Eşinizin Cumartesi günü çalışmasını ister misiniz?

Erkek olsun bayan olsun eşinizin cumartesi günü çalışmasını ister misiniz?

Güncellemeler:
1-Bayanlar oldukça bencil!

2-Ev temizlik bahanesiyle, kocaların bir gün daha çalışmasını isteyebiliyorlar.

3-Erkeklerin iş hayatında, kadınlara göre daha ağır şartlarda çalıştıklarını ve kendilerinde dinlenme ihtiyaçı olduğunun farkında değiller.

4- Cumartesi çalışılınca sanki daha çok kazanç sağlanacakmış gibi bir algı var.

5-Haftasonu tatili olan çiftlerin ne kadar rahat olunduğun farkında değiller.

6-Erkekler her zamanki gibi eşlerin en azından cumartesi çalışmasın diyorlar.

0|0
11|11

En İyi Kız Görüşü

• Şartlar uygun olsa eşimin tabiki c.tesi çalışmasını istemem ama vardiyalı işte olduğundan günleri değişebiliyor.hatta memur olduğu için bir gün çalışıp bir gün çalışmıyor.O da benim c.tesileri çalışmamdan yakınıyor ki çok haklı.her ne kadar aynı evin içinde olsak da çalışma hayatı insanı yoruyor ve uzak düşürüyor.daha fazla vakit geçirmek,dinlenmek için haftada iki gün evde olmaya paha biçilemez..erkektir illa çalışsın gibi bir mantık asla gütmüyorum.

0|2
    0|0
    • Cevabın için çok teşekkür ederim, en güzel cevaptı.

• Amin ,

görüyorsun,alttaki yorumlara bakınca içim daralıyor. Zaten bu düzenden kurtulmak isteyen kurtuluyor, kanıksayanda benim mesleğim kaderi bu diye avutup duruyor. Umarım çok yakında karı koca haftasonu keyfiniz olur, gönlünce dilediğiniz gibi zaman harcarsınız...

• öyle düşünenleri de yadırgamıyorum aslında..bu zamanda geçim de zor.herkesin kendi yaşam tarzı artık..sonuçta değiştirmek isteyen şartları zorluyor, böyle mutlu olan içinse çalışmak zor gelmiyor.haftaiçi 4 saatimi yolda geçirdiğimi düşünürsek sadece beş günde 20 saat.ve neredeyse zaten bir günüm heba oluyorken ben h.sonları çalışmayı istemiyorum.her şeyin hayırlısı sağolasın.

Kızlar Ne Diyor 10

• Cumartesi ya da pazar çalışması sorun değil benim için,bana zaman ayırdığı sürece de sorun olmaz.

0|1
    0|0
  • Artık devlet bile cumartesi çalıştırmayı planlıyor memurlarını.

Gönül ister ki kimse çalışmasın ama, iş hayatı öyle değil.

ŞImarıklık yapılmaz yani.

Ya çalışırsın, ya çıkarsın bu kadar basit.

Eşin de saygı duymak zorunda.

0|2
    0|0
    • Emeklilik yaşı 65, haftanın 6 günü çalışan bir insan buna ne kadar dayanbilir?

• Erkeklere 65 yaşına kadar çalışmasını normal bulan, erkeklerin fizksel olarak güçlü olduğu için bunu layık gören, mental yorgunluğu hor gören bir yapıya ya da evde temizlik yapacam kocam işte olsun ama ben çalışmayım diyen yapı bencildir. Peki siz cumartesi çalışmayan bir işe girsenize, yok tabii siz çok mutlusunuz cumartesi çalışmaktan o zaman...

• Ya ne alakası var arkadaşım cumartesi çalışmaktan bir insan neden mutlu olsun :S

Sırf bana gııcık olduğun için bu kadar saçmalama istersen.

ŞArtlar böyle benim mesleğimin şartları bu ne yapayım ne alakası var ya :S

Ayrıa erkekler daha güçlüler bizden beden olarak ve ona rağmen bizler hem evde hem de işte çalışıyor emeklilik için uğraşıyoruz değil mi.

Ben 8 yıldır çalışıyorum senin dediğin gibi biri olsam, bencil olsam oturur evde açar ağzımı para beklerim!

Laflarına dikkat et!

• bana kalsa hiç çalışmadan para kazansın ama:) cumarteside hatta çoğu zaman pazarları da çalışıyor..

0|1
    0|0
  • çalışmasnı ısterdım kendımın ıse cumartesı pazar tatıl olmasını ısterım ee eş işteyken evin işini bıtırırım .. pazar gunude bizim günümüz olur :D

0|1
    0|0
    • Tamam eşin cumartesi çalışmasın, sen temizlik yaparken o illaki evde olacak değil sonuçta.

