Ben de mutlu, huzurlu, iş güç sahibi, rahat bir adam olur muyum bir gün?

Bugün dertliyim (hoş, dertli olmadığım zaman yok ya); iş yok, güç yok, cepte beş kuruş para yok. Üniversiteyi kazanayım dedim, olmadı; bu sene 4. girişim olacak. Düzenimi kurayım da, bir yuvam, bir eşim; en azından hanım hanımcık bir yarim olsun istedim, onu da beceremedim. Beceremedim dediğimden anlayın yüreğimin nasıl yandığını.

Bu söylediklerime hakkında ne düşünüyorsunuz? Her şey yoluna girer mi sizce? Ben de mutlu, huzurlu, iş güç sahibi, rahat bir adam olur muyum bir gün?

Not: Siz de içinizi dökebilirsiniz.

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• Üzülme ey can!

dert etme can!

görebiliyorsan,dokunabiliyorsan,nefes alabiliyorsan,yürüyebiliyorsan...

ne mutlu sana!

elinde olmayanları söyleme bana

elinde olanlardan bahset can..!

üzülme!

geceler hep kimsesiz mi geçecek?

gidenler dönmeyecek mi?

yitirdiğin her ne ise;

...bir bakarsın yağmurlu bir gecede

veya bir bahar sabahında karşına çıkmış

bil ki!..güzellikler de var bu hayatta

gel gitlerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin?

hüzün..olgunlaştırır

kaybetmek ...sabrı öğretir

Mevlana:)

...

Dedim : "Çok yalnızım." Dedi: "Ben sana çok yakınım." (Bakara: 186)

Dedim : "Bunca günahım var, hangisinin tövbesini yapayım..?"

Dedi__: "Allah bütün günahları bağışlayandır.” (Zümer: 53)

Dedim : "Yine bağışlar mısın..?"

Dedi__: "Allah'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur." (Âli İmran: 135)********************************************************

Dedim : "Rabbim benim Senden başka kimim var..?"

Dedi__: "Allah kuluna kâfi değil mi..?" (Zümer36)..Süresi

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Yeterince uğraşmıyorsun hiçbirşey için demekki.

0|0
    0|0
    • 1 sene boyunca her haftasonu 530 km yol çekerek dershaneye gittim, sabaha kadar uyumayıp çalıştığım oldu, otel köşelerinde bir sürü sıkıntı yaşadım, kriz geçirdim. Bu mudur yeterince uğraşmamak?

• 393 nedir ya :) neyse ben sana çekmemişsin demiyorum; ama yeterince gayret göstermemişsin diyorum. kimliğine sahip çıksaydın veya hocana bırakmasaydın tercihi. iyi olmuş demek değil benim söylediğim; sadece yeterince alaka göstermezsen hiçbirşey yoluna girmez. üzülme bende üniye 3 sene sonra başladım. hiçbirşey kaybetmiş sayılmazsın.

• umarım bir gün istediğin gibi bir hayatın olur hayat zorluklarla dolu sürekli savaş halinde olmalısın savaş zihni zinde tutar (:

0|1
    0|0
  • link

Dert etme,dua et..

hepsi geçecek

yalan dünya!

0|1
    0|0
  • Olursun tabi neden olamayacakmışsın :)

0|1
    0|0
  • Hayır , bir halt olmaz.

0|0
    0|0
  • Olursun elbet.Kışın sonu bahardır unutma.

0|0
    0|0
    • Olurum da, ciğerimi delip geçtikten sonra olurum. Bir kurşun atmadan vücudun sağlam olması var, bir de kurşun yedikten sonra sarılıp, bir kaç aydan sonra iyi olması var. İkisi çok farklı.

• bizi biz yapan yaralarımız var.Geçmese de anlam katıyor.

• Ahmed'im yıkılmış şehir gibiyim

Tadım yok tuzum yok zehir gibiyim

Yatağına küskün nehir gibiyim

Akıyorum amma sen gel bana sor.

Erkekler Ne Diyor 5

• Aleyküm Selam din kardeşim,

Bak ne güzel giriş yapmışsın konuya Allah'ın selamıyla. Neden yine aynı yolda yürümüyorsun?

Yalnızlık Allah'a mahsustur, sen duanı eksik etme, yoldan sapma ve inancını yitirme. Elbet bu günler gelip geçici, unutmaki kara günler aydınlık günlerin ışığını hissedebilmemiz için varlar, yoksa karanlıkta kalmayan biri aydınlığı nasıl farkedebilir ?

Sana en iyi tavsiyem şükretmen olacak, daima şükret ve dua et. Dua ederken hayırlısını dilemeyi de unutma. Dua ederken bencil olma, sevdiklerini de dualarında yaşat. Allah'a inanç varsa ümit herzaman vardır, bunu unutma. Hayatta önemli olan para,şan,şöhret değil, para önemlidir belki ama kazanmanın yolu birdir. Sevgi ve iman en büyük kazançtır. Allah hayırlısıyla yardımcın olsun.

Allah'a emanet ol ...

0|0
    0|0
    • Ben Allah'a küfür bile ettim (haşa inkar anlamında küfür değil ama öyle işte) o yüzden Allah beni affetmez :/

• Kardeşim eğer sen Allah'a tevbe edersen ve aynı hareketleri tekrarlamazsan niye affetmesin ? Merhameti,sevgiyi ve diğer tüm duyguları yaratan Allah. Tabi neticesinde bu duygulara en hakim olan da yine Allah. Yani eğer sen senden af bekleyen insanları affedebilirsen, sana kötülük yapanları affederek merhamet gösterirsen Allah'ta seni affeder ve sana merhamet gösterir. Sana yardımcı olur. Ama bunlar hemen pat diye olmaz tabiki. Sabır büyük bir erdemdir, sen tevbe et, Allah elbet kabul edecektir.

• Üzülme...

Derdin ne olursa olsun, bir abdest al nefes gibi.

Ve bir seccade ser odanın bir köşesine.

Otur ve ağla, dilersen hiç konuşma.

O seni ve dertlerini senden daha iyi biliyor, unutma. ( Hz Mevlana )

1|2
    0|0
  • Aleykumselam

0|1
    0|0
  • Haklısın din kardeşim ne desen haklısın.

0|1
    0|0
  • Aleyküm selam hemşehrim, olursun tabi biraz dua biraz zaman lazım sana..

0|1
    0|0
    • Olurum da, ciğerimi delip geçtikten sonra olurum. Bir kurşun atmadan vücudun sağlam olması var, bir de kurşun yedikten sonra sarılıp, bir kaç aydan sonra iyi olması var. İkisi çok farklı.

• Bilmem mi kardeşim bende yedim o kurşundan, merak etme ama geçip gidiyor herşey oluruna bırakmalısın..

Yükleniyor...