Türbanlı ve kara çarşaflı bayanlardaki artış..

Son zamanlarda dikkatimi çekiyor özellikle İstanbul da son 5-6 yıl içerisinde neredeyse başı açıklardan daha fazla türbanlı ve kara çarşaflı bayanlar çoğalıyor sizce buna etki eden en önemli unsur ne olabilir ?

Güncellemeler:
Burda mücahitlik yapmayın bu benim gözlemim istersen brandaya poşete bürün gez o senin sorunun kafalarına renkli bone takmakla cennet kazanacağını sanan insanlar bu ülkeye nasıl bir gelecek sağlayabilir millet 2017 de mars a koloni kurmaya hazırlanıyor biz hala saç görünmesinin derdindeyiz..

0|0
11|9

En İyi Erkek Görüşü

• Dini yaşayanlar kitaplarda ve evlerindedir. Televizyonlarda ve sokaklarda değil! Hop orda hop burda olsunlar sonra desinler ki özgürlük özgürlük. Yürü be kardeşim biraz oku da öğren dinin, kitabın sana ne demiş!

1|2
    2|1
    • bak bu yorumu hakikaten çok samimi buldum +5 bile verebilirdim.

• Beni sinir eden, özgürlük isterler ama kendileri diger insanlara özgürlük vermesler.

• Allah herkeze akıl fikir versin. Gerçekten anlayarak okumayı nasip etsin. Gösterişin kol gezdiği dünyada en iyi gösterişi yapanlar apaçık ortadadır..

Kızlar Ne Diyor 11

• tay-yeapp !

2|2
    1|1
  • Din seçimi bir özgürlük evet.din kurallarını şahsi anlamda kabul edip uygulamak doğal evet..Ama buna ne kadar hümanist baksamda ne kadar empati kursamda ne beynim ne kalbim hiçbiri Türkiyedeki kadınların birgün hepsinin kapanacagını,devletin artık laik olmayacagını,ATATÜRK'ün birgün unutulacagını onun yerine artık din hocalarının dini büyüklerin telafuz edilecegni kabul etmior..Büyük savaşlarla kazanılmış türkiyemin,türkiye çağdaş olsun diye uğraşıp didinen,biraz olsun başarmış bir şekilde gözlerini yuman Atatürkümün kemiklerinin sızlayacagını kabul edemiyorum..Hele ki evrensel değerlerden çağdaşlıktan nasibini almamş insanların çoğalması beni çok üzüyor..Bu halkın böylesine kör oluşu ömürlerini böyle geçirmeyi kabul edişleri.. diyecek bişey yok..Zaten Atatürk gibi biri birdaha gelmeyecek..Vatan da satılıp gidecek.

0|2
    0|0
    • Kolay değil o kadar merak etme :)

• Kot pantolon bluz giymiş kadın çıplakmı? Size soruyorum. Sizin baktıgınızla gördügünüz aynı değil anladınızmı sorun burda..Ben ve siz aynı şeye bakabiliriz ama farklı şeyler görürüz...sizin için vatanı savaşla aldık bitti görüşü var sanıyorum..Ama bitmedi bu vatan daha çağdaşlaşacak bu vatan gelişmiş ülkeler seviyesine gelecek...Şehitlerimize gelince onlar cesurca savaştılar mekanları cennet olsun benim derdim şehitimin niçin savaştıgı değil..Ben sosyal açıdan halkın durumundan bahsettim.

• isteyen istediğini giyebilir bizler için bir sorun yok sıkıntıda yok

sanırım sizin için var.çağdaşlık demekle neyi kastediyorsunuz

avrupayı mı.şimdi çarşaf giyen kardeşlerimiz çağdaş olmuyormu

ama sizin anneannenizde ondan öncekilerde çarşaf giymişti

geri kafalı mıydılar acaba ileri gitmek kadının giyimiyle olmaz

ülkenin ilerlemesi çalışmakla olur çok çalışmakla

vatan için çalışarak bizde sorun yok çalışıyoruzda

sıkıntı karşıtarafta herşeyleri türbana bağladılar

• Siyaset kaynakli.

1|2
    1|1
    • extra bir menfaat söz konusu bunu görebiliyorum insanların çıkar için bunu yapmaları inandıkları olgunun daha da basitleşmesini tetikliyor tabi akıllı düşünen sorgulayan insanlar için geçerli..

