Kendini tekrar etmek, bir sorun mudur yoksa insanın karakterini yansıtan bir durum mudur?

İnsanın yaratıcılığının ya da başka bir deyişle üretkenliğinin bittiği an başlayan eyleme kendini tekrar etmek denir..

İnsan bazen kendini tekrar etmekten kurtulamaz.Çoğu zaman kalıbını aşmak ister, bambaşka bir insan olmaya çalışır,

hayatı farklı pencerelerden görmeyi dener, insanlara değişik açılardan ulaşmaya çalışır ama sonuçta bir bakmış yine aynı yerde.

Kendini tekrar etmek bazen bir sorun gibi görünürken bazen de sadece insanın karakterini yansıtabiliyor.Bazen kendini tekrar eden

kişi, tarzı olan bir birey olarak görülürken, kendini tekrar etmeyense dengesiz,hatta çılgınca görülebiliyor..

Peki Sizce? Kendini tekrar etmek bir sorun mu yoksa karakteri yansıtan bir durum mu?

Güncellemeler:
Yorumlarınız icin cok teşekkürler arkadaşlar..iyi geceler..

0|0
2|18

En İyi Erkek Görüşü

• bana gore kendını tekrar etmek bır sorun ama bu sorun ılerde ınsanın karakterıne burunuyor.bence dengesız ve cılgın olmayı goze alıp monotonluktan cıkmak lazım.ınsanların uzerıne dıkte edılmıs kavramlardan kurtulması dengesızlıkse dengesız olmak lazım dıye dusunuyorum.ama hayat sartları ıste cogu zaman tekrarlıyoruz.

1|0
    0|2
    • aynen katılıyorum malesef ne kadar değiştirmeye çalışsakta tekrar etmek zorunda kaldıgımız durumlar olabiliyor ve buda karakterimize yansıyor..kesinlikle katılıyorum..

Erkekler Ne Diyor 17

• Bir yerde okumuştum, insanın gerçek üreticiliği aslında 2 yaşında sona eriyor! 2 yaşından sonra ürettiğimiz herşey aslında sürekli etrafta gördüğümüz ya da aklımızın bir köşesine kazınmış imgeleri temel alarak oluşan şeyler.

Bu temelleri her tekrar ettiğimizde bazen aynılarını kullanıp, bazen de birkaç şeyi bir araya getirip yeni bir şey üretiyoruz.

PEki hep aynı şeyi tekrar tekrar kullanmak, benzerlerini üretmek...

Bazısı der ki, tekrar da bir sanattır. Müzikte bile tekrar eden müzikler var (launch mesela) ya da etmeyen hatta ritmi bile yer yer aksayan farklı müzikler var.

Bir de tekrar sanatı var. Tekrir diye geçiyor. Tekrar edilen şey iyice vurgulanmak istendiğinde özellikle tekrar ediliyor. Belki bunun ileri bir safhasında kişi o tekrar ettiği imgeyle bütünleşiyordur. Her resminde kedi çizen bir ressam gibi...

1|0
    0|0
  • uyku haline geçmek gibidir, hayatın ritmine uymadan durağan bir hızla hayatı yaşamak...bütün devrelerin kısa devre etmesi gibi, kendi halinde ilerleyen sabit hızlı bir makine gibi...olmadık anlarda sıkıştıran baş ağrıları gibi, istemedikçe üzerimize gelen bulaşıcı hastalık gibi...kendini tekrarlamak, kendine razı olmak değil de kendi benliğinin arsız isteklerinden kaçamamaktır...sürekli geceyi beklerken gündüzün güneşinin tenimizi kavurması gibi kaçınılmazdır sıkıntılar...

1|0
    0|0
    • değişik bir bakış açısı..ama hak vermemek elde değil..hergun güneşin dogması ve gun biterken batması da bir çeşit kendini tekrar etme olayı olarak görülürse dediğin gibi kaçınılmaz olur..

• yani tekrar edersin sorunlarını çözmek için her yasadıgın olaydan ders cıkarmak lazım yasadıkca her syı öğrenebiliriz ama hatalarda yapabiliriz tabiki her zaman guncel lmak yenilikçi olmakta gerekli kotu durum değil aslında

1|0
    0|0
    • guncel olunca zaten kendini tekrar etmemiş oluyorsun..ama bazen sürekli tekrar eden insanlar oluyor guncelleşmeyen mi demeliyim bilmiyorum..sence bu insanlar sorunlu olmaz mı? yoksa karakterleri öyle diyip kabullenmelimiyiz?

• teşekkür ederim:)

• rica ederim ne demek :)

• alışkanlıklarla alakalı belli oranda

ve bir de ;

Söylediklerinize dikkat edin

düşüncelere dönüşür…

Düşüncelerinize dikkat edin

duygularınıza dönüşür…

Duygularınıza dikkat edin

davranışlarınıza dönüşür…

Davranışlarınıza dikkat edin

alışkanlıklarınıza dönüşür…

Alışkanlıklarınıza dikkat edin

değerlerinize dönüşür…

Değerlerinize dikkat edin

karakterinize dönüşür…

Karakterinize dikkat edin

kaderinize dönüşür…

1|0
    0|0
    • haklı olabilirsin..tekrar ettigimiz şeyler bir süre sonra karakterimize dönüşebilir..

