Hala bu memlekette böyle insanlar var mi?

Bugün markette otistik bir çocuğa "alın bu deliyi burdan yıktı heryeri" diyen kadının çantasını kolundan alıp yere fırlattım ve bütün içini boşalttı markete ve "terbiyesiz o çocuk otistik hasta senin vicdansız kalbinden daha insan o" diye bağırdım.

Bir sürü kavga çıktı çocuk o kadar korkmuski kadından sanki kedi yavrusunu parasından kapıya koyar gibi tutmuş omuzundan annesi nerdeyse diye bağırıyor.

Ne terbiyesiz insanlar var bu memlekette bu çocuklar sadece saygı ve şefkat bekliyor bu kadar mı zor bu kadar:(

o kadar üzüldüm ki sinirimden ağladım.

O anne o çocuk kendi mi tercih etti otizmi.

Ne kadar vicdansız insanlar var :(

Bu memlekette böyle insanlar nasıl var hala?

0|0
31|41

En İyi Erkek Görüşü

• İyi yapmışsın. İki tane asılsaydın daha iyi olurdu. Ben olsam ben de kadını azarlardım ama tabi vuramazdım kadın olduğu için. O kadar da nalet ve aksi değilim bence değil mi ?

0|0
    0|0
    • Telefonuna tekme attım.

O kadar olmasan da nalet ve aksisin sivo.

• EYvallah bacım. :|

• Bacini yirim :)

Erkekler Ne Diyor 40

• varmış ...

çocuktaki otizm ileri bir seviyeymiş galiba ama ailenin de çocuğun tedavisine özen göstermesi gerek, ilacını içen, tedavisini olan otistikler ne kadar ileri olursa olsun normal yaşamına rahatlıkla kavuşabiliyor.

belki ailenin bilinçsizliği ya da vurdumduymazlığı da sözkonusu olabilir.

bütün bunlar çocuğa öyle davranışlmasını mazur gösteremez elbette

farklı bir bakışaçısı önesüreyim dedim.

çocuğa kötü davranan kadın kadar, çocuğunu hakkı olan normal yaşam kalitesinden mahrum bırakan ailenin ve sağlık sistemindeki, eğitim sistemindeki ilgili ve yetkililerin de hatası var bu işte.

0|1
    0|0
    • Tabi, ki var.

Bizlerin de hatası var. yeterince sahip çıkmıyoruz.

Öteki diye adlandırılan her kimseyi görmezden geliyoruz.

• bende engelli bir bireyim eğer benim önümde olsa idi olay ben o anda polisi çağırı kadından şikayetçi olurdum ve şu lafı ederdim bakın hanımefendi kimse anasının karnında engelli doğmak istemez ama doğar bu bir şey yapayız ama şunu bilmenizi isterim ki sizde bir engelli adayı sınız ki neden şuradan çıktığınızda size bir aracın ya da yukarında herhangi bir şey düşüp sizi engelli yapmayacağı ne malum derim ve onu orada insanlar önünde tenzih ederim ki yaptığından utansın ve o anda ses çıkarmasın iyi davranmışsınız ve davacı olurdum anayasal pozitif ayrımcılık var artık

0|0
    0|0
    • Aslında bu tür insanlar anında cezasını bulacak ilahi olarak.

İşte o zaman herkes insan olur.

• merak etme zaten buluyorlar elleri kolları sağlam ama onlar beyin özürlü yani düşünce özürlü Ünsanlar bunlar egolarını tatmin edememiş insanlar

• sabun yapılması gerekir o kadından...

3|0
    0|0
  • Geçen başıma gelen bir olaydan bahsetmek isterim;

Otobüsteyim ve görme engelli bir vatandaş otobüse bindi ve serbest kartını gösterip geçerken şöför bağırdı görmedim nereye gidiyosun adam akıllı göster şunu diye. Şöförün bu tepkisi üzerine adamcağız sesini yükseltmesinden rahatsız olup aynı ses tonuyla düzgünce söylemesini istedi. Şöför yine hakaret etti ve engelli vatandaşımızda şikayet edecegini söyledi. Şöfer dediki et et burda kamera var herşey ortada dedi. Adam dediki görmüyorum. Şöförde bagırarak körmüsün ahaya körmüsün diyince benim tepem attı...

Eve gidince ilk işim şikayet etmek oldu... Ne yazıkki hala var. Toplumda engeli kaldıramadık :((

0|0
    0|0
    • Gerizekalı.

