Müthiş bir mülakat sorusu..siz olsanız ne cevap verirdiniz ??

Saygın bir firmada yönetim işe girmek isteyenlere bir soru

sormuş ve soruya en uygun cevabı veren kişiyi işe almışlar. Bu soruda

doğru veya yanlış cevap diye bir şey yok sadece düşünce sistemi

önemli.

Soru şu:

Karanlık yağmurlu bir gece yağmur yağıyor fırtına var gök

gürlüyor ve siz sabaha karşı 02.00' de tek başınıza ıssız bir yolda araba

ile gitmektesiniz. Arabanız iki kişilik.

Biraz ilerde otobüs durağında 3 kişi bekliyor.

Birincisi bir doktor sizi daha önce geçirdiğiniz kalp krizinden

kurtarmış.

İkinci kişi çok yaşlı ve hasta neredeyse ölmek üzere olan birisi.

Üçüncüsü hayatınızın rüyası her zaman tanışmak için can attığınız

birisi.

Hava gittikçe kötüleşiyor ve arabanızda sadece bir kişiye yer var.

Böyle bir durumda ne yapardınız?

Soruyu iyice düşünün ve en iyi cevabı verin.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Görüşmecilerden bazılarının cevabı şöyle olmuş:

A. Hasta adamı en yakın hastaneye götürürdüm

B. Doktor daha önce hayatımı kurtardığına göre onu alırdım

C. Manen düşünürsem tabi ki hasta adamı alırdım fakat kendi

geleceğim ve hayatım için her zaman tanışmak istediğim

hayatımın rüyasını alırdım.

Burada doğru veya yanlış cevap diye bir şey yok sadece her bir kişinin

durumu algılayışı ve ele alışı var

Bu görüşmede cevapların % 90' i "yaşlı adamı alırdım" olmuş olmuş;

ama sadece bir kişiyi işe almışlar.

işe alınanın cevabını güncellemeyle yazarım artık :)

not: kopya çekmek zekaya tecavüz etmektir :)

Güncellemeler:
ne çok tecavüzcü coşkun varmış meğer :d düşünce sisteminin kalitesi pratik çözüm üretmesiyle paralel bir olgudur bana göre..evet işe, anahtarı doktora verip durakta hayatımın insanıyla başbaşa kalırım diyen kişi alınmış nette yazanlara göre..

ama düşüncemiz neden kabullenici ! herkesin kendine göre düşünce sistemi kusursuzdur..

HERKESİN CEVABI EN İYİ CEVAP tır bu yüzden :)

link

0|0
30|34

En İyi Kız Görüşü

• Biz şoförüyle birlikte 5 kişilik arabaya 8-9 kişi binmiş bir milletin evlatlarıyız.Alırız hepsini evvelallah:)

1|3
    0|0
    • Nezaket akıyor adamdan :P

Kızlar Ne Diyor 29

• arabayı doktorla yaşlı amcaya verirdim.ben de iner o kişiyle yağmur altında romantik bir tanışma yapardım.

1|4
    1|2
  • Doktora arabayı verirdim, hastanın hayatı her şeyden önemli sonuçta, aksi halde vicdanen rahat etmezdim.Havada kötüleştiğine göre endişem artmış olacağı için heyecandan hata yapabilme ihtimalim yüksek olurdu kendim kullanırsam arabayı, o yüzden otobüsü beklemem mantıklı hem madem hayatımın rüyası o otobüs durağında, kaderin cilvesi :)

0|1
    0|0
  • arabayı doktora verir yaşlıyı hastaneye yetiştirmesini söylerim bende hayatımın aşkıyla yağmurda ıslanır,otobüs beklerim .

0|1
    0|0
  • Arabayı doktora veririm; hastayı hastaneye götürür. Kendim iner rüyalarımın erkeğiyle beklerim.

0|1
    0|0
  • Arabadan inip anahtarı doktora veririm, doktor benim

hayatımı kurtardığı gibi yaşlı kişiyi de hastaneye yetiştirip

iyileştirebilir.

