Sünnet Kur-an da yok diye bayan kuzenim şeytan işi diyor

Buna erkekler ve kızlar yorum yazabilir . Yurtdışındaki kuzenim - 2 erkek çocuk annesi kendisi - ve Kur-an' ı iki kere baştan sona okudum erkek çocuklara sünnet orda yok bu şeytan işi diyor. Allah'a yaratıldığımız gibi gitmeliyiz, ucundan kesmek yahudilerin müslüman cinsel gücünü kırıp çoğalmalarını engellemek için uydurdukları bişey, şeytan işi diyor. Ve ayrıca sünnetli organın partnerini sünnetsize göre daha çok sexten soğuttuğunu ve acı verdiğini, kabuğundan yoksun organla erkek cinsel gücünün daha çabuk bitiğini ısrarla söylüyor. Kızlar yorumunuza ilave olarak sünnetli ve sünnetsiz her iki tip organ ile tecrübesi olan varsa bunun gerçekliği konusunda birşeyler söyleyebilir misiniz ? Çok merak ediyorum, kuzenim çok ısrarcı kafam karıştı .

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• adı zaten sünnet. hz. muhammetin dünyaya gelişini bir okusun nasıl dünyaya gelmiş!

ek olarak sünnetsiz bir penis daha çok acı veriyormuş karşısındakine ve ek olarak deri kısmı alınmasa orada hastalık yapması mümkündür bakteri filan yaşayacak bir ortam doğar. temizlik imandan gelmiyormu ?

0|1
    0|0
    • Güzel cevap, kuzenim ve kocasının aileleri hacca falan gitmiş dini açıdan çok boş kişiler değil.

Ama bu o kadar ısrarcı ki çevreme de yayacağım vazgeçsinler diye sürekli uzun mesajlar atıyor. Bir enstitünün falan etkisinde mi desem değildir heralde diye düşünüyorum ama kafamı da karıştırmadı değil yazdıkları.

• sen hz. muhammedin dünyaya nasıl geldiğini sor orda herşey açık ve net bir şekilde yazılmıştır. sünnetli bir şekilde dünyaya gelmiştir.

• sana katılmıyorum evet sünnet temizliktir ama tam tersi kuru olmadığı için çok rahat kayar ve acı vermez..temizlik kişinin oraya ne kdr baktığıyla alakalı..ama sünnet olunca aşırı bakmasına gerek kalmıyor yani temizliği otomatiğe bağlıyor sünnet..

Kızlar Ne Diyor 8

• sünnet olan şeyin Kuran da ne işi olur zaten? farz değil adı üstünde. deneyim meneyim işi karıştırma ama sünnet çok sağlıklı birşeydir. Cinsel isteği azaltmak şöyle dursun, hissiyatı arttırır. Senin kuzeninde oturduğu yerden fetva vermesin; insan ağzından çıkan laftan sorumludur.

1|2
    0|3
    • daha ne denir ki noktayı koymuşsun

• ben de sünnet olmadım ve hissiyatı artıracağını düşünmüyorum.Mastürbasyon yaparken de ben bu deriyi kullanıyorum sünet olunca bu ihtimal ortadan kalkar.

• sen kendini kandırıyorsun...binlercesi gibi..

• o zaman bayanlarda sünnet olsun İslâm'da klitoris kesiminin yeri hakkında alimler arasında bir görüş birliği yok çünkü ... eğer isalm dinine inanıyorsan sorgulama yapamazsın ki Fıtri sünnet beştir: Sünnet olmak, kasıkları temizlemek, tırnak kesmek, koltuk altını temizlemek ve bıyıkları kısaltmak

2|1
    1|0
    • Kadın sünneti, tamamiyle erkeğin kadınlar üzerinde ki cinsel hazlarını artırmak için yapılan vahşetten başka birşey değil. Kadın sünnetide bir afrika geleneği. Bugün en çok arap ülkelerinde yapılıyor, nedenini pek uzakta aramamak gerek. Ne yazık ki Türkiye'nin bazı doğu illerinde bile hala 8,9 yaşındaki kızlara uygulanıyor bu vahşet.

• istemeyen olmasın

• Aiem isterse kaçış yok..benim bedenimden onlar sorumlu olmamalı..

