Spor ve yemek zamanı nasıl ayarlanmalı?

Herkese iyi akşamlar. Ben diyetle beraber her gün yürüyüş de yapıyorum. Amacım malum kilo vermek. Merak ettiğim; spordan hemen sonra bir şeyler yenmeli mi? Spordan kastım yürüyüş. Spor saati ile yemek saati birbirine yakınsa yemek spordan bir süre önce mi yenmeli yoksa spordan hemen sonra mı?

Güncellemeler:
soruma ekleme yapayım spordan sonra ne tüketilmeli ya da birşey tüketilmeli mi?

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• bu soru tam b enlik bir soru.. sana tavsiyem akşam 6;00 ve 8;00 arası spor yapman ve yemekleri azaltmalısın.. ayrıca seni tuvalete çıkaracak muhteşem iksiri buldum:)) KEFİR

1|0
    0|0
    • yorum için teşekkürler spora akşam 8.30dan önce çıkmam pek mümkün olmuyor o yüzden yemek yeme faslını saat 6da spordan önce yapıyorum diyetisyenden diyetim var ona göre 6da akşam yemeğini yemem gerekiyor :)) ama ben yine de merak ettim kimisi spordan sonra protein bazında birşeyler yenmesi gerektiğini söylüyor ben spordan sonra son ara öğünümü yapıp portakal ve galeta yiyorum yine de ne yapılması gerektiği hakkında görüşleri bilmek istedim

• kilo vermenin sıçmak kadar kolay olacağını düşünmüyorum birkaç gün önce gıda zehirlenmesi yaşadım her türlü boşaltım sonunda 1.5 kilo azaldım ancak ertesi gün vücut kendi haline dönüyor o yüzden daha sağlam çözümleri tercih ederim :D

• 😄😄😄😄😄😄

En İyi Kız Görüşü

• Bence önce yemek sonra spor yapilmali. Dusun; spor yapip yag yaktiktan sonra yemek yiyip o butun verdigin gramlar tekrar geliyor. Bosuna spor yapiyorsun yani. Bence yemek yedikten sonra spor yap ki aldigini yak, ver. Spordan sonra çay, meyve suyu en çok da su içersen daha iyi olur bence :)

1|0
    0|0
    • bu da mantıkl :)

• Mantikli yani dusununce. Ama sen yinede Istersen daha çok bilmis gormus bir insana sorup araştir. Benim bildiğim boyle :)

• diyetisyenime sormayı unuttum bir dahakine soracağım ama yine de dayanamadım merak ettim :))

Erkekler Ne Diyor 10

• Eğer gün içinde yapıyosan yürüşü Spordan en az 1.5 saat önce yemelisin ki vucudun tamamen yediğin besinleri öğütüp enerjiye çevirebilsin. Hem bu sayede yediğin kaloriden yakarsın hemde spor esnasında hazımsızlıktan kaynaklanan sıkıntılar yaşamassın. Benim önerim amacın yap yakımıysa sabah erken saatlerde koşu ve daha sonra protein ağırlıklı bir kahvaltıdır. Yağ yakımı için sabah koşuları ve gün içindeki İnterval Cardiolar çok önemlidir. Kolay gelsin

1|0
    0|0
    • yorum için teşekkürler ancak çalıştığım için sporu akşam yapmam gerekiyor ben de bu yüzden yemekten 2 saat sonra yapıyorum. Ancak merak ettiğim kimisi spordan hemen sonra protein bazında birşeylerin tüketilmesi gerektiğini söylüyor internette de böyle yazılara sık rastlıyorum durum nasıl olmalı onu bilmek istedim

• Öğünlerindeki genellikle protein miktarını arttırman yeterli protein tozuna filan gerek yok. Örneğin bir yemek yediğinde içeceğin mutla ayran olsun yoğurdunu öğünlerinden eksik etme ve kesinlikle en az 2 bardak yeşil çay öneriyorum. ( yeşil çay akşam saatlerinde içmeyin bünyeniz hassassa uykusuzluk yapabilir.)

• Benim teknigim yemek yedikten sonra spor yap spordan sonra bol su ic ha yururluge daha koymadim orasi ayri sjdjsjd

1|0
    0|0
    • yemekten hemen sonra da zor olur mide doluyken bence de yürürlüğe koyma :D

• evet yenmelı

1|0
    0|0
  • evde ayarlanmalı

0|0
    0|0
  • Spor yapmadan 2 saat önce yemeğini ye. Miden boş olsun

1|0
    0|0
    • spordan sonra ne tüketilmeli

• Spordan önce yemek yeme

0|0
    0|0
  • düzenli olsun sıkıntı yok

0|0
    0|0
  • Spordan 1saat önce ve spordan sonra proteinsel besinler tüket

0|0
    0|0
  • spordan hemen sonra

0|0
    0|0
  • Spor salonuna gidilmemeli sabah aksam bol bol yenilmeli, can bogazdan gelir cikarken düsünürüz

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kalori önemli.
    Aldıgın.

0|0
    0|0
  • Spordan bir saat önce ve sonra

0|0
    0|0
  • Spordan once bence

0|0