Vücut geliştirmeden anlayan?

Set tekrar dinlenme beslenme ve kas yapısı ile ilgili bilgisi olan var mı

0|1
1|4

En İyi Kız Görüşü

• sanirim

0|1
    0|0
    • Ben bir maratoncuydum 1 sene kadar önce bıraktım, malum tip 1 kas lifi epeyce fazla 10 km durmadan koşabilirim. Şimdi vücut geliştirme yapıcam squatla birlikte fit hafif kaslı bir vücut için 3 ay. Alt yapım var nasıl çalışmam gerekiyor?

• vicut tipin olusmustur senin nasil yapacaksın

• Kas lifleri dönüşüyormuş ben koşarken tip 1 kırmızı lif oluştu şimdi bunu tip 2 ye çevircem olmaz diye birşey yok bence

En İyi Erkek Görüşü

• 3 set veya 4 set yapabilirsin piramit sistemi kullan mesela 12-10-8-6 setler arası 30 saniye mola olsun spor öncesi karbonhidratlı spordan sonra proteinli beslen kaldirabilecegin maksimum ağırlıkla çalış

0|1
    0|0
    • İnternetten araştırdım en iyi çalışma bana göre 3-5 tekrar 12 set ce kaldırabildiğinin %90 ını ile çalışmak. Splinterci programı olarak. Bununla verim alırım galiba

• Ha sen koşu mu yapıyosun

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Ben kardeşim sor

0|1
    0|0
    • Ben bir maratoncuydum 1 sene kadar önce bıraktım, malum tip 1 kas lifi epeyce fazla 10 km durmadan koşabilirim. Şimdi vücut geliştirme yapıcam squatla birlikte fit hafif kaslı bir vücut için 3 ay. Alt yapım var nasıl çalışmam gerekiyor?

• Hipertrofi olmadan kas şekillenmez ki. Sıkılaşma ayrrı mesele. Alt yapı var diyosun en sağlam altyapı sende olsa yine bir 3 sene gerek.

• 3-5 tekrar %90 ağırlık ile girmeyi düşünüyorum.12-15 arası yaptığım setlerden bir fayda sağlayamamıştım 3 ay bu şekilde üstüne birşeyler koyarım diye düşünüyorum.

• Usta sen iyi bir salona yazil. Ordaki hocaya durumu anlat sana guzel bir program hzirlar

0|1
    0|0
    • Deneme yanılmayla oluyor genlde. Önceleri hep 12-15 set ve kaldırdığımın %60 ile çalışırdım birşey elde edemedim bu sefer %90 ı ile çalışcam 3-5 tekrar yapmayı düşünüyorum.

• Kas geliştirmenin en iyi parametreleri.

12-10-8-6 tekrar yani 4 set. Tekrar sayısı düşerken ağırlık artmalı. Dinlenme de 1dk yı geçmemeli.

0|0
    0|0
Yükleniyor...