Kadının paranoyak durumları

uzun şekilde anlatmak istemiyorum eşim ciddi anlamda paranoyak.gerçi ben böyle dediğimde kabul etmiyor.siz son derece masuhane bir davnaış yaptığınızda eşiniz bunu farklı yorulmayıp iş çevirdiğinizi ya da bişeler yaptığınızı düşünürse ne yapardınız?samimiyetle soruyorum.gerçekten bişey yok yeminde ederim ama eşim kafasından o anlık söylemlerimi davranışlarımı kafsından kurguluyor ve bana kimi düşündün ya da kim var diyor.ne yapmam lazım.öle olmaz böle olur deyip gerçekten yapmam mı yoksa aynı şekilde ona mı davransam?ya mutlu olmak varken neden bu stres

0|0
75

En İyi Kız Görüşü

• kadınlar beyin yapısı olarak farklı olduğu için ayrıntılara odaklanırlar o yüzden erkeklerin aklına bile gelemicek şeyleri düşünebilirler, bu da böyle sorunlara sebep olur..aslında çoğu zaman benm de yaptığım bir hata bu, şimdi olaya dışardan bakınca saçmaladığımı fark ediyorum ama :) oysa erkekler sonuç odaklı düşünür ve mantık ağırlıklı çalışır zihinleri..kadın bunun bilincinde olursa,farklılıktan kaynaklanan bu sorunu aşabilir diye düşünüyorum, ki ben de yavaş yavaş aşıyorum..eşinize bunu bu şekilde anlatırsanız ikna olacaktır..

0|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• prof. nevzat tarhanı birlikte dinlemenizi tavsiye ediyorum, çok yardımcı olur size inşallah düzelirsiniz

1|1
    0|0
  • Psikologa görünmesi gerekiyo dediğin gibi aşırı bir paranoya durumu varsa hem kendine hem size zarar verir ilerledkce

0|1
    0|0
  • bence kendini tamamen sana adamış seni sevdiğinden böyle yapıyo içinde kaybetme ya da terkedilme korkusu vardır büyük ihtimal kendimden biliyorum :)

0|1
    0|0
  • Bende öyleyim insanın elinde olmuyor gerçekten. Eşinizin kendisine güven sorunu var ve geçmişte yaşadığı şeylerden bu hale bürünmüş. Psikologla geçer diye düşünüyorum başka yolu yok bunun.Ama çok zor bir durum Allah ikinizinde yardımcısı olsun

0|1
    0|0
  • önceden sabıkanız mı vardı bu konuda öyle tepkiler veriyor?

0|0
    0|0
    • eskiden vardı ama evlendikten sonra asla olmadı. evlenemden de önce onla çıkarken hayatımda kimse olmadı ama geçmişii bilen biriydi

• var gibi konuşuyon?

• sohbetinde çok uyumlu olan kafa dengi olan insnalr var ama açıkçası birebir yaşamadıktan sonra söylenelere pek inanmıyorum.çok değişiyor insan. konuşması ile uygulaması çok farklı.. o mülayim olgunluk anlayış ortada olmuyor

• ne mesela örnek verirmisiniz 10 kere size sorumu soruyor?

0|0
    0|0
    • soru sorma değil de benim bir davranışımdan kendice bir senaryo çıkartıyor.ben örnek müzik açsam ondan bir mana çıkartıyor ne o kimi düşündün gibi

• çok teşekkürler:(((

• kimle konuşurken şu sohbet ettiğin cebinde mesajı olanmı ee karın anlar.

Erkekler Ne Diyor 5

• valla bazı şeyleri bilmeyen duymayan dolayısıyla o konuyla ilgili sorun yaratamaz. Eşin kimlerle ne konuşuyorsa başta onu engelle belliki sağdan soldan bişeyler duyuyor birileri dolduruyor. Olmadı dah abeterini sne ona yap.

0|1
    0|0
  • sen yapmadığından böyle oluyor. beraber olduğum bayan bana böyle tepki verince benim aklımda yokken dahi aklım kayıyor. bunu da açıkça söylüyorum. eşeğin aklına karpuz kabuğu getirme de

0|0
    0|0
  • Ayni sorun bendede vardi, yaklasik bir yil boyunca bikmadan usanmadan kendisiyle ilgilendikten sonra duzeldi.

Kacip gitmek kolayda onemli olan kalip savasmak.

Tavsiye edebilecegim tek sey, karsina alip dogru duzgun konusman ve olaylari akisina birakman.

Telefonda kiminle konusuyorsun dediginde, cep telefonundaki kayitli butun numaralari goster mesela. Boyle yavas yavas o da aklindaki kurgulardan uzaklasacaktir.

0|0
    0|0
    • dostum inan 2 yıldır kendisinden ayrı asla dışarı çıkmadım.telefonum hep masanın üznerinde önündedir.hafta içi iş ev hafta sonu da birlikte gezerim.ilgimi sevgimi fazlası ile belli ediyorum

• kesinliklee. evleneceğiniz insanı çok ii tanıyım

• Bunun adina ask ve sevgi derler.

Bunun adina sadakat ve erdem derler.

Tatmamis insan anlayamaz.

Iyi gunde karinin/kocanin yaninda ol, dusunce vur kicina tekmeyi.

Isteseydim, bosanma davasi acardim, 1 yil sonra baska biriyle evlenirdim. Ama zoru gorunce kacip gitmek benim lugatimda yazmiyor maalesef.

• önce sen davran ve bu sefer sen birşeyler kurgula,ona de ki sen şunu yapıyorsun vsvs üstüne git ve empati yapmasını sağla..

1|0
    0|0
  • bence seni çok sevıyodur ve kimseyle paylaşmak istemıyodur o nedenle böle davranıyodur bence kıskanıyor bir dönem bu benle eşim arasındada olmustu . kimse yokkken uzun uzun konusun neden böyle davrandıgını filan sor onu çok sevdiğinide söle

0|0
    0|0
    • dostum inan çok söyledim.sana basit bir örnek verim.arabada gideren guzel bir müzük çaldı ne kadar guzel dedim eşime ve o an tlf çaldığını düşündüm kızım ve bakıcısı evdeydi birşey mi oldu acaba düşünecsi ile ani refleksle tlf baktım.eşimin buna yorumu müzik i duyunca aklıma hayatımda kenedence var olan kız gelmiş ve tlf na bakmışım.

Yükleniyor...