İsrail'in Mavi Marmara baskını özrünü samimi buluyor musunuz?

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Mavi Marmara baskınına ilişkin Başbakan Erdoğan'ı arayarak özür diledi.Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, "İki başbakan, tazminat/âdemi mesuliyet konusunda bir anlaşma yapılması hususunda da mutabık kalmıştır" denildi.NATO özrü memnuniyetle karşıladı.Peki siz İsrail'in özrünü nasıl buluyorsunuz?

• Samimi buluyorum.
    6% (1)8% (3)7% (4)Oy Ver
  • Samimi bulmuyorum.
    94% (16)92% (35)93% (51)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
19|38

En İyi Erkek Görüşü

• israil sevmediği eşeğe semer vurmaz, ülkenin 21 martttan sonra gündemi değişti, bu anlaşma orta doğunun sınırlarının değişmesi içindi taşeron bir kürdistana doğru gidiliyor.bu 8 10 yıllık bir zamana yayılmış bir plan derim. üzerinden uzun zaman gecti neden 21 martın hemen sonrasına denk geliyor acaba? güzel ülkem sanırım çok güzel narkoz altında...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Olay olduğu zaman hükümet suçlanıyordu , hükümet o gün aldığı kararın arkasında bugüne kadar durdu o gün ne istediyse bugün istediğini aldı . Arada geçen zamana rağmen hiçbir politik durum geri adım attırmadı . Amerika ve İsrail bu gibi durumlara öyle alışıkti ki istediğimizi yaparız kimseye hesap vermeyi özür dilemeyiz havasindaydılar ve Türkiye'nin geçmişteki el pençe hazırol da duruşuna alışıktilar . Türkiyenin her alanda büyümesi ve güçlenmesi karşısında en önemlisi söz sahibi olması sonucunda özür dilemeye mecbur kaldılar . Ülkeler arasında menfaatler herşeyden önce gelir ısrail menfaatini düşünerek özür dilemiş olsa bile bu özürü dilememek için ne kadar direndiğini unutmamak lazım . Burada da bazı arkadaşlar bu özrün Türkiye'nin başarısı ya da istediğini alan bir ülke olduğunu kabul etmek yerine suç işleyen bir devletin suçunu çekmesini bile kendi marifeti görüyor . Bu ülkenin siyasal başarısızlıkları halkın üzerinde en çok eziklik duygusu bırakmış olsa çok kötü , uyanın artık 2002 'den bu ülkeye yeni güneş doğdu .

0|0
    0|0
  • Hiç bir özür orada yapılanları unutturamaz ve ölen insanları geri getiremez.O yüzden şimdi memnun etse neye yarar .

0|2
    0|0
  • Katil askerlerini yargılasın çok samimiyse link

0|2
    0|0
  • samimi buluyorum demek isterdim ( bir yahudi kızıyım )

0|3
    0|0
    • Yahudi olman birşeyi değiştirmez ki egomanya. Büyük kitledekiler zaten Dünya'yı illüzyon altına almış durumda. Amerika bile Yahudilerin içindeki üst kişiler tarafından yönetiliyor. Politikaları hep bu yönde. 11 Eylülden beri olay açık..

• Herkes kendi kapısının eşiğindeki pislikleri temizlerse sorunlar büyük ölçüde azalacaktır... İnanç ve imanla halledilmeyecek mesele yoktur...

• 1 haftadır Apo2nun silah bırakın çağrısı, İsrail'in Özürü.. bunlar çok güzel gelişmeler.

Akıllı politikanın sonuçlarıdır. Ne olucak arkadaşlar gidip illa kan mı dökelim. Böyle bir dünyada yaşamıyoruz artık. Delikanlılık yapmaya gerek yok!

kaldıki DUR İHLALİNE ısrarla çıkan bir gemi var? İsrail çok çok haksız değil!

Uluslar arası sularımızı ihlal etmek üzere olan bir Yunan gemisi hayal edin lütfen!

