Kalori tam olarak nedir ne işe yarar?

İnternetteki yazanların çoğunu okudum ama hiç bişey anlamadım. Tatmin edebilcek anlayabilceğim bir cevap arıyorum. Bu insanlar delirmiş gibi neden sürekli herşeyin kalorisine bakıyorlar?

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bak şimdi sana çokzel anlatcam..

Şimdi her insanın günlük kalori ihtiyacı vardır. Bu kalori ihtiyacı kişinin boyuna, kilosuna ve yaptığı işe, spora vs. göre değişir. Şimdi senden örnek verelim..

Mesela senin günlük kalori ihtiyacın 2000 kalori diyelim. Sen günlük 1700 kalori alırsan vücudunda 300 kalorilik açıklar oluşacağı için kilo vermeye başlıyıcaksın veya tam tersi 2300 kalori alırsan vücuduna fazladan 300 kalori aldığın için kilo almaya başlıyıcaksın. Kalorinin olayı budur.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Belki söyle bir şey anlamana yardımcı olur.
    Bak bir çikolatanım kalorisine 200,300,400...
    Abooo.. Minicik de birşey zaten karnında kaplayacağı yer 2gram bişey. Bir salatanın kalorisine bak. Mideni doldurur daha fazla doyarsın. Aldığın kalori bir çikolatanın kalorisinden az olur. Tabi enerji istiyorsan ortada birsürü meyve seçeneği var😊

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• araba benzin yakıyor, biz de kalori...
    arabanın deposu boşalmadan sürekli benzin koyarsak bir süre sonra depodan taşar etrafa yayılır, etrafa yayılan benzini araba yakamadığından birikir...

0|0
    0|0
  • nasıl televizyonun çalışması için elektriğe ihtiyacı varsa bizlerin de hayatta kalabilmemiz için gıdalardan almamız gereken şeyler var.. buna kısaca vücudun ihtiyacı olan enerji diyelim.. buna kalori deniyor.. her gıdanın vereceği enerji farklı.. pil gibi düşün.. kalem pil, ince pil, saat pili vs..

0|0
    0|0
  • Vücudun ihtiyaç anında ilk kullanacağı enerji kullanmadığın zaman ya da tamamı kullanılmazsa vücutta dönüştürülerek depo ediliyor

0|0
    0|0
  • enerjidir bir kadinin ortalama kalori ihtiyaci 1500-2000calorie erkegin 2000-2500

0|0
    0|0
  • Günlük kalori ihtiyacın 2000 kaloridir. Günlük 2000 kaloriden fazla alırsan kilo alirsin, az alırsan zayıflarsın..

0|0
    0|0
    • 48 kiloyum 167 boy ne kadar yemem gerekiyo peki kilomu korumak istiyorum

• Günlük 2000 kalori almalısın.

• kalori kaloridir vitamin yani anlayacağın dilde =)

0|0
    0|0
  • kalori senin benzinin yağda depon ne kadar cok alırsan depon o kadar dolu olur Arabada dolu depo iyidir ama insanda değil fazla kalori alımı yağ dönüşür.

0|0
    0|0
  • Enerji

0|0
    0|0
  • atmosfer basıncında bir gram suyun sıcaklığını 1 derece arttırmak için gerekli enerji miktarı imiş kendileri

0|0
    0|0
  • ne işe yarar bilmiyorumda 1 posta attın mı 20 bin kalori gidiyormuş ben hergün 5 posta atıyom demekki bende fazla var ondan :D

0|0
    0|0
    • Posta atmak ne demek

• 31 çekince bir posta attım dersin hatunu 1 kere yapınca bir posta attım dersin 1 kere boşalmaya 1 posta denir ayrıcana gazetede ismidir posta :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...