Ben olsam şikayet falan etmem orda oracıkta o şoföre bağırışl çağırış aynı şekilde hakaret ederim.

Sen kör müsün asıl adam görme engellei aptal herif derim yani.

Biz yani engelli insanların çevrelerindeki insanlar engelli vatandaşlarımıza böyle davranan öküzlere sustuğumuz için böyle davranıyorlar.

Herkes tepkisini koysa çoluk çocuk büyük yaşlı genç kimse bu şekilde davranamaz.

• Yaşımdan dolayı sesimi çıkaramadım :) Biz saygılı insanlarız...

• Ben olsaydım senle beraber dalardım o kadına Allah belamı versin dalardım terbiyesiz gerizekalı çok tav oldum şimdi yavşak karı...

1|0
    0|0
  • var olmazmı... hani derler ya tok açın halinden anlamaz diye bud aynı durum işte..

1|0
    0|0
  • Soruyu farklı sormuşsun zedcezir. Bu tip soru genelde demiyorum herzaman için olumlu şaşkınlık durumlarında söylenir. Yani kaybolan paranı seni arayıp bulup veren biri için hala böyle insanlar kaldı mı dersin. Bu müspet anlamda hayret ifadesidir. Sense menfi hareket eden bir insana şaşırıyorsun. Allahını seversen memlekette hayvandan bol ne var ki sen şaşırıyorsun?

0|0
    0|0
    • Ama, kabul de etmiyor insanlar.

Bildiğin yozlaşmış ve hayvanlaşmışız ama, nette bile görüyorum hala insanımızın bu hareketlerini görmezden gelenler var.

Bu eğitimsizlik, bu cahillik, bu aptallık nasıl görmezden gelinir.

Nasıl bir insan eğitimi aklım almıyor.

• Kadınlar bu konularda bazen erkeklerden daha cesaretli olabiliyor.

Bende kadıköy de benzer bir olaya şahit oldum ve bütün erkekler sadece seyrediyordu engelli kızını hırpalayan babayı :((

Kızın teki dediğin karşı durabildi, sahip çıktı sadece.

• haklısın. ben de büyüyünce önemli bir adam olursam kendime kadın buddyguard tutacam. :))

• ''Böyle insanlar'' dediğin insanlar; cahil, bencil, fırsatçı, çıkarcı, empati desen,

''ha?'' ''ne?'' diye karşılık verecek olan, ''her iki kişiden biri''leri işte...

0|0
    0|0
  • Allah razı olsun..Allah senin gibi merhametli insanları her daim karşımıza çıkarsın inşallah..çok büyük sevaba girdiğini belirtmek isterim..

o vicdansız kadın da elbet o yaptığını bir şekilde öder..Allah'ın adaleti öyle büyüktür ki..kimsenin hakkı kimsede kalmaz..

ya şu mübarek cuma gecesi beni mutlu ettin kardeşim..

0|0
    0|0
    • :(( ben epey sinirlendim ama.

• yanlış anlaşılmak istemem..yaptığınız davranış beni mutlu etti.çünkü ülkemizde böyle insanların kaldığını bilme mutlu ediyor insanı..yoksa sinirlenmenizi çok iyi anlıyorum..bende olsam sinirlenirdim..

• bu memlekette hayvanlardan değersiz dünya kadar şerefsiz var..

ama senin gibi tepki gösterilmediği ve şikayet edilmediği için rahatça dolaşıyorlar.

Allahından bulsunlar.

iyi ki bana denk gelmiyor. ben kendi çocuğuna vuran anneyi babası ile birlikte otobüsten atmıştım

1|0
    0|0
  • İyi yapmışsın helal olsun ama merak ettim bu hangi şehir?

İçimden bir kaç şehir geçiyor ama sen söyler misin ?

0|0
    0|0
  • engelli insanlar gördükçe içim burkulur her zaman ama yaşama olan azimleri hep şaşırtır beni kendimi düşünürüm acaba hayata bunlar kadar tutunabilirmiydim diye hala düşünüyorum bulamadım kendi sorumun cevabını. Davranışından ötürü tebrik ederim aramızda senin gibi insanlarında olması sevindirici

0|0
    0|0
  • Keşke herkes senin verdiğin tepkiyi ortaya koyabilse.Memlekette empati yerlerde. Hala ortaçağ zihniyetli insanlarla dolu bir coğrafya.

Maalesef zed..

