Namaz vakitleriyle ilgili bir bakarmısınız?

Mesela öğlen saat 3 de kılınıyor diyelim ikindi 5 de diyelim bu arada kalan 2 saatte kılnca sorun oluyor mu örgengn son yarım saat kala falan kıldın.Bazıları diyor son 45 dakikaya kadar kılmak zorundasın sonra kazaya giriyor

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• kaza vakti geçen namazlar içindir.mesela öğle vaktini kaçırdın ikindi okundu o zaman kaza edersin öğleyi.senin dediğin son 45 dk lık dilim keraat vaktidir.bu vakitte uyunmaz ya da normal kılmazsın . kazaya bırakırsın.çünkü o ateşe tapanların ibadet vakitleridir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• son 45 dakika kerahat vakti olduğu için sünneti kılamazsın ikindinin ama farzı kılabilirsin.sünnetin kazası olmaz. o yüzden 45 dakika kalmasını beklemeden sünneti kıl.

0|0
    0|0
    • peki bu bütün namazlar için mi geçerli öğlenle ikindi arası ikindi akşam ve akşamla yatsı ıcınde geçerli mi

• haklısın ama kılmak istiyorsa kılsın diye dedim, o biraz daha ilmihal bilgisi istiyor, karışık biraz:))

• benim bildiğim birsonraki ezan okunana kadar kıldın kıldın sonrası kaza o kadar.eskiden 45 dakikayı nasıl hesaplayacaklardı?

0|0
    0|0
  • son dkkalara brakmamak lazım..vaktinde kIlmak en iyisi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• link

ayrıntılı bilgi için kerahet vakitleri diye arama yap google dan...

0|0
    0|0
  • 45 dakika diye bir şey yok, vaktinde kılmak gerekiyor, vaktinde kılamazsan özellikle farzını diğer vakit girene kadar kılabilirsin, diğerleri sünnettir, kılmasan da namazı kılmış sayılırsın ama sünneti de terketmemek lazım:D

0|0
    0|0
    • nasıl yok yanlış bilgilendirmeyin kerahat vakti diye birşey var buda güneş batmadan ve doğmadan önce yaklaşık 45 dakika olarak hesaplanıyor

• nası yanı iyi o zaman öglen 1 de ikindi 4 de diyelim ben 4 e 5 dakika kalaya kadar kılablrımym

• mümkün oldukça zamanında kıl ama mecbur kalırsan kıl, ama yine de namaz vakti girmesine 1 saat kala farzı kılmamaya bak, bildiğim kadarıyla sünnet kılmanın vakit girip girmemesiyle bir sıkıntısı yok

• yıl olmuş 2013 halen namaz kılan var asksjskdjskaj :D

( the bomb has been planted )

0|0
    0|0
Yükleniyor...