Kapat

Ülkelerde özellikle Türkiyede evlilik oranlarının düştüğü su götürmez bir gerçek

Peki bundan sonra ne olacak, aileler kurulmayınca, herkes gayri meşru çocuklar için kimlik kartı çıkart(a)mayınca nüfus planması nasıl sağlanacak?

Güncellemeler:
Arkadaşlar soru anlaşılamadı sanırım, kimse çocuk yapsın ya da yapmasın diye bişey demedim aile planlaması nasıl sağlanacak sorun bu

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Nüfus planlamasının içine ettiler zaten.

2000 li yıllarda tutturdular çok çocuk doğurmayın aile planlamasına aykırı diye. Sonra tutturdular ki neslimiz tükeniyor en az 3 çocuk yapın diye. Milleti bir rahat bırakan yok evlilikten soğuttular gençliğin vay haline diyoruz sonra da.

0|0
    1|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• ailenin önemi kavratılsın ve böyle bir sorun kalmasın

0|0
    0|0
  • kavatlık artacak aile maile kalmayacak..kızlarda namussuzluk erkeklerde uşkur düşkünlüğü varken millet sevgilileriyle patatesi fırına verirken aile olmaz

1|0
    3|1
  • Herkesin kendi görüşü biz karışabilir miyiz ?

0|0
    0|0
    • Babası belli olmayan çocuklar dedelerinin soyadını alacaklar. Ayrıca bu kadar da önemli birşey değil. Zaten bunu düşünen birisi çocuk yapmazdı gizli gizli değil mi ? Kimsenin umrunda değil çocuğunun hayatı.

• Nüfus patlayacakta ne olucak? İnsanlar aç ya. milli gelir ne kadar ki kişi başına düşen?

Hem gayrimeşru çocuklar neden kimlik çıkartamıyor onu anlamadım. Her doğan çocuğa nüfus cüzdanı verilmiyor mu?

0|0
    1|0
    • çekinceler var mesela senin evlilik dışı ilişkiden çocuğun olsa rahatça gidip kimlik çıkartabilirmisin

• herkes bu kadar rahat değil

• rahatlıkla ne alakası var anlamadım? halkı doğum kontrolü konusunda bilinçlendirirsen sorun olmaz zaten.

Erkekler Ne Diyor 3

• Kondom kullansan bu kadar endişe etmene gerek kalmaz aslında.

0|0
    1|0
    • benim o taraklarda bezim yok toplumsal olarak düşünmüştüm

• toplum olarak korunma yöntemleri hakkında bilinçlenelim o zaman. Olay sadece çocuk değil birçok cinselhastalık var.bu riske girmeye bile değmez başlıbaşına.

• nüfus patlaması yaşanmasın efendim. Gayet yeterli bir nüfusumuz var. Az'ı yeter bu ülkeye..

0|0
    1|0
    • adamlar kürtajı da yasakladı bu temenni boş bir temenni olur

• Türkiyenin nüfusunun artması lazım, şu an için yeterli ama 10-20 yıl sonra aynı nüfus yaşlı nüfus olacak

• işe yaramayan aylak aylak gezen gençliğe baktıkça zaten gerektiği kadar artmaması taraftarıyım. Hem ülke yapısını bunu kaldırmıyor hemde gereksiz fazlalık.. Binlerce üniversite mezunu genç insan var bu ülkede ve büyük bir çoğunluğu boş boş gezip, takılıyor. Önce bu yapıyı düzeltsinler sonra doğsun o yavrucaklar.

• Millete dini derslerin daha iyi aşılanması gerek. Müslüman bir ülkeyiz..

0|0
    1|0
Yükleniyor...