• sünnet olmak farz değidir

ama adı üstünde sünnetir dinimiz gereği bir sünnettir müslümanlığın simgesidir

0|0
    0|1
  • Cahile laf anlatmak kadar zor bir şey yok saygı adı altında umursamazlıktan gelebilirsin.

1|0
    0|1
    • kim cahil sünnet belki de şeytanın mutlaka islama sokmak istediği bir ecnebi geleneğide belki biz kendimizi kandırıyoz..ne biliyon sen..nereden emin oluyon o kdr..

• kuzenin eşinin performansını buna bağlamış olması kuvvetle muhtemel bunu dile getirmek içinde uygun bir yol bulmuş

0|0
    0|0
  • kuzenlerinin annesi mala bağlamış iyice nerden biliyormuş bunları işi gücü yok milletin çükünemi bakmış.

1|0
    2|4
    • :D Ah sen

• asadasdaf güzel yorum. kuzenin annesine sahip çıkalım.

• sünnet belkide şeytanın İslama sokmak için çok-çok uğraştığı bir kötülüktür..ne belli kuranda varmı..!

• Kur -an 'ı iyice dilde pelesenk hale getirmiş bu site. haddinizi aşmayın. saygıya davet ediyorum

0|0
    0|0
    • Kuranda yazanlar önemlidir ve arkadaş Kuranda yazmadığından bahsetmek için söylemiş..sünnet şeytan işidir..çocukları aşşağılama, onların benliğini yok sayma işidir..ben büyüğünüm ister büllüğünü keserim ister kulağını istersem seni şuracıktta gebertirimin en net biçimde sessiz ve ahlak dışı ifadesidir..eğer İslami gereklililik kesin şart olsaydı tamamdı ztn islamda bu kadar dangalakça bir şey yazamaz belki şimdi ne demek istediğimi anlamıyorsun ama düşün anlicaksın..

• sünnet hacı adı üstünde sünnettir yani kuranda olmaz .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Sünnet, kölelerin üreme yeteneğine zarar vermeden onların cinsel isteğini kontrol altında tutmak için uygulanan bir yöntemdi. En eski mısır, hatta frigyalılarda görülür. Aynı zamanda bu tüm insanı kurban etmek yerine(savaşlarda esir edilenlerde dahil), insanın bir kısmı olan bir parçayı kesmek daha uygun görüldü. Oda hayatın başlangıcı olarak nitelenen yerdi. Frigya erkekleri, kybele taşının etrafını tavaf edip kendilerini hadım etmeye kadarda götürmüştür bu işi. Bir çok frig heykeli ve hikayesinde görülür bu durum. Bu gelenek yahudilere oradanda tevrat gibi herşeyi aşıran kurana geçmiştir. Nadir de olsa antik yunan rahiplerinde bile vardır.

Sünnet tamamiyle eski çağ insanlarının kült kültürünün günümüze kadar gelmesinden başka birşey değil.

1|1
    1|0
  • Kur-an' da yazmaması normal, adı üstünde sünnet. yani; Peygamber Efendimizin (s.a.v) farz ve vacip olmayarak yaptığı ve bize emrettiği ibadetlerdir. ki günümüzde faydaları bilimsel olarak kanıtlandığı için Hristiyanlar bile sağlık ve temizlik için sünnet oluyorlar.

0|1
    0|1
  • Alınma ama senin kuzenin hafiften beyni bozulmuş. İtikadını düzeltmeye ihtiyacı var. Herşeyi, özellikle dini kendi kafasına göre yorumlarsa raydan çıkar. Oldu olacak peygamberimize de inanmasın bari. Din sadece kitaptan(Kuran'dan) ibret değildir, peygamberimizin davranış, söz ve öğütlerini de kapsar. Sadece kitaba bakıp sünnete sırt çeviren Yaşar Nuri Öztürk gibi bir dangalak olur.

0|0
    1|2
  • Sen o kuzenine sor bakalım KURAN'da namazın nasıl kılınacağı yazıyormu? Arkadaşım KURAN'ı Müslümanın yapması gerekenlerin ana başlığı olarak gör , İşte bu ana başlığın içerinide ALLAH (c.c) Cebrail Meleği ile Peygambere öğretiyor bizde namaz kılmak ,gusul abdesti almak gibi dini vecibeleri peygamberlerden öğreniyoruz , Peygamberimizin yaptıkları ve bizlere önerdiklerine sünnet denir, penis ucundaki deriyi kesmek kuvvetli sünnetlerden olduğundan ismi Sünnet kalmıştır. Peygamberimiz Sünneti önermiştir. ve bugün birçok Tıp Alimi sünneti önermektedir saygılar.