0|0
    0|0
  • eğitimsizlik

0|0
    0|0
  • otizmi o kadının kendinisi daha ağır bir şekilde yaşıyor aslında, tam terimi açıklaması değildir ama; onlarda ki haraket engelidir, o yine düşünebilen hatta normal insandan çok daha fazla düşünen ve tertemiz pırlanta herbirisi, insan bile demiyorum çünkü insanlığın adı kirlenmiştir malesef :(( var malesef çok var... üzücü bir durum ya

0|0
    0|0
  • Otistler ne kadar zeki bilmiyorlar. Gördüğü bir resmi aynen çizebilen otistler gordum . Allah oyle yaratmış . O kadına da bişe derdimde şimdi neyse Bende olsam seninkinden daha sert tepki gosteririmdim iyi yapmışsın kardeşim

0|0
    0|0
  • bilgisiz cahil insan işte bunlar engellilere sakat özürlü diyorlar neyin özrü olurki sonuçta engeli var ya da dediğin gibi doğuştan böyle hastalıkları var onlar ister mi böyle olmak insanlar da bilmiyor işte cahil cahil böyle aşağılıyorlar böyle durumdaki insanları.

0|0
    0|0
    • Aslında keseceksin elini görecek sakati.

• :(( haklısın aslında.

• sen iyi yapmışsın tepkini göstererek..

• İnsanlıktan nasip almamış insan müsvetteleri küfür etsem az gelir çünkü

1|0
    0|0
  • daha neler var neler maydonozlu köfteler

0|0
    3|0
  • Memleket memleket değil ki ahır mübarek hepimiz engelli veya hasta adayıyız yarın ne olacağını bilemessin gelde anlat öyle insanlara cahillik hat safhada .

0|0
    0|0
  • karşılaştıgına göre var

0|0
    0|0
  • O yüzden bir nane olmaz bizim insanımızdan. Seni de takdir ettim doğrusu gerçi biraz abartmışsın ama olsun

0|0
    0|0
  • zed kız mıydı erkek miydi bilmiyorum gerçi o hayvanlara pek de fark etmiyor, bu şekilde olan çocuklara, gençlere tecavüz edenler var sen ne diyorsun.

iyi yapmışsın helal

0|0
    0|0
    • Erkekti.

Evet ya erkek çocuğuna bile tecavüz ediyorlar :((

• Diğer ülkelerde varsa bile o hasta ruhlu insanlar sonra dönüpte namus bekçiliği yapmıyor işte ayrım orda.

Adam hem gidip pisliğin en alasını yapıyor hem de namus bekçisi kesiliyor başımıza.

Ay nasıl sinir oldum.

Şu kadına gitsen sorsan şimdi kendisi çok iyi bir annedir.

Kodumun malı insan olamamış ki anne olacak bir de.

• aynen öyle benim dediğim de buydu zaten, haklısın zed

• Çok iyi yapmışsınız. Sevindim valla. Bağırsaydınız iyice.

0|0
    0|0
  • Benim etrafım böyle insanlarla dolu o yüzden insanlığın ne hale geldiğini çok çok iyi biliyorum , unutma herşeyin hesabı var ALLAH var !

0|0
    0|0
  • eden bulur böyle insanlar var ama mutlaka allah hakketigini verir yani cezasını verir allah

0|0
    0|0
  • Artık insanlık çok azaldı hala iyi insanlar var mı acaba diye sorsan bence daha doğru olur?

0|0
    0|0
    • Haklısın.

Kimseye yaşam alanı bırakmıyoruz.

Bize benzemeyenin yaşam hakkı da yok.

• evet altta kalanın canı çıksın anlayışı

• her turlu ınsan var dunyada... zedcezır ılk defa bır sorun tam puanı haketti hacım

0|0
    0|0
  • Allah onların belasını versin okudukca ciğerim acıdı :(

0|0
    0|0
  • Bu memlekette daha beterleri var :(

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 31

• "İnsan" diyorsun, için rahat mı? Sence onlar insan mı? Vicdan özürlüsü, insanlıktan nasibini alamamış ve bundan sonra da alamayacak ucube varlıkların teki onlar.

Her konuda geliştik de, bir insanlık dersi alamadık. Bu ülkede engellilere saygı duymak diye bir şey yok. Durum böyle olunca saygı gelmeyen yerden sevgi de anlayış da beklemem ben.

Empati kurmak mı? Sadece sözlükte anlamını biliyoruz. Fiiliyatçılıık sıfır ...