0|0
    0|0
  • israyil hic bir zaman hic bir seyde samimi degil ,zaten onlarin dini inancinda allahin sevgili kullari yahudilermis ve baska inasanlari allan onlar icin yaratmis nasil isterlerse onlara davrana bilirler

0|0
    0|0
  • Bu soruyu ölen vatandaşlarımızın ailesine sormak lazım

0|1
    0|0
  • orta doğuda meydana gelebilicek herhangi bir savaş durumunda israil topun ağzında, diktatör liderler yerine daha türkiye yanlısı muhalifler başa geldiği için israil topun ağzında o yüzden bize karşı bu tavrı sergiliyor

0|0
    0|0
  • Bunların hepsi Amerikanın oyunları.

0|0
    0|0
  • kesinlikle samimi bulmuyorum.Çıkar sağlanmadan atılan bir adım değil bu.Sonumuz nereye gidiyor belli değil.

0|0
    0|0
  • hayır tabi ki..aradan kaç milyon yıl geçti anımsamıyorum..karşılıklı çıkarlar var..merak ediyorum bizimkiler ne sundu bunun için!

0|0
    0|0
  • Tabi ki samimi bulmuyorum. Devlet ilişkilerinde kendi çıkarları doğrultusunda şu an barışması daha avantajl demek ki o yüzden özür dilemesi gerekti.

0|0
    0|0
  • Samimi bulmuyorum.

0|0
    0|0
  • samimi bulmuyorum 3 yıl sonramı akıllarına geldi?

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Ben sahsen israili samimi bulmuyorum :)

0|0
    0|0
  • Zaten özür dilemeliydi,savaş açacak değildi ki(o kadar can gitti) Nefret ederim...

0|0
    0|0
  • Çok.

0|0
    0|0
  • acayip bişeyler oluyor bu aralar zaten herkes melek gibi, israil özür diliyor, bdp silahı bırakıyor, meclis herkese kafa sallıyor piyon misali...

2|1
    0|0
    • Karamanin koyunu sonra çıkar oyunu

• yalnız son sözü türk halkı söyleyecek ve herkes ders alıcak.

Erkekler Ne Diyor 37

• Yakın zamana kadar israilli bir kızla(israil'de yaşayan) konuşuyordum. O zaman bu filistin meselesini falan konuşuyorduk. Konuşma dilimiz rusçaydı.

Neden böyle davranıyorsunuz falan demiştim. Onlar ölmeyi öldürülmeyi hakediyor demişti.

Yıllar önce ezilmenin baskının intikamını alıyorlar belki. Dünyanın en verimsiz toprağında meyve sebze yetiştirip bizim çitfçilere eğitim veriyorlar. suyu olmayan topraklarda üstelik.

Kuzey kıbrısta sessiz sedasız toprak aldılar.

Bu özür asla samimi değildir. İsrail satacağı ürünleri satamama korkusundan özür diledi. Siyaset her şey.

0|0
    0|0
  • Küresel çeteler 'Ortadoğu Ekonomik Topluluğu' kuracak; başına kendi teröristlerini oturtacak!..

Avrasya’ya tecavüzün tek yolu bu! Batı'da hazine boş, çöküş dönemi başladı. Amerikan’nın halkı hızla silahlanıyor. Eyaletler arasında ABD ordusu ‘Hızlı müdahale güç merkezleri’ kuruyor.

Acele para lazım.

Para Türkiye’nin de konuşlandığı bölgede bulunuyor. 2.İsrail ‘Kürdistan kurulunca başta Ortadoğu, ardından Asya ‘müdahaleler merkezi’ olacak… ABD bölge jandarmaları türkiye ve İsrail’le bir kıtanın tozunu attıracak.

Diyarbakır "Merkez"!

İsrail "Kardeş" oluverdi!

Obama Ortadoğu'daki iki jandarmasını kenetledi...

2. İsrail açılışı için Tayyip Erdoğan'ı ödüllendirdi!

Ufukta yeni operasyonlar var demek ki!

Amerikalı yetkililer, Air Force One uçağında yaptıkları açıklamada, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Mavi Marmara saldırısındaki hatalarından ötürü Türkiye'den özür dilediğini söyledi.

İsrail tarafından gelen açıklamaya göre iki lider Türkiye'nin İsrail askerlerine karşı açtığı davalardan vazgeçmesi konusunda da fikir birliğine vardı.

