Mekik çekmekle alakalı bir soru?

Arkadaşlar mekik çekmeye başladım da. 😀😎 şimdi kolları öne doğru uzatınca çok daha rahat çekiyorum. Ama kollarımı çapraz bir şekilde önümde tutarsam zorlanıyorum. Sizce Nasıl yapmalıyım? Hangisi daha doğru olur? Birde yanlış çekince bel fıtığı gibi sorunlar oluyormuş.. Nelere dikkat etmeliyim? Şimdiden teşekkürler 😀

🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Karnın hangisiyle daha çok yanıyosa o şekilde yap

1|0
    0|0
    • İkinci o zman 😀 Çünkü ilkini çekerken görsen yıllardır mekik çekiyor dersin 😂 O derece rahatım 😛😛😀😀

• Ne kadar yanarsa o kadar iyi :))

Erkekler Ne Diyor 10

• kollarını önünde tut. yarım mekik çek

1|0
    0|0
  • Kollarınla kafana baskı yaparsan boyun fıtığı olursun amacın hacimse kollar çapraz olarak yap hacım değilse kollar yanda da durabilir

1|0
    0|0
    • Hacim değil yağları eritmek

• Tamam o zaman kolların yanda olsun daha fazla mekik çekersin yağ yakmak için hafif kilo fazla tekrar hacım için fazla kilo az tekrar

• İşaret ve orta parmağını birleştirip uçlarını kaşlarına bastırarak yapabilirsin. Bence en rahatıda o şekilde. Boynunu zorlamamak için kalkarken sabit bir şekilde yukarıya bak kafan hiç oynamasın. Yukarı kalktığında nefesini ver ve inerken al.

1|0
    0|0
  • Her zaman zor olanı yap. Yap ama nizami bir şekilde olsun. Ellerini göğsünde topla ve çekebildiğin kadar çek. Üç set yap. 10 çekebiliyorsan 3x10 yap.

1|0
    0|0
  • Nasıl daha rahatsa. Ama elleri uzatınca ağırlık merkezi değiştiği için daha kolay olur tabi.

1|0
    0|0
  • Karın kasımı istiyorsun yağlarını eritmek mi

1|0
    0|0
    • Yağ eritmek

• Mekik yağ eritmez ki 😄😄 kas yaparsın anca onun yerine yürüyüş veya tempolu koşu yapman lazım. En az yarım saat olacak sekilde. İlle ben kasda yapıcam diyorsanda düz zeminde mekik çekmek bel için çok sıkıntılı bir durum, onun yerine bazı aparat yardımıyla havada asılı sekilde çekmek en sağlıklısı

• Hangisi seni zorluyorsa onu

1|0
    0|0
  • İkisinide uygula dikkat etmen gereken kuvveti belden kalçadan alma önden al karindan

1|0
    0|0
  • Kolay olanı tercih et

1|0
    0|0
  • belin yerde olsun sadece omuzlarını kaldır. çok fazla kalkma. aslında mekik cok önerilmememeli. plank daha verimli.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kolların önünde olduğu zaman mekik çekmen daha kolay biraz alışana kadar böyle çek sonra çapraz şekilde çekersin

1|0
    0|0
Yükleniyor...