Böylece ben de hayatımın insanıyla otobüs durağında

baş başa kalıp onu tanıma fırsatını elde edebilirim. orjinal cevp bu

fazla eskidi bu soru

hani şu tuz atanı almamışlar ön yargı demişler vardı ya onun gibi

0|2
    1|0
    • nasıl eskidi ..yeni bişeyler üretebiliriz..siz olsanız ne yapardınız diyo

• Hiçbirini almam yaşasın kötülük :)çukur varsa oraya girerim üstelerini de hep su ederim :) ya da iyilik meleğiyim arabadaki diğerlerini indirip üçünü arabaya alırım hatta ehliyeti olan birine arabayı veririm otobus duragında ben beklerım :)

0|1
    0|0
  • yaşlı adamı almazdım nedense doktorla orada bırakmak daha mantıklı görünüyor gözüme

diğer yandan hayatımın aşkının oradaki olduğunu öylece arabadan bakarak nasıl anladım onu da aklım almadı ama yine de doktor ya da yaşlı adamdansa onu tercih ederdim

0|1
    0|0
  • Arabadan inip anahtarı doktora veririm, doktor benim hayatımı kurtardığı gibi yaşlı kişiyi de hastaneye yetiştirip iyileştirebilir. Böylece ben de hayatımın insanıyla otobüs durağında baş başa kalıp onu tanıma fırsatını elde edebilirim

0|1
    0|0
  • İK ci olarak cevap veriyorum...

sanırım hayatının rüyasını arabaya alan işi kapmıştır...

bayılıyor iş dünyası fırsatlara atlayan atak, sadakat ve merhamet duygusu geri planda olan gençlere...

ama ben yaşlıyı alırdım yavv :( Yaşlıya hiç dayanamıyorum

0|1
    0|0
  • manyıklı duşunursek bır doktor hasta bır adam . tabıkı bunlar ılışkılı olmalılar. o yuzden doktor hastaya bakmalı arabayı vererek bunu yapması ıyı olur doktorlar guvenılır ınsanlardır. bır şemsıye bulup hayatımın ruyasıyla gıtmek bu anlamda mantıklı olabılr bence . ama bız ınsanız psıkolojıkman o sırada bunları duşunmek mumkunmu bilemem böyle oturduğum yerden sallamak kolay dımı ama

0|1
    0|0
  • Burası Türkiye hiçbir zaman arabada 1 kişilik yer kalmaz.Biz o 3 kişiyi bir koltuğa sığdırırız muhtemelen .Ayrıca hemen hemen hiç bir doktor o saatte otobüs durağında beklemez ki ,arabasıyla gelir hastayı arka koltuğa kızıda yan tarafa alır ,gider yani.

0|2
    0|0
  • arabayı doktora verirdim hasta adamla birlikte gitsinler ben de aşkımla kalırdım :I)

1|3
    0|0
  • Doktoru niye aliyim ya,sevabinami kurtardi beni,hastayla ruyalarimin erkegimi ne onu alirim,sigisiriz arabaya nolcak,hastayi birakir keyfimize bakariz:-)

0|1
    0|0
  • arabayı doktora verirdim. hasta adamı da yanına oturturdum. onlar en yakın hastaneye giderlerdi. ben de o tanışmak istediğim kişiyle beraber durakta muhabbet edip otobüs beklerdim.

0|2
    0|0
  • doktoru sofor koltuguna oturtup, hasta adamida yanina oturtup hastaneye gotur mudahaleyide yap :D :D sonra gel beni al derdim :D

0|1
    0|0
  • rüyalarımın insanını alırdım mıydı cevabı doktor hasta adamla ilgilenir diyorlardı ama ben olsam öyle yapmazdım tabii

0|1
    0|0
  • doktoru tanıdığımdan ona veririm arabayı hastayı alıp götürsün hastaneye.

0|1
    0|0
  • çok klişesin ya işe alınanın cevabı tabi ki

arabayı doktora adamı hastaneye götürsün diye veririm ben de durakta kalırım

olmuş

0|1
    0|1
  • Doktora veririm arabayı alsın hatayı gitsin ben hayatımın aşkıyla ıslanırım yağmurda bur daha nerde buluca onu :)

0|1
    0|0
  • tanışmak için can attıgım insanı alırdım. diğer ikisi için ambulans çağırırım. doktor hastaya ilk müdahaleyi yapar zaten. ambulans ikisini de hastaneye ulaştırır.