0|1
    0|0
  • bulmuyorum cünkü bunun gündemi değiştirmek icin yapılan bir strateji oldugunu düşünüyorum malümünüz nevruz kutlamaları pkk nın meydan gösterisine döndü bir tane bile türk bayragı yok... hani kardeştik hani canakkalede birlikte şavaştık nerde birlik beraberlik ayrıca nevrüz türklerin bayramıdır maşallah adamlar bunu sahiplenmişler coktan... neyi bekliyoruz anlamadım daha ne kadar bekliycez;

"Sizi, günlerce işlerinizden alıkoyan uzun ve ayrıntılı sözlerim, en sonu tarihe mal olmuş bir çağın öyküsüdür. Bunda, ulusum için ve yarınki çocuklarımız için dikkat ve uyanıklık sağlayabilecek kimi noktaları belirtebilmiş isem kendimi mutlu sayacağım.

Bu söylevimle, ulusal varlığı sona ermiş sayılan büyük bir ulusun, bağımsızlığını nasıl kazandığını; bilim ve tekniğin en son ilkelerine dayanan ulusal ve çağdaş bir devleti nasıl kurduğunu anlatmaya çalıştım.

Bugün ulaştığımız sonuç, yüzyıllardan beri çekilen ulusal yıkımların yarattığı uygarlığın ve bu sevgili yurdun her köşesini sulayan kanların karşılığıdır.

Bu sonucu, Türk gençliğine kutsal bir armağan olarak bırakıyorum." Mustafa Kemal Atatürk

Gençliğe Hitabe'nin Orjinali

EY TÜRK GENÇLİĞİ!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur !

0|1
    0|0
  • samimi bulmuyorum.. niyemi israil kiminle ortak amerika ile .. amerikanın orta dogudaki gücünü arttırması icin türkiye'ye ihtiyacı var.. bu sadece birşeyle olur o da israille.. neden buzamana kadar özür dilemedilerde amerika başkanı oraya gidince özür dilediler? türkiye buradaki bölgesel güc burada birşey yapılıcaksa türkiyeden izin almak zorundalar israilin bizim buralarda cok işi var amerika ile birlikte o yüzden özür dilediler.. dostluk ortamı olussun istedigimizi yapalım dediler.. ben samimi bulmuyorum ..

0|0
    0|0
  • israil ne zaman samimi oldu ki

0|0
    0|0
  • Bu konu ile ilişkili olarak söylüyorum ki Obama kadar gıcık olduğum bir politikacı pek yok.(Türk politikacıları ayrı tutuyorum) Bush da puşttu ama malumdu. Bu herif Nobel Barış Ödülü aldı, tamamen PR planlaması samimiyetsiz sırıtışı ile asabımı bozuyor. Bu olay da ona yakışan samimiyette.

İnsanı Cumhuriyetçi (ABD'deki) yapacak kadar antipatik bir adam.

0|0
    0|0
    • Bush, beceriksizdi çünkü. 11 Eylül Saldırılarını neden onun döneminde planladılar sanıyorsun ?

• Salak olduğu muhakkak.Obama'ya diş bileme sebebim, adamın rengi ve Demokratlar'dan olması sebebiyle barışçı bir role soyundurulmuş olması. Eni konu ABD başkanı adam :) Ne kadar barışçı olabilir..

• Özürleri siyasidir demek ki büyük bir şey alacaklarını hesapladılar ki bunu verdiler.

0|1
    0|0
  • her şey o kadar açık ki .. 9 tane vatandasım öldürüldü o gün orada özür dilettik türkiye bir ilki başardıı diye manset atılmıs gazetelere yazıktır yahu link su linke bir bakın ya ne kadar aciz bir toplum ne kadar aciz bir ülke olduk basbakan filistine gönderilecek olan yardım gemilerinin yanında donanmasını da gönderecekti hani hikaye bunlar . ama halkım one minutelerler övünsün daha

0|0
    0|0
  • :) insanlar için küçük bir özür ananız babanız kardeşiniz birileri tarafından ölşdürülse sonra özür dilenip tazminat ödense ne düşünürsünüz...

0|0
    0|0
  • Ben bu Mavi Marmara olayina tarafsiz bakiyorum. Ilk önce denil meli ki, ilk saldiriyi kim baslatidi ? Israil askerlerimi yoksa mavi marmara daki insanlar mi.

link

Ben Türkiye Propaganda TVye zaten inanmiyorum. Bu durumda Israil sucsuz ola bilir.

