İsrail, geri adım attı, tazminat ödemeyi kabul etti..?

Selamünaleyküm herkese :)

İsrail Türkiye'den özür dileyip, mavi marmara kurbanlarının ailelerine tazminat ödemeyi kabul etti ve Filistinden elini çekti. Bütün bunlar Obama ziyaretinden sonra gerçekleşti..

Bunların hakkında neler düşünüyorsunuz ?

0|0
11|17

En İyi Kız Görüşü

• asparagaz haberler bunlar..israil yine vurur.. ilk önce güler.. sonra vurur..adamın taktiği böle..yoksa yahudiler bizim en büyük düşmanımız.. onlardan hayr gelmez..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Karamanın koyunu, sonra çıkar oyunu!

1|3
    1|1
  • Ve Aleyküm selam, doğrusunu yapmış. ABD iki ortağına da bölgesel barış için önem veriyor, ikisinin de aralarının kötü olması ABD'nin bölgedeki çıkarları ve menfaatlerine ters düşer.

0|0
    0|1
  • İsrail gibi bir devletin özür dilemesi... Bence büyük başarı...

0|0
    1|0
    • Pek sanmıyorum

• ABD'yi İsrail lobisi yönetir, bakmayın Obama'nın esip gürlediğine...

Kimse istemediği halde özür diletemez onlara...

• bozacinin sahidi siraci israil tayyipten korkup ozur mu dileyecek? gelin bunu kulahima anlatin gerci tayyipin suriyede yaptiklari israilin yaptikalrindan az degil sozde musluman abd putperestleri

0|0
    1|0
  • Obama dedi ki oglum tayyip suriye de gerekeni yaptin irakta barzaniyi kucakladin iran icin fuze kalkanima malatyayi verdin yetmedi beni bile sasirttin rusyaya kuru kabadayilikta yaptin israilli ortaklarim uc kurusluk tazminati verecek sende kapa ceneni barisin bakiyim..

1|0
    0|0
  • Vardır bir planı israilin onlar bedelini ödetmeyeceği şeyi vermezler davosun bedeli gazzeydi bu özründe bedeli olacaktır hayırlısı diyelim

0|0
    0|0
  • Araya kim girerse girsin sonuçta yaptıkları için özür dileyip tazminatı verdiler hoş o tazminatı bir taraflarına sokup o güzelim insanları öldürmeselerdi bin kat daha iyiydi de ne yapalm oldu artık

0|0
    0|0
  • çok sevinme heran filistine girebilir. bu bir taktik olabilir

0|0
    0|0
  • İşler sandığınız gibi değil İsrail İranın nükleer tesislerine saldırma derdinde . Bunların hepside israilin Çıkarları doğrultusunda olan şeyler . Yoksa israil bu zamana kadar ödemedide Şimdimi ödüyecek .

0|0
    0|0
  • Vardır g...lerinin bir eksiği yoksa böyle bişey yapmazlardı.Özürde dileseler,tazminat da ödeseler bizim bu işin altından kalkamadıgımızı israil karsısında ezik kaldığımızı degiştirmez.

0|0
    0|0
  • bu olaydan bir kaç gün önce obamanın israile gitmesi ve kürtlere açılım adı altında pkk ya yapılan açılım bunların yakın zaman içinde olması çok ilginç

0|0
    1|0
  • Bunların hepsi birer polyannacılık.

0|1
    0|0
  • Göz boyama bunlar göz.

0|0
    0|0
  • Obama araya girip, çocuklar uslu durun dedi iyiki de..

0|0
    0|0
  • dıplomatık olarak alınmıs buyuk bır basarıdır.bu hukumet dıplomatık alanda zayıftı.ilk defa bu hukumet burokrası alanında buyuk bır basarı elde etmıstır.bu yuzden bu alanda alınan ılk basarılarından dolayı kendılerını kutluyorum

0|0
    0|0
    • Bunu gizli yazmasaydın iyi olurdu, ne düşünüyorsan söyle neden korkuyorsun..?

