Milli piyangodan 8 trilyonu siz kazanmış olsaydınız, ne yapardınız?

Sanırım en son yılbaşı ikramiyesi tam bu kadardı. Eğer o para size çıkmış olsaydı, ne yapardınız? :)

ben bir tane ispanyadan bir tane avusturyadan bir tane de amerikadan ev alırdım öncelikle. okulumun gelecek 3 yıllık parasını da komple yatırdıktan ve master ve doktora için de paramı ayırdıktan sonra kalan paradan ileride şirket kurmak, müzik okulu ve bar/club açmak üzere sermayemi belirleyip, üstünü de harcamak üzere bankaya yatırırdım :D

Teşekkürler.

Güncellemeler:
8 trilyon değil yeni türk parasına göre milyon TL çok afedersiniz. söz konusu büyük para olunca nasıl söyleyeceğime hala alışamadım da :)

0|0
10|42

En İyi Erkek Görüşü

• Okulu olmayan köylere okul, hastahane, köprü,yol vs yaptırırdım.Geri kalan parayla da ne yapacağımı düşünemedim daha bilmem :)

2|0
    0|1
    • Kimse bir şeyleri düzeltmek için adım atmıyorsa, gerekirse zenginden vergi adı altında zorla alıp bu dediklerim yaptırılabilir bile.

• yaramaz666 şimdi sen onlara yobaz olarak görünürsün :S

Erkekler Ne Diyor 41

• Kimsesiz çocuklar, Engelliler Vakfı ve Darülaceze'lere eşit miktarda pay ederdim.. Kendime de 1 lirasını ayırırdım..

1|0
    0|0
  • parayı kazandıgımı duyunca evdekiler dahil kimseye söylemem önce gider söyle 1 hafta hickimsenin bilmedigi ulasamadıgı bir yerde tatil yapıp hayatın yorgunlugunu atarım ardından döner ailemle oturur is fikirlerini degerlendiririm iyibir iş kurup hem kazanmak hemde insanlara iş saglamak olur galiba

1|0
    0|0
  • Eminim hepiniz okulu olmayan köye okul,hastahane,köprü,yol vs. yaptırırsınız :D O para size çıksın dilenciye 50 kuruş atın ben dişimi kırmam 32 dişimi dökerim.

1|0
    0|0
  • 1 trilyonunu afrikaya yardım büyük bir arazi satın alırdım içine ev,havuz,luna park,bahçe,basket ve futbol sahası,spor salanı dikerdim, etrafınada silahlı adam geri kalanı bankaya yatırıdım harcardım paso

1|0
    0|0
    • neden afrika?

• açlıktan ve susuzluktan ölüyolar diye olmasın orda diğer kıtalara göre daha çok ölen var, birde emperyalist devletler kayaklarını sömürmek için yüksek faizli kredi veriyorlar ayriyeten iç savaş çıkartıp kaynaklarını silah karşılığı çok ucuz mevlalara takas diyorlar, bide unutmuşum deve kuşu işine girmeyiy düşünüyorum tesislibir şekilde.

• amazon gibi afrika ya da ne bileyim doğası çok az bozulan blr yerde hayatıma devam ederdim. Sessiz sakin huzur dolu bir yaşam.

1|0
    0|0
  • deniz kenarında sakin bir sahile dubleks bir ev yaptırmak ama büyük degil... kücük ve sade))) ve pahalı olmayan ekonomik bir araba... gerisinide ev yatırımı ve ticaret... yahudilik var galiba bende yaa)))

1|0
    0|0
  • Arsa alırdım ve bir tane var 700 000 tl civarında birde ev yapıp satışa çıkarırdım.

1|0
    0|0
  • şuanda burada senin soruna yorum yapıyor olmazdım heralde :D anında topuk.. ohh

1|0
    0|0
  • isi birakir istanbul'a bir hard rock cafe ve bir de kitap/hobi dükkanı açardım.

1|0
    0|0
  • bu parayı alır hemen bankaya koyardım ve kimseye de benim kazandığımı belli etmezdim ve çekerdim alırıdm başımı istediğim bir yere giderdim kafama göre hareket ederdim para benim hayat benim :D olmayan paradan konuşuyoz yaa işe bak :D

1|0
    0|0
  • 8 trılyon degıl 8 mılyon TL

1|0
    0|0
    • eski parayla trilyon. ben 80ler çocuğum üstüme gelme :D

• alışamadım. parayla aram yok ondan :P bakma yani açtığım konuya :D düzeltelim

• tesekkur ederım ıyı aksamlar

• bina yaptırırdım zor durumda olanları binaya yerleştirirdim haram para harcamak öyle kolay olmuyor

1|0
    0|0
  • 1 haftada harcama potansiyelim de var, bir senede katlama potansiyelim de var. Artık nasıl denk gelirse.

0|0
    0|0
  • tuvalet kağıdı kullanmazdım kıçımı bile parayla silerdim

1|0
    0|0
  • Evleniri balayına giderdim :)) dünyanın her ucunda 1 hafta tatil :)) Inanılmaz bır keyıf olurdu :))

1|0
    0|0
  • bişey değişmezdi hayatımda

ben halimden memnunum

1|0
    0|0
  • Yarìsını eve bırakırdìm kaçardım hayallermi gerçekleştirirdim

1|0
    0|0
  • ticarete atılırdım

1|0
    0|0
  • Saniyeler Sonra Ne Olacagını Bilmeden Yıllar Sonrasını Hayallerini Kurarız Biz.