• sana bulduğun iş müstahak :))

• ne açıdan?

• Bn olsam calismam izinde vermem

0|1
    0|0
    • Baban zengin heralde ? Ne çalışıyosun nede izin veriyosun ? ;)

• Kndim Calisiyorm ve okuyorum ctesi esim evde olcak bn iste yemisim parasini

• ben çalışmıyorum ama eşim çalışıyor... cumartesi ev temizliği bana kalıyor o yüzden çalışmasa iyi olurdu :D

0|0
    0|0
  • istemem

0|0
    0|0
  • vardiyalı çalışıyor zaten.

0|0
    0|0
  • İşiyle alakalı.

0|0
    0|0
    • hmm çok kazanırsa sorun değil o zaman?

• cumartesileride çalışan ve yorulmayan insan evladı var mıdır? :)

• 5 gün çalışıp cumartesi pazar iş olmaması lazım.Sadece memurlar için değil.Tabi mağazalar ayrı.

• Bende cumartesi calisiyorsam onun da calismasini isterim.. Eger ben cumartesi calismiyorsan ozamanda isterim ev islerini hallederim o gelene kadar :)…. Isterim ya calissin :D

0|0
    0|0
    • walla çok kötüsün, adamın canı mı çıksın, haftaiçi zaten çalışıyor, şöyle cuma akşamından bir haftasonu tatili için şehir dışına çıkmak güzel olmaz mı?

• temizlikci güzel yapamaz en güzel ben yaparim kendi evimin isini :)... amaaan iyi hadi kiyamadim calismasin cumartesi günleri :)

• ok anlaştık :)

Erkekler Ne Diyor 11

• Vay arkadaş şu kadınlardaki mantığa bak, ben cumartesi çalışmayım kocam çalışsın, çünkü evi temizleyecem, yersen! sanki kışlık temizlik yapacaklar cumartesi, saat 10 da kalkıp tv yi açıp kahvaltıdan sonra yalandan bir süpürge, bulaşık makinası, çamaşır makinası haydi sonra alışverişe! Azcık mantıklı olun, kocanız cumartesi çalışmazsa cuma akşamı şehir dışına gidersiniz ya da o gece eğlenmeye çıkarsınız, cumartesi beraber uyanırsınız. O sırada başkaları eşlerle program yaparken siz katılamazsınız, her şeyi o pazar gününe sıkıştırırsınız, o günde bin türlü aksilikler çıkar. Eğer kocanızın işi haftasonu tatilse bu büyük nimettir. 5 gün çalışanlar 6 gün çalışanlardan daha kötü ücret almıyor. Bir gün fazla çalıştığı diye fazla maaş alındığını görmedim , duymadım. Eşiniz zaten cumartesi çalışmıyorsa ya kurumsal bir firmada ya da kamuda çalışıyordur, yani maaşı ve çalışma şartları iyidir. Dünyada hayatımız sınırlı, aileler arasında kopukluk iletişimsizlikten bırakında bir cumartesi pazar insanlar aileriyle vakit geçirsin. Biz böyle her şeyi kabul edersek, pazar günleride kendimizi işte buluruz.

Büyük konuşmayım ama ben ve eşimin cumartesi çalışmasını kesinlikle kesinlikle istemem. Haftaiçi çalışırız haftasonuda keyfimize bakarız. düşünün cum akşamı olmuş, karı koca tatile girmişsin o cuma akşam yemeği nasıl keyifli olur. Cumartesi çalışmak normal değildir, hiç bir medeni ülkede bu kadar yaygın değildir.

0|1
    0|0
  • hayır tabiki

1|1
    0|0
  • Bana kalsa istemem tabide bana sormazlar:D

1|1
    0|0
  • Sadece pazar dinlenmek insana yetmiyor

özel sektördede hafa sonu tatil olması gerekiyor

cumartesi-pazar

eşimin çalışmasına kesinlikle karşı çıkmam

0|1
    0|0
  • iş bu yapacak bişey yok eşim çalışır çalışmaz ona zorla çalış diyemem ama ben çalışmak zorundayım gerkirse PAZAR günü bile ew geçindirmek KOLAY MI?

0|0
    0|0
  • hayır istemezdim ben

0|1
    0|0
  • İstemem

0|1
    0|0
  • Getiri iyi olacaksa neden olmasın

0|1
    1|1

• kadın erkek çalışmalı bence

0|0
    0|1
  • çalışmasın bize kalsın hergün

0|0
    0|0
  • eşim çalışmıyor ama ben çalışıyorum eşim bu konudan peh hoşnut değil.

0|1
    0|0
    • En mantıklısı bu, beraber tatil yapabileceğin ailene vakit harcayacabileceğin zamanı isteyen ve gören bir eş.

• ne yapalım ekmek parası işte.

Yükleniyor...