul kadına talip oldum kadın 200 dekar tarla . bir üzüm bağı. bodrum'da yalı kavak da yazlık . İstanbul moda da bir daire ve chovrolet (o devire uysun ) araba ile 5 metre zincir. 3 adet trabzon cebesi ve Ankara cebeciden bir daire istedi :(( bu durum karşısında haliyle sen bana ne vercen diye sordum . bir tokat patlattı aha sana bunu verecem dedi :)) olsa market senin dedim . benseki o zaman dil tarih cog. ünv . köprü altında simit satıyorum. gel anlaşak dedim sana 5 simit birde 3 gen penir verem dedim . ben kasabım dedi gelde ben san et veremde ye dedi..! bende kolstorl var dişler takma , kuş takla dedim eti yiyemem . suyundan belki içerim dedim ..:))) gelmedi hanımbe gavurun dogurdugu . ama sonradan bir kız vardı hergün simit alırdı benden . sevdik birbirimizi . finallerde masrafsız agrısız sizisiz kaçtık valla bedavadan işte sevgi bu . ama şimdik kolaylaştı . kızlar taşı demiri yani evi arabayı neyleyim diyor . huzurum mutlulugum olsun . diyor en güzelide bu degilmi .:evet herşey çok degişti kolaylaştı kısa süreli orta vadeli uzun vadeli olmuyor da evlilikler bile oluştu :) ha şöyle çocuklar birbirinize zorluk çıkarmayın üzmeyin birbirinizi, verin alın hepsinin sevabı ayrı yanlış anlamayın yardım edin birbirinize 3günlük dünyada herşeyi kana kana doya doya yaşayın kalın saglıcakla . ismayil dedeniz ...

0|0
    0|0
  • zaten normal olanda bu. işi dine bağlamak gerekirse Hz. Muhammed'in ilk hanımıda dul bir hanımdı.

önemli olan bir kadının bakire olup olmaması değil dürüst, güvenilir ve karşısındakine saygı sevgi çerçevesinde yaklaşıyor olmasıdır. (tabi aynı durum erkek içinde geçerli).

1|1
    0|0
  • Tam tersi eskiye göre zorlaştı. Eskiden dul kadını hemen tekrar evlendiriyorlardi şimdi herkes free takılıyor.sebepler çok var. Alternatifler çok olunca tahammül az oluyor. Babalar kızlarına kiyamiyor en ufak sıkıntıda gel kızım diyorlar.biz zannediyoruzki dünyanın bütün sıkıntısını biz çekiyoruz halbuki herkesin ayrı sıkıntısı var.

0|0
    0|0
  • evet kolaylaştı ancak şunu unutmamak gerekir.Evlilik deneme yanılma ile kurulmaz ciddi bir müessesedir.Fakat malesef yozlaştığı için yuvalar yıkılıyor sonra yeniden yuva kuruluyor...Bir erkek boşandıktan sonra sıfırdan başlar ama bir kadın kaldığı yerden devam eder

0|0
    0|0
  • Bence eskiye nazaran bu konudaki tabular daha erken kırılıyor . 2. evliliğinde mutlu olmuş çok insan tanıyorum .

0|0
    0|0
  • İnsanın boşandıktan sonra da özgürce evlenebilmesi gelişmedir. Ama bunu yapan insan sayısının gün geçtikçe artması gerilemedir bence.

0|0
    0|0
  • Tekrar evlenmek için boşanmak gerekiyor, e tekrar evlenmeler çoğaldıysa boşanmalar da artmış demektir.Bunu bir gelişme olarak görmüyorum şahsen.

0|1
    0|0
  • tayip dulları maaşa bağladı artık evleniyolar hatta boşanıyolar :D bkz : sgk haberleri

0|0
    0|0
    • evet haklısınız . tayip ağa . yatana kalkana . hastaya . herkese mayış bagladı . hatta altına s*cana bilem para bez parası veriyor . dul kadına . ingilterden gelen araştırmacılar şaşırmış türkiyede 42 yaşından sonra herkes mayış alıyor bu parayı nerden buluyorlar demişler :))) türk vatandaşı yetenekli demişler . 800 tl ile aclık sınırını gecip yaşayan tek ülke diye izahda bulunmuş yetkililer . gündemi degiştirip bir espiri patlatmış başdanbakan; dünyada somali . bizde komili akız beyazız:))

• madem evlenecekti niye boşandı, madem boşandı o zaman niye evleniyor? hayat ne garip oooo hayat çok garip...

0|0
    0|1
  • Artik insanlar bekaretten cok anlasmaya bakiyor gibi geldi bana

0|0
    0|0
  • Kesinlikle. Ayrıldığım eşim benden sonra evlenmiş te çocuğu da olmuş. Allah mesut etsin.

0|0
    0|0
  • soruyu evlenip boşanan yerine boşalan diye okuduğum için herkesten özür diliyorum.

0|1
    0|0
  • Dul erkeklerde çoğaldığından bulmak zor değil

0|0
    0|0
  • evlilik ciddi bir müessese hemen düşünüp taşınmadan iyi karar vermedne evlenmemek lazım.

0|0
    0|0
  • Halen zor tamamen bakış acısıyla alakalı.

0|0
    0|0
  • Tv'Ler saoLsun :)

0|0
    0|0
  • namus için ailemdeki tüm kadınları öldürürüm gerekirse keleşle ortada eğer namusuzluk varsa

0|0
    4|2
Yükleniyor...