• o kadar çok şey var ki. bazıları belli, bazıları belirsiz yavaşça yayılan. şöyle bir etrafa bakılsa çabuk görülecek nedenleri var aslında

1|0
    0|2
  • en az 3 kuralı.

hem kadın hem çocuk açısından. yeah.

0|2
    2|2
  • ABAZAN TOPLULUKLARI ARTTIKÇA MİLLET ÖRTÜNÜYOR AMA KAR ETMİYOR KÖPEĞİN GÖTÜNE BİLE BAKAN ÇARŞAFLIYI ES GEÇERMİ

1|0
    1|6
    • birşeyi gizlemek ilgiyi arttırır ki zaten ben bunu da düşünüyorum kafalarını kapatıp eteklerinden pardüselerinden üçgen çamaşırları belliyoluyor %75 nin.. insanın kanında varsa baştan aşşağı betona bulayıp dolaştırsan demiri sokar bir yerine.

• basan yerini görmüyosun ;)

• tamam haklısın k.b. özür dilerim

• renkli boneyle ne alakası var anlamadım

1|0
    0|0
    • aynı şekil ve modelde kafaya sarılan renkli bezlerden bahsediyorum arkadaki çıkıntının alien gibi görünen tararafı da cabası..

• Ee sana ne ki bundan.rahatsiz mi oldun

2|0
    3|5
  • Sanki iklim ve bitki örtüsünden bahsediyor :(

1|0
    0|2
  • Sizin gibi kötü bakanlar yüzünden olabilir...

0|0
    3|3
    • daha çok ilgi çekmek için de olabilir

• Öylemiymiş..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Türkiye geriye Adim atiyor ondan.

4|3
    4|3
  • İsteyen dilediği gibi giyinebilir ben rahatsız olmuyorum.dediğin gibi marsa koloni kuruluyor ama buradakiler halen baş örtüsüyle uğraşıyor.marsa koloni kurmaya gidenlerin meclisinde okulunda öğretmenlik yapan baş örtülü müslüman kadınlar var.bu yüzden zaten marsa koloni kurmaya gidiyorlar...

0|0
    0|0
  • rahatsız mı etti seni

3|1
    3|4
  • Onlar göstermelik türbanlı :D

0|0
    0|0
  • bu forumu masonlar basmış anlaşılan aklınca kurnazlık yapıyor

çarşaflıda bizim ümmetten

açıkolanda bizim ümmetden ne oluyor sana dokundumu

2|1
    4|3
    • mason nedir ne değildir biliyormusun sen ? youtube 'a videolar ekleyip senin beynini yıkayan adamların anlattığı peri masallarıyla bilmediğin şeyleri kötüleme.

• siz sadece nefsiniz ile düşünüyorsunuz

nasılda bir kanıya vardıysanız aklınızın bunda birkatkısıyok

kimsenin inancıyla uğraşmayın sen için kıymeti olmayabilir ama beniim için var

senin düşüncen doğruysa benim bir zararım yok!

ama ya benimki doğruysa o zaman sen büyük zarardasın!

sabah 5te yatağından kalk çeşmenin başına git abdest al bak sana nefsin neler diyecek

birkere dene işte sana akıl veren nefsi orada görürsün anlayabilirsen

• hep zaten öyle derler okudum

sana iyigeceler

• İnan ki sabah bu konuyu biriyle bende tartışmıştım. Benimde dikkatimi çekti. Onlarda çarşı pazar dinlemez olmuşlar demek ki. Ah bizim güzel analarımız ayda yılda bir kez bir yere giderler.. Şimdi şu yorumumla düşünüyorlar ki kapalı insanları kınıyoruz. Ben her yerini kapatıp da kendini gezmeden alıkoyamayanları kınıyorum evet!

1|1
    1|1
  • türkiyenin yüzde doksan sekizi müslüman senin dini neki

2|0
    3|4
    • sen müslüman bile değilsin anlaşıldı

başkalarının dini inancı sizi ilgilendirmez

kimsede senin demenle başını açmaz

• Oynak kesim var bu ülkede

2|4
    2|0
Yükleniyor...