0|2
    0|0
  • varlar ne yazık ki hepte var olmaya devam edecekler üzülerek söyküyorum ama :(

0|0
    0|0
  • Kadının tepkisi aşırı olmuş; insaniyetini kaybedenler çok malesef.

0|0
    0|0
  • gecen gün bir yere gidiyoruz halamla. mahallede de annesini tanıdıgımız bir cocuk 20 yaslarında ama iq su 3 yaşında bir cocugun kadar basbas bagırıyor. ne oluyor diye gittik koskoca adamlar utanmadan zeka geriligi olan bir cocukla ugrasıyor. hangisine gerizekalı denir siz karar verin. cok klasik bir laf belki ama ben böyle boktan bir dünyaya sonunun ne olacagını bilmeden asla ve asla cocuk mocuk getirmem

1|0
    0|0
  • Normal insanlari rahatsiz etmeyecek derecede olan ses, isiklara karsi tepki gosteriyorlar. Ha tedavi olanlar var. Normalde dokunulmasindan bile kavga kiyamet cikar. Arkadasimin kuzeni otistik. Yemek yemeye gitmistim. Anlamadim bile. Gittim optum falan. Sonra sofraya oturdum konusmak istedim. Kelimeler zor cikti. Anlik sok yasadim. Otistik oldugunu anlamamistim bile. Kendi kendine yemek yiyordu. Vucudunun tepkileri normaldi. Ona dokunmama, sarilmama ses etmemisti falan. Biliyorsunki agresif oluyorlar biraz. Heleki yabancilara karsi. Zor evet cok zor bir durum. Ancak annesinin birakip gitmesi cok buyuk hata. Otistik bir cocuk birakilmaz. Annesine de kizdim ne yalan soyleyeyim. Kadin otistik oldugunu anlamamis ta olabilir.

0|0
    0|0
    • Normal bir çocuğa bile öyle davranma hakkı yok.

Annesi de dalgınlık etmiştir bilemeyiz ama, po kadının öyle davranmaya hakkı yok.

• Yok. Ben onu savunmuyorumki. Ortaligi birbirine katan yalniz bir cocuk olursa ben de annesi nerede bu cocugun diye sorarim. Alir guvenlige teslim ederim. Annesi gelene kadar bekler. Bir de firca cekerim kadina. Cocuga kizmam. Annesine kizarim.

Annesi birakmasa kimse de cocuga boyle davranamaz. Buna izin veren gene anne. Kusura bakmasin. Bir cocuga bakamayacaksan dogurma.

Dalginlik falan bahanesi degil bu islerin. Anneysen sorumlulugunu bileceksin.

• umarım o kadının da otistik çocuğu torunu felan olur da, anlar.

rezil edeceksin o kadını orda. pislik.

0|0
    0|0
    • İnşAllah olur.

Pislik telefonuna tekme attım zaten görsen nasıl cıyakladı.

İşte öküz telefonu söz konusu olunca canından can gidiyor ama, bir insana bu şekilde davranabiliyor.

Hiç pişman değilim oh iyi ettim keşke telefonunu ezseydim.

• iyi etmişsin bence de

• öncelikle, seni duyarlılığından ötürü tebrik etmek isterim.. down sendromu hastalığı tabusu ya da yanlış anlaması mı demeliyim tam olarak bilemiyorum ama, hastalık olarak ne zaman doğru anlamda anlaşılırsa daha doğru davranılacaktır. tekrar tekrar takdir ettiğimi belirtmek isterim seni...

0|0
    0|0
    • Takdir etme çünkü, keşke o kadın o çocuğun elinden insan gibi tutup annesi nerde kaybolacak çocuk deyip başını okşasaydı da bende öyle davranmak zorunda kalmasaydım :(

Yani şefkat göstermek o kadar mı zor anlamıyorum.

• bende özel eğitim öğretmenliği okuyorum çok var tabi hatta anne ve babalrından buu farklılıklarından dolayı şiddet gören çocuklar var. senin şahit olduğun bu olay seni bu kadar şaşırtmış birde gelip aileleri görsen sanki ailelerinin tüm beklentilerini kendileri gerçekleştirmiş gibi çocuklarından bekliyorlar. otizimli çocuklar ses , ışık , koku gibi uyaranlara çok hassatırlar. bu yüzden toplumsal alanlarda pek çok problem davranışları olabilir bu çok normal ama insanlar bunu anlamıyor.

