Niye mini etek ya da dekolte giyen bir kadına kötü gözle bakarsınız?

ben bunu anlayamıyorum.mesela ben kendimi böyle giyinmediğim zamanlarda çok kötü hissediyorum ve tüm günüm kötü geçiyor.hiçbir kızı pantolonla şık bulmadım bu güne dek.bence kızlara mini etek çok yakışıyor.olayın özü bence kadın kadın gibi görünmeli.siz neden böyle giyinen kadınlara kötü gözle bakıyorsunuz?

0|0
16|32

En İyi Kız Görüşü

• Cahillik başa bela...

2|0
    1|3
    • kesinlikle

• Bütün yorumları okudum da inan düşüncelerimi fikirlerimi dökmeye bile değmezmiş. Gerçekten utanir oldum.

• gerçekten yazık.

Erkekler Ne Diyor 32

• kim kendine ne yakıştırıyorsa onu giyinmeli, bir bayanın bacakları güzel ise (parantez bacak,şişman bacak v.s. olmayacak) mini etek giymeli, çünkü güzel bacakları olmayan bayanlar zaten yakışmadığı için giyemezler. Kesinlikle sana katılıyorum çok şık ve cici görünüyorlar. Ama malesef toplumumuzda bayanlara seks objesi şeklinde bakıldığı müddetçe bu gibi tepkiler olacaktır.

Bence yerine ve zamanına göre, sana zarar gelmeyecek şekilde giyin!

2|0
    0|0
    • bende öyle düşünüyorum zaten.

• güzel bacakları olmayanlar kıskanılar, her cins erkek ve bayan içgüdesel olarak birbirine üstünlük kurma gibi bir düşüncesi vardır(en güçlü ben olmalıyım, en güzel ben olmalıyım gibi)

• Kötü gözle bakıyorsunuzla neyi kast ettin anlamadım ama kadınlar malesef kadın gibi giyînmeyi bıraktkları için onları kendi cinsimizmiş gibi özümsedik. Bu yüzdene kadın gibi gitînen bir karşı cins gördüğümüzde gözlerimizi ondan alamıyoruz. Yanî algıda seçicilil oluyor. Mesala sahilde üstsüz günşlenenlere ilk gün erkekler tepki verşr ama 3,5 gün sonra kanıksar ve sadece kendi işîne bakar. Durum bundan ibaret. Ama senide kutluyorum

1|0
    0|0
    • kesinlikle haklısın kadınların kapkalın botlar giymesini,kotları hiç yakıştırmıyorum.

• :)) evet daha anlayışı ve öz hüveni toplum olarak kavramamıza çooook var

• Farklı olan herkes ilgiyi çeker. Bazıları gerçekten seksi ve ilgi çekeceğide muhakkak, rahatsızlık duyarsan ilgi çekmeyecek şekilde giyinirsin. Kötü gözle bakma tarafında ise kıyafeti nedeniyle laf sokmuşluğum, atmışlığım, taciz etmişliğim yoktur, fakat seksi gecelik formunda gezen birinede hemen bu kızla evlenmeliyim diye bakan az olur.

0|0
    0|0
    • kızları o şekilde ayıran biriyle şahsen ben asla evlenmem çünkü bakış açılarımızın çok farklı olduğunu görürüm.

• Doğa gereği ALLAH bize bu sistemi yüklemiş desem? :( ;Nasıl bir karadenize gidince yeşillik ve denizin güzelliğine havanın temizliğine kendimizi kaptırıyorsak insan olarak mini giyinen e de bakmıyorum diyen erkek yalan söyler göz ucu iler olsada bakar... Sende söylüyosun güzelliği ortaya çıkıyo kotla iyi gözükmüyor diye güzel olan herşeye bırakın erkeği kadın bile hemcinsine BAKAR... nokta.

0|0
    0|0
    • bakarım bende bakarım.saçı güzel olana,gözü güzel olana nasıl bakıyorsam bacağı güzel olanada öyle bakarım fark yok.