• Eğer tekrar edilen durum öncesinde maddi ya da manevi zarara yol açtıysa değiştirilmesi ve tekrarlanmaması gerekir. Ama kişi yine aynı yola girdiğinin farkındaysa ve aynı hareketi tekrarlıyorsa bence o kişini hatasıdır bu bir huy meselesidir. Huylar insanın değiştirilebilen özellikleri arasındadır. Bazısı kötü huyunu ilk tecrübede bazısı bir kaç tecrübede değiştirebilir.Farkındalık ne kadar çok artarsa kişi kendini o kadar çok görür ve düzeltme şansı yakalar.Karekter ve kişilik ise insanın değişmeyen özellikleri arasındadır Büyük çoğunluğu gen yoluyla geçer. Bence dönüp dolaşıp aynı yere geldiğimizde bunun farkına varıyorsak ve aynı hatayı yaptığımız için üzülüyorsak ve bu üzüntüyü pişmanlığı bu benim karekterim kişiliğm değiştiremiyorum demek o üzüntüyü o pişmanlığı hafifletmeye çalışmaktan ve bir nedene bağlamaktan başka bir şey değidir. Böyle düşünmek ders almayı engeller ve aynı davranışları tekrar yapmamıza neden olur . Bence ...

1|0
    0|0
    • peki , kendini tekrar etmek genlerden kaynaklanan bir karakter olabilir mi bazı insanlarda?

• Her araştırmaya inanmak zorunda değiliz ki Araştırmayı yapan kim Onlarda insan ve herkes kadar yanılma olasılıkları var Mantığıma ne uygunsa benim için o gerçektir

• peki, teşekkür ederim guzel acıklamalardı..

• bir kere şurada anlaşmalıyız ki karakterini yansıtan bir durum olması sorun olmadığı anlamına gelmez ikincisi ve en önemlisi büyük bir sorundur

1|0
    0|0
    • guzel bir bakış açısı oldu:) sorunlu karakter diyorsun yani öyle mi:)

• tamam şimdi oldu:) istikrar başka bişey evet katılıyorum..mavi rengi 10 yıl sonra da seversin ama hep mavi elbise giymezsin mavi pantolon giyersin tişort giyesin filan..guzel acıklamaydı teşekkürler..

• estağfurullah ben teşekkür ederim

• kendimi tekrar eden biri değilim sanırım galiba öyle umuyorum karakter meselesi diim cevabımı bitireyim en iyisi :))

1|0
    0|0
  • Kendini tekrar et asker diye bir terrimm var askerlikte bu kişisel bir durum karakterin senin tez canlıdır. devamlı kendini tekrar edersin ki bir an önce işn bitsin.

1|0
    0|0
  • Kendini tekrar etmek; gelişmemişliğin, monotonluğun belirtileridir. Bazen de iyi sindirilmemiş birşey de olabilir. Bir üst basamağa çıkmabilmek için çok yorulmak gerekebilir ama kalıplaşmaya yüz tutmuş her davranış insanı monotonluğa mahkum eder.

1|0
    0|0
  • Bence bir sorun , kendi açımdan bakıyorum. Genel olarakta bakıyorum.

İnsan herzaman kendini yenilemeli , geliştirmeli. Gerek karakter gerek huy olarak dengesini belli bir vakte kadar tamamlamalı. Yani cevabım Sorundur..

1|0
    0|0
    • ama mecburen kendimizi tekrar ettigimiz durumlar oluyor örnegin sabah işe git akşam eve gel yat kalk işe git yine gel vs.. hepimiz sorunlumuyuz o zaman:)

• O Bir amaçtır. Sen işe neden gidersin :) Para biriktirip sahip olmak istediğin şeyleri almayı amaçlayarak. Buda bir gelişim sürecidir :) Tekrarlama olduğunu sanmıyorum

• Üretkenlik bittiğinde kendini tekrar edersin başka yolu yok...

1|0
    0|0
  • kocca tarih bile tekerrürden ibaret.biz 3 günlük hayatta 3 5 tekrar yapmışız çok mu :)

1|0
    0|0
  • garip bir sorunmuş. o dönemdeki psikolojinle alakalı bence bu durum

1|0
    0|0
    • ama kendini tekrar etmek dönemsel bir şey diildir..dönemsel olursa zaten kendini tekrar etmek olmaz..gecici bir durum olur buda sorun olmaz ..karakter hic olmaz..

• Kendini tekrar etme sorunu bende olamaz imkansız kabullenmem.

1|0
    0|0
  • Tarih bile tekerrürden ibarettir, insanoğlu olarak biz niye tekerrür etmeyelim ki...

Önemli olan bir günü bir gününü tutmayan biri haline gelmemek. Yoksa güzel bence. Saçımı bugün sağdan tararsam yarın soldan taramayacağım anlamına gelmez...

0|0
    0|0
    • ilginc bir yaklaşım...yani kendini tekrar etmeyen insanlar tutarsız mı oluyor?

• Mecaz anlam ile tanıştırmak isterim müsadenizle...

• 12 saat sonra mı:) ama kullandıgıncumle , mecazi bir anlam değil ,bir deyimdi (bir günü bir gününü tutmayan)..ayrıca ikinci yazdıgın ( dakikası dakikasına) kelimesi de bir deyim veikisinin anlamları farklı..istersen araştır..

• Bence çok doğal bir şey.

0|0
    0|0
  • hep saçma sapan şeyler soruyon

0|0
    1|0
    • kapasiteni aştıysam özür dilerim arkadaşım:)

• oo lafa bak ks halkı bir el atın kaldıramıyorum... yaş kaç 0-14?

Kızlar Ne Diyor 2

• kendini tekrar etme!

durumlar onu gerektiriyo olabilir.. tekrar etmemek kasmakda yaratıcılığı engeller çünki

bir ırmakta iki kere yıkanılmaz.. TEKRAR OLDUĞUNDAN NE KADAR EMİNİZ?

1|0
    0|0
  • demekki ben sürekli kendimi tekrar ediyormuşum ama tek fark ben üretkenim ya :D

1|0
    0|1
Yükleniyor...