1|0
    0|0
  • Bu yaşdan sonra gelen paranin

1|0
    0|0
  • 7.8 trilyonunu ihtiyacı olanlara dağıtırdım

1|0
    0|0
  • Alın teri verilmeden şans veya talih altında kazanılan paradan hayır gelmez ki zaten bu yüzden oynamıyorum bide üstüne üstlük bu parayla bar clup gibi içki ve saçmalıklar yuvası açmak hepten bir acaip haydan gelenin kıymeti fikirle bile huya gidiyor :)

0|0
    0|0
  • 3 tane evi ne yapacaksın ? Bu yaşta başına bela olurlar.

Ben üstüne biraz daha ek yapıp güzel bir gayrimenkul alırdım, emeklilikte lazım olur.

0|0
    0|0
    • avusturyada okuyorum şu an. kirada kalacağıma evimi alır okulum bitene kadar kendi evimde kalırım. daha sonra da satarım avusturyadan ayrılacağım zaman ya da abime veririm o oturur. o da şu an minik bir stüdyo dairede kalıyor. ispanyadaki evi yazlık almayı düşünüyorum. ispanya 150.000 euro üzeri ev satın alırsan otomatik olarak sana oturma izni veriyor. o da elimde bulunsun ayrıca diye. amerikayı da master ve doktora için düşünüyorum. o yüzden alacağım evi. ama tabii ortada para olmadığı için :D

• Sen tahminimden akıllı çıktın :)

fakat bu kadar paran var napıcan master ve doktorayı.. Ben master yaptım ama askerden kaçmak için.. Senin derdin nedir ?

• yapmak istiyorum bir derdim yok :)

• Dayıma, dedeme ve babama birer milyon lira verir kalan 4 milyon liranın 2 sini bankaya yatırır 1 milyonla bir tane japonyadan birtanede rusya dan ev alır geri kalan 1 milyonu çantama yükler motosikletle dünyayı gezerdim

1|0
    0|0
    • rusyayı anladım da japonya niye? :D

• ahaha kabul ediyosun yani :D

• Sadece cumartesi günleri :D

• Bütün bu dediklerini yapardın ve muhtemelen bizler de seni beş-on sene sonra "bir kase çorbaya muhtaç gitti" diye haberlerde izlerdik. Ne oynarım ne de hayalini kurarım büyük konuşmak gibi olmasın.

0|0
    0|0
  • yakarım o parayı ne kadar değersiz olduğunu kanıtlamak için şu an hayatımdan memnunum istemem o kadar parayı

0|0
    0|0
  • o kadar para bana cıksa hayır işi icin harcardım kesin

0|0
    0|0
  • buyuk bı operasyonla imralıyı bombalamak operasyonu

0|0
    1|0
  • sen sekiz milyon milyar sen bukadar parayı ne yaptın link

0|0
    0|0
  • birincisi en son yılbaşı ikramiyesi 40 milyon tl idi :))

ikincisi ise 30 milyon tl ile yatırım 10 milyon tl ile dünyayı gezerdim tek başıma :)

0|0
    0|0
    • eski parayla 40 milyar etmiyo mu o? yılbaşında yine eski parayla trilyonu buluyolar diye biliyorum. 40.000 az diil mi?

• laf sokmadım, iltifat ettim :)

• teşekkür ediyorum ne diyeceğimide sapıttırdın bana :)

• Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 10

• Dünya turuna çıkardım ve ailemdeki bir çok kişiye yardım eder geri kalanınıda değişik yetim hanelere dağıtırdım ve okul açardım :)

1|0
    0|0
  • Yılbaşında biletimize 100 tl civarı bir para çıkmıştı; kim harcayacak diye evde olay çıkmıştı. Velhasılı o para bizi bozar; istemem.

1|0
    0|0
  • aman boş ver.gereksiz hayaller insanın çalışma azmini azaltır.

1|0
    0|0
  • Hemen Amerika'ya gidiş biletimi alırdım.Amerka'ya gitmek isteyen arkadaşlarımın masraflarını karşılardım.Ve keyfime bakardım.

3|0
    0|1
  • ertesi günü ingiliz vatandaşıydım :D bkz 1 milyon pound peşin vatandaşlık senin kampanyası :D

1|0
    0|0
  • işitme problemi olan öğrencime ameliyati için para verirdim. sonra aileme bırakırım onlar çok çalıştı şimdide sefa sürsünler.

1|0
    0|0
  • çorap alırdım

1|0
    0|0
  • Türkiyede kazansam yaşatmazlardı ondan dolayı düşünemiyorum :)

1|0
    0|0
  • ailemin ve sevdiklerimin geleceğini garantiye alırdım sonrasını da ihtiyacı olanlara verirdim tabiki

1|0
    0|0
  • sen kendi ülken dışında tüm ülkelere kazandırmışsın güzelim

0|0
    1|0
    • "şirket kurmak, müzik okulu ve bar/club açmak üzere sermayemi belirleyip"

müzik okulunu ve şirketi türkiyede açıyorum. onu belirtmemişim kafa karıştırıcı olmuş.

Yükleniyor...