0|1
    0|0
  • doktoru alırım yaşlı adam zaten ölücek ama doktor başka hayatları kurtarabilir

0|1
    0|0
  • arabaya hepimiz sığarız..

ayrıca ölüm kalım meselesi hayatımı kurtaran doktor yağmurda ıslansa ne olur

yaşlı adam herşeyden önemli

0|1
    0|1
  • işim var hiç durmam. oraya gelmesi için yardım çağırırım

0|2
    0|0
  • Arabayı doktora verirdim hasta adamla birlikte giderlerdi bende hayatımın aşkıyla kalırdım orada:)

1|1
    0|0
  • Hicbirini almam otostopculara guvenmem ben

0|1
    1|1
  • ben 3 kişiyi alırım ki diğer doktor hastayı tedavi etsin

0|1
    0|0
  • Arabayı doktora ve hasta adama veririm.

0|1
    0|0
  • 3.yu tanışmak istediğimi alırdım eğer yaşlı adama bişey olursa doktor yanında yardım eder :D

0|1
    0|0
  • doktora yaşlı adamı en yakın hastaneye götürüp tedavi etmesi için arabayı veririm. tanışmak için can attığım kişiyle de yağmur altında ıslanmayı göze alırım, hem romantik olur hem de güneşin doğuşunu izleriz. :D

0|1
    1|0
    • hee

fırtınalı yağmurlu geceden sonra güneşin doğuşunu izleyecen hayal gücü budur :dd

Erkekler Ne Diyor 34

• hasta adamı arabaya alanların acıma ve merhamet duygusu agır bastıgından,bır ıs gorusmesınde sırketın cıkarı olmasına ragmen kucuk bır duygu oyunu ıle ısı kaybedebılecegınden.yanı profosyonel ıs ahlakına aykırı olmasından.hayatında onemı olan bır kısıyı alan kendı cıkarlarını her zaman sırket uzerınde tutacagından ıse alınmayabılır.ben olsam hayatımı kurtaran doktoru almak ısterdım.cunku bır ınsanın hayatı ısıdır ve ınsanı bu gunlere getıren sırketı her ne durumda olursa olsun yarı yolda bırakması dusunulemez.cevabını verırdım

0|1
    0|0
  • Bunun otobüs versiyonu da vardı sanırım. Doktorla hastaya arabayı bırakalım, ben hayatımın aşkıyla takılayım gibi bir şey olması lazım...

0|1
    0|0
  • Deargdue nin dedigi gibi. Cevabı bu. Peki microsoft un mülakatında sorulan soru su: logar kapakları neden yuvarlaktir? Bunu bulun bakalim:)

0|1
    0|0
    • illa bir şekli olmalı değil mi :d yuvarlak cisim kendi çapı genişliğinden geçemez.ama kare olsa mesesla çaprazlama olarak aşağı düşebilir

• Bilmem microsofta iş başvurusu yapmadigimdan düşünmedim hiç :d

• arabaya kaç fil sığar oyunu oynuyor millet sorduğunuz soruya muko

fiat bise kaç fil sığar sorusunun cevabımı söylesinler asdasdasafdsa

0|1
    0|0
  • Kesin tuzaktır yermiyim lan ben amk der basar giderim

0|1
    0|0
  • arabayı Doktor'a ver hasta adamı da yanına ver götürsün sende kal durakta kızı "götür " mantığı ama eski bir soru bu :)

0|1
    0|0
  • doktor ve yaşlı kadını arabaya bindrip, hayatımın aşkıyla yağmurun altında romantizm yaşarım

2|1
    0|0
  • bu sorunun cevabı

arabayı doktora ver hasta adamla beraber o gider

sende rüyalarının kişisi ile kalırsın şeklinde idi .Bİr sitede daha görmüştüm

0|1
    0|0
  • valla yaş geldi geçiyor.. o yüzden hayatımın kadını alır giderdim.. yaşlı hasta amca da kusura bakmasın artık :PP