• Aleykümselam:) internette bile Allah'ın selamını veren bir milletiz:)

Allah siz gibilerden razı olsun.

israil işini büyüklerimiz elbet en doğrusunu yapmıştırki mazlumun kanı yede kalmamış

diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • bu işte bir pislik varda daha çözemedim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• İsrail den bahsediyoruz..o kadar insanı acımadan öldürmüş bir devletten. diğer yandanda Amerika gibi her zaman saman altından su yürütmüş bir devletten... Bunun tek iyi yanı var en azından bir süre birileri ölmeyecek..Ama bu olay OBAMA'NIN 'İSRAİL'e ; ' Ben tükürdügümü yalamayayım onurlu görüneyim ama sen yala, dile özrünü tabi ben ziyarete geldikten sonra dile ki dost gibi görüneyim.Ne de olsa Türkiye beni iyi bilecek ve daha rahat hareket edebilecegim.'' Zaten Amerikayı iyi bilecek olan Tayyip yalakası ve yandaşlarıdır..başka kimse değil!

0|0
    1|0
  • Olay olduğu zaman hükümet suçlanıyordu , hükümet o gün aldığı kararın arkasında bugüne kadar durdu o gün ne istediyse bugün istediğini aldı . Arada geçen zamana rağmen hiçbir politik durum geri adım attırmadı . Amerika ve İsrail bu gibi durumlara öyle alışıkti ki istediğimizi yaparız kimseye hesap vermeyi özür dilemeyiz havasindaydılar ve Türkiye'nin geçmişteki el pençe hazırol da duruşuna alışıktilar . Türkiyenin her alanda büyümesi ve güçlenmesi karşısında en önemlisi söz sahibi olması sonucunda özür dilemeye mecbur kaldılar . Ülkeler arasında menfaatler herşeyden önce gelir ısrail menfaatini düşünerek özür dilemiş olsa bile bu özürü dilememek için ne kadar direndiğini unutmamak lazım . Burada da bazı arkadaşlar bu özrün Türkiye'nin başarısı ya da istediğini alan bir ülke olduğunu kabul etmek yerine suç işleyen bir devletin suçunu çekmesini bile kendi marifeti görüyor . Bu ülkenin siyasal başarısızlıkları halkın üzerinde en çok eziklik duygusu bırakmış olsa çok kötü , uyanın artık 2002 'den bu ülkeye yeni güneş doğdu .

0|0
    0|1
  • Hem üzüldüm,hem sevindim..

Ülkemiz için daha güçlü olduğumuzu gösteren bir durum ama o ölen insanlarımız hala canımı acıtıyor..

1|0
    0|0
  • Aleyküm selam. İnşallah daim olur geri çekilmeleri diyeceğim ama pek inanasım gelmiyor.

0|0
    0|0
  • Filistinden geri çekilmesi çok güzel bir gelişme.

1|0
    0|0
  • PKK yasallaştırıldı.Amerika memnun kaldı.İsrail özür diledi.Amerika"tam zamanında"dedi.İsrail Suriye'yi vurdu HOŞGELDİN BARIŞ SÜRECİ (!)"

0|0
    0|0
  • Aleykümselam.Altından bir pislik çıkıcağını gene bir yerlere bir sözler verildiğini düşünüyorum niyeyse hayra yoramadım bu durumu.İnşallah yanılıyorumdur

0|0
    0|0
  • Giden gitti

Dünyaları serseler o ailelerin önüne acıları dinmez

0|0
    0|0
  • yine bir bit yeniği var ama hayırlısı:)

0|0
    0|0
    • Herkes öyle düşüncelerde bakalım nolcak..

• Allahtan hayırlısını dilemekten,milletimize oynanan oyunların ortaya çıkmasını dilemekten başka elimizden birşey gelmiyor..

• Dünyanın sonu yaklaşıyor..

0|0
    0|0
Yükleniyor...