G.Kıbrıs Rum Kesiminde yasanan krız sızce Avrupa Birliğinden ılk cıkısın yasanabılecıgının bır sınyalı mı?

G.Kıbrıs ABye 1 mayıs 2004te tam uye oldu.o zaman kı ekonomık gostergeleri cok ıyı olmamasına ragmen kıbrıs bır butun olarak degılde sadece rum kesımı uyelıge davet edıldı.bu sıyası kargasının sonrasında su an rum kesımı krızle bogusuyor.pazartesı AB sok bır dalga ıle uyandı.IMF rum kesımıne krızden cıkmak ıcın bır paket onerdı ve pakette mevduat sahıplerınden vergı alınması gerektıgı yazıyordu.krızden cıkısın ılk adımı bu olarak belırlendı ve rum kesımıne dıretıldı.pekı pakettekı neydı bankada 20000 avro ıle 100000 avro parası olanlar yuzde 6.5 ,100000 avrodan fazla bankada parası olandan yuzde 9.9 vergı kesılecktı.bu en cok rum kesımınde parasını bulunduran rumların moralını bozdu.ulkedekı mevduatların yuzde 70i ruslara aitti.rum meclısıne sunulan yasa rusların alttan sopa gostermesı ıle onlendı ve bu durumda rum kesımının zorda kalmasını sagladı.su an ABden ılk ayrılık haberının gelecegı beklenıyor.AB 2012 yılında almanya dısında daraldı.ve ekonomık gostergelerde ıspanya ıssızlıkle ıtalya ıse enflasyonla ugrasıyor.yunanıstan zaten hıperenflasyonla basladıgı surecte krızın etkılerını hala agır bır sekılde yasıyor.portekız borc surdurulebılılırlıgını rahat bır sekılde yapamıyor.ABnın bu duruma gelmesının ana sebebı sızce nedır?bırde guneykıbrıs rum kesımı ABden cıkan ılk ulke mi olacak?bu cıkıs gerceklesırse yaprak dokumu gıbı cıkıslar devam mı eder?...cevap yazan arkadaslara sımdıden tesekkur ederım

0|0
0|1

En İyi Erkek Görüşü

• AB ile ilgilenmiyorum ama Rum tarafının da AB'den destek aldığı gerçek nitekim ben KKTC'de Rum köylerine de gittim adamlar orada bile ev yapmak için AB'den destek kredisi çekebiliyorlar,ve Rum tarafına yapılacak raylı sistemi de etkileyebilir bu AB'den çıkış süreci, ancak her türlü de krizde olan kaybeder kaçışı yok.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...