Fizik dersine nasıl çalışılır?

11. sınıf sayısal öğrencisiyim.

Kimya matematiğim çok iyi olsa da fizikte çok zorlanıyorum. dersaneye gidemiyorum. okuldaki hocamız da çok iyi değil..

nasıl başarılı olurum bu derste? hangi kitap iyidir ya da nette hangi videolu konu anlatımlar bana yardımcı olur?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• fizik hocası kötü ise işin çok zor imkanın var ise özel ders al yapamıyorsan eğer yardımcı kitap al yine olmuyorsa eğer soru çözerek örnekli anlatımlarla kendini sınamaya çalış mesela bir soruyu çöz sonra cevabına bkmadan kendin çöz sonra soruyukendin değiştir tekrar çöz...aklıma şuan bu geliyor

1|0
    0|0
    • hocamızın fiziği çok iyi, Ankara birincisi falan. fakat aktarıma geçince o işi yapamıyor, aramız da iyi değil (sınıf olarak.) özel ders almam şuan mümkün değil ama diğer dediklerinizi dikkate alacağım. teşekkürler.

• o zaman benden sana tavsiye kanun seni koruyor emin ol .Bimere durumu yaz o öğretmen hakkında soruşturma bile açtırırsın...ben şahit oldum bu olaya

• teşekkür ederim fikirleriniz için..

Erkekler Ne Diyor 5

• Fem in konu anlatımlı derslerının oldugu üyeliğim var tüm derslerde istediğin konuyu bulabiliyosun ben para verip almıştım kredili filan oluyor her ders 3 kredi alıyor yaklaşık 3000 kredim var alırsan çok işine yarar link

isteyene vodafone tl karşılığı şifremi veririrm :D :D

1|0
    0|0
    • ücreti ne kadar? link internette bunu buldum baya iyi gibi geldi.

• peki teşekkür ederim.

• yani 2000 aldım 1000 kredi hediye geldi ygs hazırlandıgımda mat geo özel ders alıp diğer dersleride burdan halletmiştim

• çalışcağın konularla alakalı formülleri bir kağıda yaz hepsini dursun önünde

sonra aç soruyu çöz formüllere bakarak ama sorunun her basamağını yazarak çöz

hiç bişey anlamıyosan ilk bir çözümlü örneklere bak bir sınıf arkadaşından yardım iste

yazarak soruyu çözdükçe hangi formülü nerde kullancağın oturuyo beyninde

1|0
    0|0
  • Biraz kafa yor mantigini anlamaya calis.Internette konuyu arastir.Onun disinda mustafa tekinayin fizik videolari fena degildi diye hatirliyorum

1|0
    0|0
  • ekolhoca bulabilirsen ygs lys fizki var güvenderin 800 syf o güzel

1|0
    0|0
  • Konular ne ki? Egik atis yapip kum tanecikleri arasindaki bosluklari mi hesapliyorsunuz?

1|0
    0|0
    • momentum, itme, ağırlık merkezi. ne kadar gereksiz varsa fizikte.

• Uni'de momentumlar agirlik merkezleri cok lazim olacak. Aklinda bulunsun.

Simdiden kavramaya calis.

• umarım kavrayabilirim çok teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 4

• Konuyu okuduktan sonra bir suru soru coz ancak ozaman anlarsin - sadece teori okumak kafa yoruyor sadece. Bol sans :)

1|0
    0|0
    • aynen öyle. konu anlatıma çalışıyorum. fakat sorularda tıkanıp kalıyorum.. teşekkür ederim :)

• Zaten hep oyle oluyor, kendimden bilirim - bende cok zorlanmistim fizikte basta ama en sonunda en iyi notla bitirmistim. Sadece soru coz, coz ve coz - pes etme :)

• teşekkür ederim tekrar :)

• Konu anlatımlı test kitapları kullanmasını iyi bilirsen güzel yardımcın oluyorlar.

Formülleri yaz ufak bir kağıda. Soruda verilenlerden yola çıkarak formülleri kullan. Zamanla testlere sorulara alışacaksın.

1|0
    0|0
    • 11.sınıfa kadar düzenli çalışmadım yazılıları kurtaracak şekilde çalıştım, başarı sağlayamadım.

umarım anlarım,teşekkür ederim.. :)

• Ne demek :) başarırsın korkma. Korkarsan yapamazsın.

• çok teşekkürler :)

• İnternetten konu anlatımlı videolardan izle konuyu anla sonra sorular çöz..

1|0
    0|0
  • bende 11.sınıftayken fiziği hiç anlamazdım notlarım 25 in üstüne hiç çıkmadı

1|0
    0|0
Yükleniyor...