0|0
    0|0
  • dünya down sendromlular gününde yaşanmış bir olay ...Ne diyebilirim ki sen olayı yaşarken ağlamışsın ben okurken... inan bana bir gün bu yaptığının cezasını çeker...

0|0
    0|0
  • insanın kendi başında olmayınca anlamıyo bazı şeyleri halbuki ne annesi nede o çocuk öyle bir yaşamı istemezdi

0|0
    0|0
    • Tabi ki kimse istemez :((

Ama, bu bizim onları dışlayacağımız manasına da gelmez.

Biz bu insanlara yardım etmek zorundayız.

O annenin emin ol tek endişesi bana birşey olursa çocuğum ne yapar :((

Böyle mi olmalı, o kadın kendini bu kadar yalnız mı hissetmeli :(

• engelli görünce canavar görmüş gibi davranan kişileri hergün görüyorum

0|0
    0|0
  • gel bacım sarılayım sana... iyi yapmışsın

0|0
    0|0
  • Düşünce özürlüler işte,hisssetme özürlüler..iyi yapmışsın,tebrik ederim.

0|1
    0|0
    • Aslında onunda elini bir yerini keseceksin o zaman anlar.

• İnsanı insan yapan merhametidir. Yoksa yüreğinde merhamet hayvandan daha aşağılık bir yaratıksındır.

İnsan da Allah'ı tanıdığı kadar insandır..Fatih Sultan Mehmet

• İnsan saniyorkendini.

Yemin ederim olduresim geldi..

• Allah'tan bulur mutlaka bir bela merak etme. O çocuğa o derdi veren Allah mutlaka onuda koruyordur. Allah ıslah etsin o kadını ne diyim :(

0|0
    0|0
  • Gerçekten insanların diğer insanları anlayabilmesi için aynı durumları yaşaması mı gerekiyor? Gerçekten ne yazık ki bu tarz insanlar var toplumumuzda..

0|0
    0|0
  • sabah sabah gözlerim doldu canım ya o çocuk suçsuz günahsız ona bağırıp çağırmaya ne hakkı var ki! Rabbim ıslah etsin o kadın ve onun gibilerini!

0|0
    0|0
    • Amin canım amin.

Güya müslümanız ya çoğumuz bu ülkede hala idrak edemedik her kadın ve erkek engelli çocuk ebeyn adayıdır.

Bunu bir türlü anlayamadık o kalın kafamız mı basmıyor, vicdanımız mı kör.

Ne biçim bir şey aklım almıyor.

• aynen aynen akıl alır gibi değil cahillik işte başkada birşey değil

• vicdan, merhamet herkesde olabilecek şeyler değil bu yüzden insanları ayırıyoruz işte nasıl yaşıyorsa öyle ölecek insanlar eline sağlık çantayı yedirseydin keşke kadına

0|0
    0|0
  • Budun dawn sendromlular günü. Sasirmiyorum ki. Bazilarinin illa basina grlmesi lazim anlamalari icin.

0|0
    0|0
  • ELİNE SAĞLIK.

AĞZINADA BİR TANE GEÇİRSEYDİN.

MELEK YAA ONLAR :(

0|0
    0|0
  • Allah ona ilk cezasını vermiş: kibir. emin ol o otistik çocuktan ve annesinden daha mutsuzdur

0|0
    0|0
  • offf diyebiliyorum ancak. :( önce insanlık

0|0
    0|0
  • bence çok yanlış sormuşsun bu memlekette senin gibi insanlar var mıydı tebrik ederim

0|0
    0|0
  • Kınayan ve hor gören, bunu yaşamadan ölmeyecek. İyi etmişsin kırçiçeem, ben olsam yolardım.

0|1
    0|0
    • Telefonuna tekme attım. Çıldırdı.

Bir telefon için çıldırdı, çocuğa davranışı bu düşün artık.

• Hadis mi yazıyorsun sen ? Şaşırdım :|

• Hiç şaşırtıcı değildi.

0|0
    0|0
  • yok artık ama ya. gerçekten öküzmüş o kadın

0|0
    0|0
  • malesef cehaletin sonuçları bu şekilde de kendini gösteriyor

0|0
    0|0
  • var ve malesef o tür insanlar artışta:/

0|0
    0|0
  • o çocuk zihinsel engelliyse o kadın daha beteri yüreğinden engelli.

0|0
    0|0
  • Şerefsiz kadın ya

0|0
    0|0
  • Bu olaya bende hassasım çok iyi yapmışsın.Başına gelen anlar.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...