• kötü gözle bakınıldığını düşündüğün halde giymeyi tercih ediyorsan kimseye niye kötü gözle bakıyorsun diye sorgulayamazsın:D böyle giyinmenin daha rahat olduğunu düşündüğün g8 ülkelerinde senin gibi düşünen kızlar sayesinde tecavüzcüler tahrik unusuru vardı diye çok rahat yırtabiliyorlar:D doğru diyorsun kadın kadın gibi görünmeli ama bu mini etek veya dekolteyle olmuyor;))

0|1
    0|0
    • milletin bakış açısına göre yaşayacak olsaydım erkeklerin hükümü altında ezik bir şekilde yaşardım.ancak ben kendi hayatımı kendi koyduğum kurallara göre yaşamayı seçtim.bir erkeğin hükmü altına girmeyi değil.bana yakışıyor ve giyeceğim.sorum geneldi millet gezegen gezegen gezerken sizin gibi olanlar burada oturnuş etek nereyi örtüyor ona bakıyor.o eteğin kumaşının kaç cm olduğunu ölçene kadar ölüp gidiyorsunuz.

• seni görmediği için şükürler olsun.

• ben bu zamana kadar bakmadım o gözle bakmamda herkesin kendine göre görüşü vardır kim ne isterse onu giyer kimsenin karışmak gibi bir lüksü yok

2|0
    0|1
  • bilakis ben kötü gözle bakmıyorum güzelse ve yakışmışsa dünyanın yaşanacak tarafları olduğunu hatırlatıyor geniş baldırlar portakal kabuğu görünümü hipopotam poposu gibi olanlar hiç ilgimi çekmiyor doğrusu..

1|0
    0|1
  • turizm sektöründe çalıştığım dönemler süper mini etekli ya da üstsüz güneşlenen o kadar bayanla tanıştım bir ingilizi ya da bir rusu kültüründen dolayı yargılamak çok yanlış olur ve toplumun bu bakış açısının yanlış olduğunu gördüm gayet terbiyeli ve hanımefendi olduklarına şahit oldum hiç bir zaman o gözle bakmadığım için çok iyi dostluklarım oldu mini etekli ya da bikinili bir bayana kötü gözle bakmak çok yanlış bunu yaşayarak anladım?"Ne hazin bir çağda yaşıyoruz. Bir önyargıyı ortadan kaldırmak atomu parçalamaktan daha güç."albert einstein

0|0
    0|0
  • erkek kadına düşkün yaratılmış ve erkeklerde cinsellik bir ihtiyaçtır sizin gibi olmasada olur bişey değildir. siz mini etek giyip sexi bir sekilde dışarı cıkarsanız kendinizi arz etmiş olursunuz ki zaten giyme amacınız beğenilmek(inkarda etseniz kendimiz begeniyoruzsda deseniz işin özü begenilmektir).

0|0
    1|0
    • kadınlar içinde cinsellik önemli bir kere ihtiyaç değil demeyi bırakın toplum kadını öyle bir bastırmış ki öyle olduğuna inanıyorsunuz artık.

• kendine güvensizlik bu.şahsen ben önem verdiğim bir erkeği ürünle eşleştiremem çünkü mal olarak görmem ve benim adıma bu şekilde konuşulması zoruma gider.

• Güvensizlik değil. Bu anlayış meselesi dediğim gibi isteyen giyer isteyen yanında giydirir. Bu bana yanlış geliyor.herkesin bir görüşü vardır ona göre yaşar.ben eşimle dışarda gezerken sizde iyi sabır var diyor.sen öyle yetismissin sana normal gelebilir.ben kadınları mal olarak görmüyorum bunu anlatamadim. Siz vucudunuzu on plana çıkarıyorsunuz buda erkeklere çekici geliyor.

• demişsin ki ''hiçbir kızı pantolonla şık bulmadım bu güne dek.''

katılıyorum bencede etek daha çok yakışıyor kadınlara ama bunun tek çaresi mini etek mi.dünyadaki tek etek türü mini etek mi

''bence kızlara mini etek çok yakışıyor.'' bencede yakışıyor ama sevgilim olsa evde romantik birşey yiyoruz o zaman giysin.ama sokakta sürekli mini etekle görüyorsam onu ne giyecek bana özel iç çamaşırıyla mı duracak.o yüzden bazı şeyler özel olmalı

0|0
    1|0
    • işte sen istiyorsun ki kadın senin olsun ben öyle bakmıyorum işte bana özel olsun dediğin şey kadını metalaştırıyor.