0|0
    0|0
  • Kardeş öncelikle bunlar özel konulardır happadadak söylenmez o konuda bir anlaşalım..evet Kuranda yok senin söylediğine gelince ancak Kuranda Temizlik var Dikkat edersen..temiz olda nasıl olursan ol diyor.. bir insan sünnet olarakta temiz olabilir yıkanarakta..önemli olan o temizliği öyle ya da böyle sağlamak..sünnet işi kolaylaştırmakta.. ama ürolojik sağlığı yerindeyse ben üşenmem her idrara çıktığımda eşşek gibi bippimi yıkarım derse ayrı..kendi hesabıma..eğer bir oğlum olursa ürolojik sağlığında herhangi bir şikayeti yoksa bende etmeyi düşünmüyorum ama bunu hiç kimseyle tartışmayı düşünmüyorum..

0|0
    0|0
  • yahudiler bunu müslamanların çoğalmalarını engellemek için bnu yapsa kendileride sünnet olmazdı kuzenin yahudilerinde sünnet olduğunu bilmiyor, ayrıca bilmediğinide bilmiyor ve fetva veriyor koımik kuzenin var anlaşılan :)

0|0
    0|0
  • Kuran-ı baştan sona okumuşmu değerlendirmiş mi ? Sağlam kaynaklara dayandırmak lazım bunları. Ki bu böyle olsaydı hocalar ayaklanır bu böyle değil derdi. Bu adet bozulurdu. Yani kaynaklar sağlam.

1|0
    0|0
  • Kur'an da yazmadığı gerçek .

1|1
    0|0
  • evet şeytan penis ucundan başka birşey yiyemiyormuş diye duydum ben de

0|0
    2|2
  • hıı birde hissiyat demişsin hissiyat diyorsan 20 25 yaşlarına kdr olmayıp sonra olmuş birini bulup röportaj yapman Lazım...varmı çevrende öyle biri..:))

0|0
    0|0
    • bana cevap yazmışsında yurt dışındakiler tuvalet sonrası bile popolarını yıkamıyorlar arkadaşım oraya nasıl baksınlar ?

• ayy midem kalktı eğer içlerine sindiriyorsa helal olsun öyle olmamalı..

• adı üstündr sünnet be sen googlede sünnet genel olarak neye ,nelere denir bul oku cevabı odur..

0|0
    0|0
  • sünnet tartışmalı bir konu ve kadının haklılık payı var.

0|1
    0|0
  • şaşırmış derim

0|0
    0|0
  • binlerce yıldır sünnet olan müslüman aleminden daha akıllı mı senin kuzenin!

sorunuzu diyanete sorun onlar size en doğrusunu açıklar

2|0
    0|0
    • Evet Diyanet'e kanıtları ile bir cevap için danışmak iyi fikir. Bir Tv kanalında hocaya sordum canlı yayında tatmin edici bir cevap veremedi, kızdı alakasız örnekler verdi ,ikna olmadım.

• ben size mantığımca bir cevap vermeye çalışayım eğer hatam olursa uyarın

sünnet olmak Kuran-ı kerimde geçmemesi bizim sünnet olmayacağımız anlamına gelmez

çünkü sünnet olmak farz değil peygamberin sünnetidir ve bir müminin farları ve sünnetleri yerine getirmek yükümlülüğü vardır.sünnet olmak farz olsaydı yaşlı müslüman olanlar acısına dayanamazdı veya penisinde damar gibi bozuklukları olanlar müslüman olmayacakmıydı

Allah insana yapamayacağını vermez elbette en doğrusunu O bilir

• Sünnet Çağ Dışı Bir Uygulamadır..

link

0|2
    4|4
    • Yok canım..

• Kesilen parçadaki sensörler hakkında birşey söyleyemem uzmanı değilim, ama hijyen, bakteri üreme ortamı açısıdan bakınca sünnetli olmak daha iyi gibi geliyor. İdrar yolu enfeksiyonu küçük çocuklarda sünnet olmadan daha çok olur.

• Yorumlarınız yanlı bilim adamlarının yorumları...Katılmıyorum,Çıkmalıyım ,iyi geceler..

Yükleniyor...