Bu sabah birisi kürtaj dedi ve..

Aklıma geldii.Ne çok kürtajı istemeyen,savunmayan sözüm ona müslüman arkadaşlarımız var.Yok çocuğu aldırma parası ile onu büyütürsün yok efendim allah bakar çocuğa sen doğur gibisinden..-İşte korunma diye bişi var.Bazılarıda diyor ki evlenmeden yapınca oluyor hep zina falan bunlarda günah diye.Ben yobaz insanları anlıyamıyorum..Başkalarının mutluluğunu kıskanan insanları anlamıyorum.Kişi evli değil ve zina yapıyor sanane?Çocuk aldırmış sanane?Şimdi kürtajı savunmayan istemeyen zihniyet;kadın ya da erkek farketmez size soruyorum;tecavüze uğrasanız ya da bir yakınınız uğrasa allaha bağlılığınızı,işte kürtaj günahdır doğursun o piçi diyebilicekmisin acaba?Bi empati yapın bakalım...Cevapları sabırsızlıkla bekliyorum..

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• Onlar da seni 'anlıyamıyor', düşünceni kimse 'farketmez', ne de olsa kalpler 'allaha' bağlı, bebek öldürmek 'günahdır' veya değildir, kime ne.. 'Bazılarıda' zina diyor öyle bile olsa sadece 'allah' yargılayabilir.. 'bunlarda' günah ama napalım nikah olmadan bir bebek doğurabilirim 'diyebilicekmisin' dersen, diyemem.

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 4

• kürtaj yasal haktır kimse saçma sapan duygusallığa girerek sömürü yapmasın korunsunmuş bilmemne hiç bir korunma yöntemi yüzde yüz korumaz evlide olsa hazır değilse aldırır kimseyi bağlamaz ay canmış bilmemne bunlar kürtaja hayır der hayvan deneyi yapan makyaj malzemelerini suratına sıvar sanki o can değiil hadi ordan be derim bunlara

0|1
    0|0
    • ağzına sağlık derim bende+++

• yasadan haberin yok sanırım tecavüz mağdurlarının ve sakatlık tehlikesinde olanların aldırması yasal. keyfi aldırma yasak . evlenmeden de yapılması zaten etik değil zina yapılmış olabilir gerçekten de bizi ilgilendirmez ama karnındaki çocuk her dini ilgilendirir çünkü insan hakları diye bir şey var ve o bebek de bir insan... aldırılan çocuk sen de olabilirdin biz de...

0|1
    0|0
    • yasa ? benim arkadaşım daha yeni aldırttı sevgilisine (keyfe)800 TL?türkiyede hangi yasadan bahsediyorsun?

• türkiye'de adalet yok diye anarşist olamam ya herkesin kendine göre bir iç yasası var olmadı da bence. keyfe göre yavrusunu aldıran/aldırttan insanlara gerçekten 800 tl azmış bir canın bedeli 800 tl olmamalıydı. ayrıca senin sorun ve sorunun siyasi galiba ama ben bir kadın ruhu taşıdığım için yapamazdım ve ona göre cevap veriyorum

• Ben kürtaj yaptıramazdım sanırım ne olursa olsun.. İşin günah tarafında değilim..O benimde çocuğum olacak ya doğursam. Yaşamaya hakkı var diye düşünüyorum. O masumun benim yediğim haltların cezasını çekmesine ne gerek var? Veya tecavüze uğramışsam yine o bebeğin suçu yok. Tasımı tarağımı toplar taşınır defolur gider çocuğumuda doğururum. Tabi şimdi konuşması kolay ama. Of ya

1|0
    0|0
  • haklısın tecavüze ugradıysa cocugu doğurmak cocuk içinde kadın içinde cok kotu bir durum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• sözüm meclisten dışarı..

bunların arasın da öyleleri varki..arkanı dönmeye korkarsın

muta nikahı kıyarlar hatunu süsüp boşol derler..

küçücük kızların başını bağlayıp kadınlıktan düşmüş teyzelerin müstesnalığından bahsetmezler..

riyakalardan ve din tüccarlarından iğreniyorum..

0|2
    0|0
  • tecavüzle o çocuğu doğurmak zorunda değil ama oda bir can bilemedim o çocugun ne günahı var

0|1
    0|0
  • Kürtaj yasaklansın diyorlar, sonra bebek cesetlerini çöpten topluyorlar.

0|1
    0|0
    • Çok doğru söyledin tebrik ederim

• istemeyenler bir tecavüze uğrasada görsekk nasıl oluyor..

0|1
    0|0
Yükleniyor...