• yoo şöyle bir alakası var.salaş bir kızın moda ile ilgilenmesi olası diyerken mini etek giyen biri şık giyinmeği sevdiğinden moda ile ilgilenir illa yalan mı?hep biz demiyoruz realitelerden bahsediyorum biscolata erkekleri sokakta dolaşsa bakmayacaksınız sanki...ama böyle bir ortam yok ki kızlar neye baksın.ayrıca ben erkekler gibi kot pantolon giyen erkeklere baktığını biliyorum.yani sizde de var bakma

• mini eteği çok seven biriyim ama yılın trendleri hakkında hiçbir fikrim yok.moda olan her şey insanın yaratıcılığını köreltir.ben kendi tarzını bulmuş biriyim.olaylara bu kadar sığ bakmayın.bakımlı kadınların aptal olduğunu düşünüyorsan,bakımsız bir kadınla birlikte olursun senin söylediğin mini etekten çok buna girmiş.bana mesela mini çok yakışıyor bana göre o yüzden giyerim o kadar.daha fazla konuşmayacağım.

• Vay zındık cık cık cık gibi bakışmı yoksam off yavrum gbi bakışmı

1|0
    0|0
  • sen gidipte istanbulun ücra semtlerinden birinde öyle giyinirsen çekemeyenler veya abazanlar kötü gözle bakabilir alışık olmadıkları için :)

2|0
    0|0
  • NErde yaadığına göre değişir.

2|1
    0|1
    • o kesin.

• O zaman yaşadığın yere ayak uydurmak gerek.BElli başlı semtlerinde fark etmezler bile. Ama bazı yerlerde dediğin gibi. İster adına mahalle baskısı de, şster toplumun refkleksi de, ayak uydurmak lazım, bazı şeylere...

• Aslında olaya diğer taraftan bakıldığında kadının asıl kıyafeti etektir. Kadın diye adlandırılan varlığın temel elbisesi etektir. Ben eteğe bu kadar tepki gösterilmesini hoş bulmuyorum.

Reaksiyonlar şehirlere göre değişkenlik gösterir. Örneğin; İzmir'de hoş karşılanırken, Trabzon gibi bir yerde dışlanma sebebi olabilir. Şehrin sosyal statüsüne bağlı...

0|0
    0|0
    • evet şehirden şehire değişir zaten.

• Gelenek ve göreneklerle doğrudan alakalı. Gelişme süreci de bu duruma etki eden bir diğer faktördür.

Ayrıca; Açıklamaların aksine bu durumun sadece din ile alakalandırılmaya da tezat bir görüşteyim. Eteğin dinle hiçbir bağıntısı yoktur. Din kalben ve bedenen uygulanan bir hak yoludur...

• Kötü gözle bakmıyorum ki iyi gözle bakıyorum..

Gözlerimin içi gülüyo adeta nerden çıkarıyosunuz bunları canım ya..

2|0
    0|2
  • Etek giyen, elbise giyen kadını çok beğenirim. Ama açık seçik giyinmek hoş olmuyor. Nefsimizi sömürmeyin.. Günaha sokmayın. "Allah'ınız yok mu lan" :)

2|0
    1|2
  • Şahsen ben mini eteği kızlara yakıştırıyorum ama giyecek bedenin doğru olması lazım mesela kilolu birisi mini etek giyerse hoş olmaz gerçi bana karışmak düşmez kendi zevkleridir. Onlar görmemiş te o yüzden kötü gözle bakıyolar sen rahat ol onlara ne ki senin giyimin kuşamın

0|0
    0|0
  • Karıştırma kardeşim.. Körcahiller kötü gözle bakıyor.

Elbette yakışır sana göre fakat sende ortama ayak uydurmalısın.. Giymemelisin.

2|0
    1|0
    • kışın giyilmiyor zaten ama yazın niye giyilmesin

• Hayır giyilmez demiyorum.Cahil insan çok diyorum

Ortalık kötü kolla kendini , yerine göre giyin :/

• davetkar göründüğünden dolayı

2|1
    2|2
    • kadını kadın olarak görmeniz mi sizi rahatsız ediyor?

• kadın kadın olduğunun farkına açık ve dekolteli giyinerek mi varıyor ?

• evet kadın dediğin güzel olmalı siz nasıl fiziksel olarak erkek gibi görünüyorsanız biz de kadın gibi görünmeliyiz.