0|1
    0|0
  • birini el freninin üzerine diğer ikisinide kucak kucağa yan koltuğa oturturum ne yapacam ya da birini alıp 500 metre götürürüm geri gelip diğerini alıp 500 geri gelip alıp 500 500 derken varırız sonunda :D çare çok bende

hem gece 02:00 da otobüsün ne işi varmış neyin kafasıyla bekliyomuş bunlar

0|1
    0|0
    • bu kadar kopya olmaz :d

• hııııı cevaplara bakmadım bile bunu yazarken saten hep kopyacıyım ben bu soruyuda ilk kez gördüm

• arabayı hastama veririm ve yaşlı adamı hastaneye götürmesini sağlarım hayatımın aşkı ilede otobüs durağında beklerim ama sorun şuki ya hastam araba kullanmayı bilmiyorsa:)

0|1
    0|0
  • araba benzinli mi tuplu mu bu ulkede araba kullanmak kolay mi len? he koskoaca doktor bir arabasi yokmu hasta adamin durakta isine mk en iyisi ambulansi ararim gelsin hastayi alsin doktorda binsin defolsun kizi alir kacarim

0|1
    0|0
  • c :) buy fırSAT KAÇMAZ :) doktoru evine bırakcan sonuçta. E hastada öldü ölcek ölür mölür başıma kalır. Ama belki hatunla 2 kahve içeriz. Kendi Evinde. Sonra yağmurun dinmesini bekleriz :) derken kahveler biter içli dışlı oluruz montaj falan :)

0|1
    0|0
  • maydonoz bana göre doğru cevabı zaten vermiş ama bende yazayım

arabayı doktorla hastaya verirdim

rüyamla başbaşa yürümek için

0|1
    0|0
  • daha önceden bildiğim için cevap vermeyeyim, kopya çekmek gibi olur:D

0|1
    0|0
  • üçüncüsünü buldum :D

doktara yardımcı olurum :D

0|1
    0|0
  • tamam adam madem hasta doktora ilgilenmesi söylerim hemen ambulansı ararım ambulans gelincede doktor ambulansla gider bende kadını alır giderim

0|1
    0|0
  • Kadını alırdım yanıma. Hasta adamı doktor tedavi etsin orda :)

0|1
    0|0
  • ama o çözüm mantıksız üçünü bir arabaya sığdırıp götürdükten sonra diğerlerini eve bırak sonra hayatının aşkıyla naapıyosan yap ne gerek var soğukta titremeye

0|1
    0|0
  • sorunun cevabı basit. kadınlar kalır

arabayı doktora verir hastayla gönderirdim...

ama gerçekte ise hiç bir kadın için o arabayı bırakmazdım :))))

0|1
    0|0
  • doktora arabamın anahtarını verırım ve yaşlı adamı onunla gönderirim.

hayatımın kadını ıle zaman yaratırım gerekırse o kadını sırtımda taşırım.

0|1
    0|0
  • Doktorla kızı arabaya bindirip yollarım bende Cem Yılmazın Arog filminde yaptığı gibi adam zaten ölüyor son anlarında sigara içmesini sağlarım karşılıklı tüttürürüz :D

0|1
    0|0
  • Daha önce yanıtlamıştım bunu..

Kızı kucağa doktoru yana amcayı aracın üzerine bağlarım..

Yolda adam bırakmak yok bizde..

0|1
    0|0
  • :D doktorla hastayı almazdım , doktor hastayı tedavi eder. Hayalımdekı ınsanı alırdım.

0|1
    0|0
  • Tanişmak istedgim kişiyi alirim doktor hasta adamı tedavi eder

0|1
    0|0
  • vay bee :):):)

0|1
    0|0
  • doktor ile yaşlıyı alıp hastahaneye götürürüm sonra geri gelip hatunu :)

0|1
    0|0
  • soruyu güncelle :)

0|1
    0|0
  • o cevaba hastır derim sadecede

0|0
    0|0
  • Kadını kucağıma alırım yan koltuğa doktoru doktorun kucağına yaşlı adamı hastaneye doktor ve yaşlı adamı bıraktıktan sonra ben hayalimdeki kız ile yatak evime doğru yol alırım.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    4
Yükleniyor...