Evlendinizde eşiniz soyadını değiştirmek istemez, kendi soyadını kullanmanızı isterse ne yaparsınız?

Evlendinizde eşiniz soyadını değiştirmek istemiyor hatta sizinde kendi soyadını taşımanızı istiyor.bu durumda:

eşiniz kırılmasın diye onun soyadını alır mıydınız örn:Tansu Çiller ile Özer Uçuran Çiller

yoksa kendı soyadınızı taşıması için onu ikna mı etmeye çalışırdınız?

0|0
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu istemek dogal hakkı.

kendi soyadı ile birlikte benim soyadımıda kullanabilir.

erkeklik soyadını vermekle oluyorsa buyrun siz erkeksiniz...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Kadının eşinin soyadını almama gibi bir şansı yok kanunen. bu konuda bir başka soruda oldukça ayrıntılı bir cevap yazmıştım. Merak edenler için : link

0|0
    0|0
  • Niye böyle birşey istediğini merak ederim , kabul edeceğimi sanmam .

0|0
    0|0
  • Güzel bir soyadı varsa belki olabilir.

0|0
    0|0
  • Tarihte var böyle birşey hatta Alman asıllı Osmanlı paşası olan Liman Von Sanders karısının soy ismini almış adam... Von ile başlayan soy isimleri soyluluk ve asalet ünvanıdır Almanlarda, mesela Otto Von Bismark var.

Adam almış işte soyluluk için. Ben sembolik şeylere pek önem vermem yani soyadsız da olur benim için. İster kendi soyadını taşısın, ister benimkini, ister ikisini birden.

0|0
    0|0
  • bu karşılıklı anlayışla olabilecek bir durum...

eşim soyadımı kabul etmemesine bozulmam..onun bileceği birşey..

ama bana ve çocuklarıma asla karışamaz..onlar benim ve ailemin devamı olacaklardır...

bu son kararımdır...

0|0
    0|0
  • Onun soyadını almazdım ama isterse kendi soyadını taşıyabilir.Ben bu ülkedeki saçmalıklardan birininde bu olduğunu düşünüyorum.Herkes istediği soyadı taşısın.

0|0
    0|0
  • Ben ailemden ne gördüysem onu yürürlüğe sokarım.

0|0
    0|0
  • kendi soyismini tasımak isterse tasır devamına da diğer soyismini yapıstırırm olur biter ne o öyle kılıbık erkekten bi sey cıkmaz eşinin yanında fino gibi gezerler.

0|0
    0|0
  • Herkesin soyadı kendine

0|0
    0|0
  • evlenmem

0|0
    0|0
  • hep nişanlı kalırız

0|0
    0|0
  • seviyorsam farketmez. soyadımla rezil veya vezir olacak hali yokya

0|0
    0|0
  • kafan iyi mi ne kullanıyon sen derim, sonra aklı başındayken konuşurum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Kimseye soyadımı vermeye niyetim yok ..istemem de böyle bir şeyi... evlenmektense hep nişanlı kalalım daha iyi o zaman

0|0
    0|0
  • yoo eger onunla evlenip hayatimi paylasmak istiyorsam seve seve soy adimida degistirirm..insan kendini bi baska ait hisseder bence esine..bilmiyorum benim fikrim böyle en azindan :)

0|0
    0|0
  • ben onun soyadını alırım

öle de olacak:)

0|0
    0|0
  • Ben zaten onun soyadını alacam. Kendi soyadımdan kurtulmaya dünden razıyım :))

0|0
    0|0
  • Kocamın soyadını alırım.O istemese bile alırım.

0|0
    0|0
  • istediği soyadını taşıyabilir öyle bir ego benim için anlamsız

0|0
    0|0
  • Ben eşime öyle bi teklifte bulunmam kendi soyadımı ve onun soyadını kullanırım.

0|0
    0|0
  • Kılıbık erkeklerden haz etmem. Erkek ikna etmeli ve soy adını değişmemeli.

0|0
    0|0
Yükleniyor...