• Görmemişler çok Türkiye'de 2 mini etekli kız gördüklerinde çadırı dikiyorlar.

Bencede mini etek çok güzel , insan nasıl rahat ediyorsa oyle giyinmeli.

0|0
    0|0
    • izmirde yaşanmıyor bu zaten,başka şehirlerde öyle gezilse kesin taciz edilir.

• Sinoptada giysen birşey olmaz alışkın denız olan yerler.

• 1) Giydiğin yer mekan..

2) Giysiyi kombinleyen davranışlar.. Oturuş kalkış mekan nezih olsa bile..

Her mini giyen değil bu şartlarda giyen.. Ayıların yurdunda özgürlük neferi olacağım diye tacizin göbeğine atlayan değil.. Seçimler yani..

0|0
    0|0
    • nerde ne giyeceğini bilmek ve yakıştırmak önemlidir.iş yerinde mini etek giyilmez mesela ama bir eğlenceye giderken neden giyilmesin

• o bile mekanın nezihliğine göre değişiklik gösteriyor günümüzde..

• Kötü gözle niye bakalım ya

Kim diyo bunu?

1|1
    0|2
  • yoo ben alıcı gözle bakıyorum

0|0
    0|0
  • Güzele bakmak sevaptır...:)

1|0
    0|0
  • kotu gozle bakmam tam tersıne ıyı gozle bakarım

1|1
    1|2
  • toplumda böyle bir algı var ve yıkmak mümkün olmayacaktır kot pantolona devam :)

0|0
    0|0
  • mini giyine hoş kız olur

0|0
    0|0
  • kim kötü bakıyor bayılıyoruz resmen ya

0|0
    0|0
  • kim demis yaf..

1|0
    0|1
  • musluman kadın boyle seyler yapmaz

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 15

• ya ablam giyiyo uçuş uçuş bir karış eteği salına salına geziyo ortada ben dahil olmak üzere herkesde bakıyo ha açıldı ha açılacak diye..vücudunun bu kadar görünmesinden gözlerin üzerinde olmasından rahatsız olmayan kadının da fazla rahat olduğunu düşünüyorlar bu kadar basit.bu kadar fazla rahat kadınlarıda erkekler çok sevmezler yani severlerde başka severler işte.

3|3
    1|0
    • oturup kalkmasını bilen kadın frikik vermez.

• Yaff sorunun cvbini bilmiomusn sanki .. bende erkek olsam sokakta oylesini gorsem aha egleneck kiz damgasini vururum mininin dozunu kacirio bazi kizlarimiz sadece kemer tak öyle cik sokaga daha ii ..öylelerine kötü gözle bakarlar tabi kiz arayis icinde derler hakklarnda .. edepli giyn etekmi giyncen dize kadar gelsn.. illa minimi mini giynmezsen güzel olmuomusn yane..

1|1
    3|0
    • sen kendini erkeğin tapulu malı olarak görüyorsun.buna nerden mi vardım?hiçbir insan kendi cinsine eğlenilecek-evlenilecek ayrımını yapmaz.bir erkeğe sürekli ben namusluyum beni seç mesajını vermenizi de etik bulmuyorum.

• aynenn soruyu soran arkadaş süper anlatmışş noangel sen de metalaşmıssın erkeklerin metasıı görünümündesin ahilce konuşuyposun ne giyerse hgiyer size mi danışacaktı

• daraniss bu benim dusuncem benim fikrim sananee istedigimi dusunur soylerim fikirlerimde sanami danisacaktim..

• Yaşadığın yere göre değişir artı bir de basit gözükmemek lazım yakıştırıyorsan kimse kötü gözle bakmaz. Bkz; link bir buna bak

link bir de buna.

0|0
    0|0
  • Yerine göre giyin demiş herkes. Çok saçma. İnsanların düşüncelerinden dolayı niye kendini kısıtlayacakmışsın ki? Ne istiyorsan istediğin zaman giyeceksin. Yakışıyor diye bakanlar güzel ama kötü gözle bakanlar için yapacak bir şey yok kendi cahillikleri gerçekten.

