Yaşamak için alternatif ülkeleriniz neresidir?

sorarım size efendim

yoksulluk sınırı 3.265 lira 55 kuruş, açlık sınırı 1.000 lira 52 kuruş iken asgari ücretin 940 tl olup bunun 200 tlsini devletin vergi olarak keserek adamın eline 740 tl veriyor.

Dünyanın el pahalı benzini bizde ve benzinden alınan paranın %60ı vergi.

Anasının hörekesi kadar vergi ödeyen insanlar olarak halen köprü ve gişelerden geçerken ücret ödüyoruz.

Köprüden geçiş parası ilk olarak trafiğe açıldığında köprünün masraflarının çıkarılması için alınmış ve üzerinden bunca sene geçmesine rağmen sanırım halen köprünün masrafları çıkmamış.

Esnaflara mecburi bir yasa ile birlikte yeni tip yazar kasalardan kullandırtılacak. o kasaları da tek bir firma üretecek, onun üreticiside kendi adamları. Yani s... s... onlardan alınacak.

milletvekili maaşları asgari ücretin 10 katı iken hala birileri çıkıp "ne var canım, asgari ücretle de geçinilir. sonuçta peynirin kilosu belli ekmeğin fiyatı belli" diye ukala ukala konuşabiliyor. sanıyorlarki millet sadece peynir ekmek yiyor, çocuk okutmuyor fatura ödemiyor üst baş alıp kira ödemiyor. sadece peynir ekmek.

Anlatacak o kadar çok sitemlerim varki, sizi okurken sıkmak istemediğimden kısa kesiyorum.

şimdi soruyorum size

Nereye gidelim biz?

Güncellemeler:

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• ben ukraynaya geldim sende gel... benzin 1,3 dolar, evler 15000 dolar, sigara 0.8 dolardan başlıyor 2 dolara kadar en kral sigara... 2.5 litre bira en iyisi 3 dolar vs vs vs

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bana da haber ver. bende araştırıyorum.

0|0
    0|0
  • Hep dyrum bunlar oyun ulkemzi bu hale getren amerkan israil yandaSLAri blrk byke yapip ybnci ulkeleri cazip hale getrip ulkemzde az nufus brakp buraya egemen olmak.

0|0
    0|0
  • sonuna kadar haklısın... ama gitmeyin = I

0|0
    0|0
  • almanya, belçika, norveç iyi diyolar.

0|0
    0|0
    • ah bu alternatif mecralar yok muuu

• ben viyanadayım şu an. burası da fena değil ama ekonomi kötüye gidiyormuş vatandaşlardan duyduğuma göre. yazdığım ülkeler zengin iyi maaşla iyi yaşanıyor diyorlar.

Erkekler Ne Diyor 4

• heryer pahalı be hiç yoksa buranın dilini dişini biliyoruz..

0|0
    0|0
    • hadi canım allasen

heryer pahalıymış

normalde devlet milleti geçindirmek için vardır ama bizde tam tersi

millet devleti geçindirmek için k*çını yırtıyor.

Gözünü seveyim şu asgari ücretten kesilen 200 tl vergi için bana adam akıllı geçerli bir neden söylesene

• adama demezler mi ben her gün milletin g*t g*te gittiği 2 tllik belediye otobüslerini bekliyorum duraklarda kafama yağmur yağa yağa.

senin spor araban için benim çoluğumun çocuğumun rızkını alman hangi kitapta yazar deyyus

• derler valla..hatta deyyusta demezler ana avrat dümdüz giderler..de yani yaşanacak ülkeler seni beni almıyor..seni beni alan ülkelerdede yaşanmıyor ..:D

• vatan terkedilmez , fakat isviçre bu konuda değişik bir ülke yaşam standartları acaip iyi. ama şöyle bişey var halk devletine çok bağlı.

0|0
    0|0
  • Kanadaya isveçe gidebilirsin . kimseyi zorla tutmuyorlar heralde

0|0
    0|0
  • a.b.d veya avustralya.

0|0
    0|0
Yükleniyor...