Sorma neden, n'çin ?

Neden bu saatte hala burdayım bilemedim. Ankara'nın soğuk gecesine doğru oturmuş açık camımdan sigara dumanlarımın yükselişi ile beraber ODTÜ ormanının arkasından yükselen sarı şehir ışıklarını izliyordum. Sonra birden kafamda şu anlamsız soru belirdi, 'Neden?' Neden burdayım, neden nefes alıyorum, neden aşk hayatım istediğim gibi gitmiyor, neden onlarca insan yataklarında huzurlu bir şekilde yatarken ben yatamıyorum, neden üşümüyorum, neden hiçbişeyden nefret etmiyor ve hiçbirşeyi sevemiyorum... Neden hayattan bir beklentim yok, aklıma neden hiçbirşey gelmiyor ve neden her yeni güne lanet ederek uyanıyor ve uyuyorum...Bunalımda mıyım, büyük ihtimalle hayır ama insan bazen anlayamıyor neden yaşadğını. Neden yaşıyoruz ? Neden duvarlarımızı yıkamıyoruz. Doğduğumuz andan itibaren başlıyor maratonumuz ve son nefesimize kadar "yaşamak" yerine "savaşıyoruz". Ölüyor öldürüyor ve diğer insanlara zarar veriyoruz... Önümüze doğar doğmaz örülen o duvarlar önümüzü görmemizi engelliyor. Okul iş kariyer aile hastalık derkende ömür tükenip bitiyor ama neden bu şekilde yaşıyoruz ? Doğanın düzenimi? Sanmam...Uzunca bir süredir girmiyordum KS'a. Bir gireyim dedim. Arkasından soru sormak istedim maksat muhabbet açılsın zaman geçsin diye ama onuda bulamadım sanırım. Şu an sorabileceğim tek şey kendime sorup cevap alamadığım şey; "NİYE?"

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Niye sordun bu soruyu NİYE? :)

0|0
    0|1
    • Aslında 1 tequila shot iyi giderdi bunun üstüne... Bilmiyorum bende. Belki soğuktan belki sıkıntıdan belkide yanlızlıkta... Yada elimin boş olmasına alışkın değilim bu saatlerde onun için uyku tutmadı... Kim bilir :)

• Kim bilir :)

• neden hiçbişeyden nefret etmiyor ve hiçbirşeyi sevemiyorum bu cimle beni de anlatıyo. Sanırım hepimizin hayatında anlamsız zamanlar var.Onlardan birini yaşıyor olmalısın.Tüm sorular cevapsız,kelimeler kifayetsiz kalır.

0|0
    0|0
    • Hiçbirşey hissetmezsin ya bazen, ama hissetmekte istemezsin işte öyle bir an...

• Bu kdr niyenin arasında kızlara sormaya karar verdin yani:))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• her insanın Niye sorusuna verdiği cevap kendine has bir uslubu barındırır.

Ben bilinmeze giderken bilinende olabildiğince çok zaman geçirmek için yaşıyorum.başka bir nedene ihtiyacım yok şimdilik.

0|0
    0|0
    • Yada bilinmeze giderken yolun tadını çıkarmak için... Kim bilir...

• İşte benimde sorum aslında orayı işsaret ediyor. Neden bu kalıplaşmış hayatlarımızı yaşıyoruz. Ben kendi adıma bunun dışına çıkmaya cesaretim yok, Korkağım diyebilirim. Ya diğerleri ?

• Korkuları olan sadece sen değilsin.her insanın korkuları var.

Kimisi hayatının altüst olacagından , kimisi yakınlarını üzmekten , kimisi geride bırakılmaktan kimisi geride bırakmaktan korkar.Hepimizin korkuları var ve buna ramen seçtiğimiz hayatı yaşıyoruz.

Korkularımız , duvarlarımız tabularımız.bazen yıkıp geçiyor bazende altında kalıyoruz.

Yinede bir umudumuz varki yaşamdan kopamıyoruz.çokta kafa yorulası bir şey değil yaşamak.hatta belkide sorgulanmaması gerken bir şey kimi zaman.

• Doğru söyle sigara dolumuydu hahaha

0|0
    1|0
Yükleniyor...