1|0
    0|0
  • zaten senin de söylediğin gibi mini etek çok yakışıyor demişsin. e yakışan şeye bakılır değil mi ?yani kendine baktırmak için böyle giyiyorsun bu şekilde özgüven kazanıyorsun belki. bu arada görmedikleri için bakıyorlar yorumuna da katılmıyorum Holywood yıldızlarının bile bazen karşısındaki kadının dekoltelerine gözleri kayabiliyor ne yani onlar görmedi bizim erkekler mi gördü=) yani olay görmemişlikle ilgili de değil erkeğin doğasında olan bir şey bu . gerçekten beğenilmek istiyorsan biraz uzun ve kendine yakışan güzel bir etekle de beğeni toplayabilirsin rahatsız edici bakışlardan da uzak durmuş olursun. illa giymek istiyorum diyorsan gece klübünde falan giyebilirsin yani.

0|0
    0|0
    • peki kadın kendini öyle iyi hissediyorsa sırf millet ne der diye giymeyecek mi?bakmak var bakmak var güzel olana bende bakarım yalnız birine bu yüzden kaşar demek kişinin kendi basitliğini gösterir.

• yani zaten kadının iyi hissetmesi milletin ne dediğine bağlı değilse o kadın istediğini giyer. Milletin ağzını torba yapıp nasıl büzeriz diye soruyorsan o başka bir tartışma konusu=)

• bence açık giyinmekten daha önemlisi giydiğin kıyafeti taşımak ve ortamına göre giyinmek

2|1
    1|0
  • çünkü evli erkekleri baştan çıkarıyor senin gibi giyinenler ;)

2|4
    4|5
    • onlar çıkıyor diye kadın kendini kapatmalı?bir kadın olarak nasıl bunu savunursunuz anlayamıyorum.ayrıca benim gibi giyinen kızlar o erkeklere bakacak diye bir şey yok.evli erkekler tesettürlü bir bayanla da birlikte olabilir bu tamamen adamın karaktersizliği ile ilgili.

• tamam tatlım. ben senle çiş yarıştıramam haklısın.

• Kocanı elinden mi aldılar

• bende bkıyorum hep baktım ve bakıcam.

1|2
    2|1
  • Hala kaldi mi onlardan?

0|0
    0|0
  • bunun cevabini buldugunda banada soyle evliyim esiim izin veriyor ama tatilden baska yerde rahat edemiyorum teshir edercesine giyinmemeli insan ama tatilde abartiyorum teshire kaciyor belki ama yasadigimiz yerde yapamiyorum tatilde ucuyorum

0|0
    0|0
  • Etek var bazıların da ise etek yok bu yüzden işte hiç bir şeyin sınırı bilinmediği için vede giyilcek yer var giyilmeyecek yer var bir yerlerimizi açmakla mutlu olmuyoruz biz etek giyerim ama bir yerlerimi göstermeye çalışmam

0|0
    0|0
  • Sen istediğini giymekte özgürsün.Bu senin hakkın. Kimse sana karışamaz veya rahatsız edemez.

1|0
    0|0
  • ben dinim gereği beğenmiyorum ama öyle giyinenlerede kötü gözle bkmm bazısına yakışır yakışmış diye bile bakarım bakmadan bakmaya fark var ama sonucunda öbür tarafta cehennem olayıda var :) ama diyorum ya o şu böyle dedi diye de kafaya takma

1|0
    0|0
    • senin gibi saygılı şekilde yaklaşabilseler keşke başka düşüncelere.

• ayrıca da buneden önceki yorumun için teşekkür.ederim teşekkür. ettim sanmıştım etmemiştim meğer :) hadi iyi geceler benden bu kadar :)

• iyi geceler.

• neden biliyo musun kızlar yüzünden aşağıda kızın biri evli erkekleri baştan çıkarıyosunuz yazmış ya o yüzden kızlar bile kızlara o gözle bakarken erkekler tabi bakar eee insaf ya herkes kendisi için kapanır kendisi için açılır kimseyede ne rahatsız etme hakkı verilir nede laf laf söyleme hakkı

0|1
    3|0
  • mini etekten hoşlanmıorm

mini elbise giyerim o da sadece yazları o da çok mini diil

kötü gözle bakıldığını sanmıorm artık

0|1
    1|1
    • izmirliyim ben izmirde bakılmıyor genelde o yüzden iyiki burda yaşıyorum yoksa katil olurdum.

• :))

Yükleniyor...