Bu şekilde workout yapmanın zararı olur mu?

Aklıma geldikçe net 15 adet toplamda günlük 300 e yakın nizami şınav çekiyorum bu şekilde çalışmanın bir zararı olur mu acaba?

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• Sen günde 300 şınav çekersen kas yapcağına üzgünüm ama kaslarını yırtarsın yaptığın hiç sağlıklı değil. Başta kendi vücut kapasiteni maksimumda tutarsan vücudu yorarsın zamanla sorunlar ortaya çıkar . Vücudun yorulduğunda bıraktığın bir sayı tut . Çok yorulduğun sayıyı demiyorm . Vede set sayılırını haftadan haftaya azalt bu hafta 5 sette toplam 100 şınav çekiyosan haftaya 4 sette 100 şınav şeklinde ilerlet .

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 8

• Şınav çekerek görsel anlamda bir şey katamazsın kendine. Body dedigin vücudun mastürbasyonudur diye düsün, güç katmaz sadece şekil verir. Ki zaten body'ci olup da protein, kreatin, glutamine falan almayan yoktur. Ama paket de önemli oldugu için çalısman lazım.

Sınav mekik falan adamı çelik gibi yapar. Ama rastgele girme set set gir. 5 set yap.

1.set 10 çek dinlen sonra 12 çek dinlen sonra 15 çek dinlen vsvs gibi.

0|0
    0|0
    • Genelleme yapma lütfen her body yapan toz kullanmıyor . Vede her sette artırış yapmak kas sağlığı açısından uygun değil , gün gün artırmak gerek

• Body bende yapıyorum ama body dedigin sadece şekildir. Bir futbolcu, basketçi, kosucu, yüzücü, boksör kadar saglam olamazsın body ile. Ha olanları var ama onlar da body'den crossfit'e geçmiş crosfitt sampiyonu olmus adamlar.

• Arkadasım yeni başladıysanız belli setle koyun böyle aklınıza geldiginde bu setlere göre yaparsın sonra hergün yapıyorsan totalde 5-6 arttir mesela bu bir set 14-10-14-8-8 hafif gelirse bu var 16-12-14-10-10 bunlardan biriyle başla sonra sayıyı setlere dağıtarak arttırırsın

0|0
    0|0
  • Şınav en çok sırt kası geliştirir ,göğüs 3 . planda kalıyor ,sırt sonra omuz sonrada az da olsa göğüs ki her gün 300 şınav çok değil devam et tabi başka spor yapmıyorsan . Spordan kimseye zarar gelmez kardeşim ,body yapıyorum 3 yıldır filan sırt kası geliştirmenin en iyi yolu şınavdır ayrıca şınavı çekiş şekline göre tüm vücudu geliştirebilirsin evde .

0|0
    0|0
  • şınav göğüs kaslarını geliştirir ...birde hergün çekme zararlı...bir gün çek bir gün dinlendir ve kol kası falan da çalış bari tek bir bölgeye yüklenme

0|0
    0|0
    • bütün vücudu çalıştırmıyor mu ?

• Bende onu diyecektim şınav göğüs, arka-ön kol, omuz ve sırt ı çalıştırmıyormuydu?

• hayır olurmu öyle şey...her bölgenin ayrı egzersizi var...sen şınav çekerek sadece göğüs kaslarını çalıştırıyorsun..tamam kollarada biner yük ama yinede kollara hiç bir faydası olmaz

• Allah çektirmesin hacı :)

0|1
    0|0
  • herşeyin fazlası varar, bence o sayıyı 100e indir

0|0
    0|0
  • deli mi dürttü

diye sorarlar adama

.p

0|0
    0|0
    • Sevgilimden ayrıldım bende 3 haftadır enerjimi böyle atıyorum be kardeşim :D

• hahah

aklıma hiç iyi şeyler gelmedi birden ? S:D

• Demek ki doğru anlamışsın :D

• Böyle çalışılmaz.Spor salonuna git, bilinçli çalış.

0|0
    0|0
Yükleniyor...