0|0
    0|0
  • Allah'ın lanetlediği bir kavmi neden samimi bulalım ki dostum? içlerinde "keşke daha çok zarar verebilseydik" yerleşmiş olan sayıları bir avucu geçmeyen, hayvanizm döngüsü içerisinde yaşamlarını devam ettiren embesillerin içlerinde özür dileyecek zerre kadar haysiyet olduklarını sanmıyorum. kesinlikle soylarının yerle bir edilmesi gereken bir millet. Adolf Hitler'i bir kez daha rahmetle anıyoruz...

0|0
    0|1
  • Obamanın baskısıyla olan bir şey , özür dilemeye niyeti vardı da niye olay sıcak sıcağına olmuşken özür dilenmedi? Neden Türkler bize saldırdı onlara karşı cevap verildi diye savunma yapıldı ?Neyin çelişkisi bu? Neyin kafasını yalıyor bunlar?

Bu olayı samimi bulan kesinlikle beynini yitirmiştir...

0|0
    0|0
  • Hayır. Sadece Suriye'yi ele geçirme planlarından bir tanesi. Çünkü Amerika'nın kışkırttığı muhalifler kifayetsiz kaldı ve işgale üst lazım. Nedeni anlaşılmıştır...

1|0
    0|0
  • Abi adamlar zaten haklı olduğunu düşünüyor ne samimisi? Açın bir israil kanalı izleyin hep olayı kendi alehlerine göre anlatıyorlar güya bizde çok tehlikeli silahlar varmışta onlar gemiye iyi niyetle girmişte biz dinlemeyip dalmışız hepsi nefs-i müdafaymış -.-

0|0
    0|0
  • İsrail bölge stratejisini önceden beri buna göre planlamış olabilir. Bölge çok çalkantılı olduğundan dolayı ileride Türkiye'den kendi lehinde bazı planlar yapılmasını isteyebilir ve bu yüzden Türkiye ile arasında herhangi bir soğukluğun araya girmesini istemeyebilir. Sonuç olarak kuru bir özür ile olayı kapatıp müttefik olma çabalarına girişebilir.

0|0
    0|0
  • "bir gün öldürmediğim her yahudi için benden nefret edeceksiniz"

adolf hitler.

1|1
    0|1
  • İsrail devleti bir gün yok olacak perişan olacak o günler gelecek inşallah kahrolsun israil

0|0
    0|0
  • B: Samimi bulmuyorum.

0|0
    0|0
  • Hiçbir şey sebepsiz değildir , aradan aylar geçti yeni mi geldi aklına dilemek..

Elbet bir çıkar var , o çıkarın da Suriye ilgili olduğunu anlamamak için aptal olmak gerek.

Yumurta kapıya dayandı , yapacakları birşey kalmadı...Beter olsunlar.

0|0
    0|0
  • Erdoğan kim bilir ne anlaşma yaptı yahudilerle çıkar kokusu yakında ortaya samimi bulmuyorum .

0|1
    0|0
  • malesef o kişilere güvenim yok

0|0
    0|0
  • İsrail la bu yahudilerden söz ediyoruz.Tüccar adamlar bunlar öyle duygusallığa filan yer olmaz onlarda.Ticari bir kayıplarının olacağını hissetmişlerdir.3 sene sonra özür dilenir mi?

0|0
    0|0
  • hayır bulmuyorum. tamamen amerikanın baskısıyla özür diledi amerika ne bizi ne onları kaybedemez. acık denizde bayragın dalgalandıgı gemi o vatanın topragı sayılır dişe diş intikam alınmalıydı.

0|0
    0|0
  • obama sıkıştrmasa onlar özür mözür dilmezdi

0|0
    0|0
  • Siyasette samimiyet olmaz. Herşey çıkara dayalıdır. :) Kısa ve öz.

0|0
    0|0
  • özür diledi de ne oldu giden canlar geri gelecek mi, topunun Allah cezasını versin...

0|0
    0|0
  • Özür dilendi... Ölenleri geri getirdi mi ? Üzerinden bilmem kaç ay geçti üstelik.

0|0
    0|0
  • Bir tezgah var bunun altında

0|0
    0|0
  • tayyibin yaklasan secim sebebiyle tribunlere oynadigi dakikalar yine.

0|0
    0|0
  • SS kuralı. İsterse etmesin...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7
Yükleniyor...