Anlayan yazsin?

Ben spordan gelince yumurta kirip pisirmeye useniyorum direk kirip iciyorum saglik acisindan bir problem olurmu?
Not: iyyy onu nasi iciyosun falan demeyin

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• Çiğ yumurtayı içmeye ıyyyy demiycem. Ama ben olsam içermiydim diye kendime sorunca KESİNLİKLE ÇİĞ TÜKETMEZDİM. Tadı kötüdür bilmem ne falan diye değil, sağlıklıysa derdime derman olacaksa tabikide içerdim. yumurtanın en sağlıklı olan şekli ve ennnn çok değer bakımından yüksek hali aslında çiğ olanı. Fakat yumurtada çiğken 'salmonella' bakterisi bulunur. Yani az pişmiş, az haşlanmış olanı en makbulü... örnek veriyim, ben kedime bile çiğ et vermiyorum çok zararlı içindeki bakteriden dolayı. eskiden açık süt alırdık onu kaynatmadan içmezdik. kaynatmanın nedeni içindeki bakteriyi öldürmek için... Buarada turizm gıda okudum dikkate al dostum

0|0
    0|0
    • ha birde çok pişirmekte değerini kaybeder ve yeşillenir. burdada kötü bir bakteri oluşur buda olmaması lazım. neyini üşeniyorsun küçük tencereye ya da cezveye koy yumurtayı ocagı aç koy. üstünü değiştir 5 dk oyalan ve al zaten suyun kaynaması 6 7 dk :)

• aynen fitness yapıyorum bende iyi kanka ozaman başarılar :D

• Sagol knk sanada kolay gelsin

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Anliyorum

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum, çiğ yumurta sağlıklıdır diye biliyorum. Her ne kadar sevmesem de.

0|0
    0|0
    • Ya bazilari cig yumurtada zararli bakteri varmis falan diyoda onun icin sordum.

• Sanmam sporcular zaten böyle yiyiyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• yok zararli degildir ic gitsin

0|0
    0|0
  • Bende antremandan önce sonra yumurtayı çırpıp sütle karıştırıp içiyorum. Çiğ olduğu için bakteri hastalık varsa bulaşabilir.

0|0
    0|0
  • Hacı sende pişir spora öyle git gelince yersin :)

0|0
    0|0
    • Haci oylede cok pismis olur ya :D

• Yeni pişmiş olcak ne çok katı ne çok cıvık olcak bu kıvam çok iyi oluyor :)

• problem olur, salmonella mikrobuna merhaba de

0|0
    0|0
  • Sadece bakteri hastalık kapabilirsin

0|0
    0|0
  • Kardeşim bakteriler var dedigin gibide çıg yumurta içip öleni göremedim. Ama saglıklısı pişirmek;)

0|0
    0|0
Yükleniyor...