Yağ yakımı için bu doğru olur mu?

Okuğum bir makaleye göre tempolu yürüyüş koşuya göre daha iyi yağ yakıyormuş çünkü yağlar oksijenli solunum ile yanarmış, koşmak nefes nefese bıraktığı ve nefes almakta güçlük yarattığı için yağ yakımında çok etkili değilmiş. Cidden böyle mi bu durum sizin bir biliginz var mı bu konuda?

1|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• Yürüyüşü uzun süre yaparsan yağ yakarsın. Genelde ilk 20-25 dakika vücuttaki su kaybedilmeye başlanır ve sonra vücut yağ yakmaya başlar. Yani 20-25 dakika yürümek sadece su kaybetmene neden olacaktır. O yüzden 1 saate yakın yürümek bence en doğrusu. Yapabiliyorsan fazlada yürüyebilirsin.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• nö yanlış bilgidir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Yalan yanlış kim dio bunu hangu yazıda bir daha koştuğunda daha çok oksijen hsrcarsin ve daha fazlasına ihtiyaç olur

1|0
    0|0
  • Her zaman koşu derim 👍

2|0
    0|0
  • Bence yanlış çünkü koşarken kalp daha hızlı atar ve daha çok terlersin daha çok kalori yakarsın

1|0
    0|0
  • kosarken daha cok oksijen alırsın ve efor sarfedersin invertal olarak yap 1 km tempolu kos 250metre koş bunu yapabildiğince yap kalp hızı yükselt indir en cok yag yakan budur :)

1|0
    0|0
  • Olabilir mantıklı geldi.

1|0
    0|0
  • Ikisi karisik olacak. nabiz yukselince tempolu yuryuse dön. sonra hafif tempo kosu.

1|0
    0|0
  • calorie deficit yap gerisi hikaye

0|0
    0|0
  • Koşu ya da yürüyüş çokta bir farkı yok önemli olan en az 30-45 dk arası yapmak.

0|0
    0|0
  • yalan söylemişler bro

0|0
    0|0
  • bilim böyle söylüyor. ama aptallar aşağıdaki gibi yazıyor. koşmak veya yürümek vucut için farklı enerji kullanımı demektir. doğru ve doğruluğu sayısız kere test edilmiş kanıtlanmış bir ifade. güzel yakalamışsın.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ben bu senin dediğini su şekilde yapıyorum misal yarım saat mi yuruycem tempolu bir yuruyuse başlıyorum her 8 dakikada bir 1 dakika koşuyorum sonra standart tempoya geri donuyorum içimde kalmasın diye değil hocam böyle yaptırıyor :)

1|0
    0|0
  • Koşu bandında tempolu yürüyorum, kosmuyorum. Ama nabzim yükseliyor yine de. Uygun olur.

1|0
    0|0
  • okuduğun yerde yazmıyor muydu bunu yazan neye göre böyle demiş diye? makale diyorsun bir de makaleler daha ciddi yazılardır bir dayanak noktası olması gerekir.

1|0
    0|0
  • Doğru bazen spor yaparken yavaş hareket etmek hızlı hareket etmekten daha fazla yakar yagı vee daha fazla yorar insanı

0|0
    0|0
  • 😃doğru bilgi

0|0
    0|0
  • mantıklı olabilir aslında :)

0|0
    0|0
  • evet kesinlikle oyle. tempolu yürüyüş daha yararlı ve daha iyi yağ yakıyo

1|0
    0|0
Yükleniyor...