Ricardo Quaresma'nın olduğu bir takımda Olcay Şahan'ın her maç ilk 11 oynaması futbola ihanet değil mi?

Dünkü maçta aklıma geldi, biz Beşiktaş taraftarı olarak Olcay'ı severiz, kazmalık ettiği çok olur ama kimsenin yapamadığı şeyleri de yapar.

Ancak niye Quaresma bu adamın yedeği muamelesi görüyor? Tamam yaşı oldu 32, ama arkadaş, dün de gördük ki, kendisi havada karada maç alabilen birisi.

Bana sanki Oğuzhan-Cenk-Olcay üçlüsü kendi arasında hizipleşiyormuş gibi geliyor. Oğuzhan pas atmak istemiyor la Quaresma'ya bazen.

0|1
1|7

En İyi Kız Görüşü

• Son cümlede ki gibi bir durum yok. Hem ben olcayı hiç sevmiyorum iki sezondur hiçbişey yapmıyo bu adam neden oynuyo neden oyunda kalıyo anlamıyorum pas vermeyi beceremiyo orta yapmayı beceremiyo şut çekmeyi beceremiyo becerse de kaleyi tutturamıyo e o zaman niye oynuyo bu adam. Kimse kusura bakmasın Beşiktaş'ıma katkı sağlamayan adamı sevmem ben sosa de gökhan de atiba de ölürüm ama Olcay 👎👎👎

0|1
    0|0
    • Olcay'ın Beşiktaş'a katkı sağlamadığını söyleyen kişi futboldan anlamıyordur. Olcay tekniği kısıtlı, oyun zekası muazzam bir adam.

İyi oynuyorsa takımı hızlandırır, pozisyona girer, tek top oynar, asla yorulmaz, savunmada aktiftir, takım kurgusunda işini yapmaya çalışır ve kendisi geldiğinden beri sakatlanıp maç bile kaçırmadı daha.

Ama işte öte yandan, formu düşünce kanser ediyor insanı.

İstatistiki açıdan da, ne Quaresma'dan, ne Gökhan'dan daha faydasız, golü, asisti var bu sezon.

Bir örnek, Torku Konyaspor'a dört attığımız maçta Gomez'in bir golü vardı, onun asistini Olcay yapmıştı. Bak Gökhan da, Quaresma da o asisti yapabilirler, ama o pozisyonda onu akıl edemezler Olcay'ın farkı o işte.

Yine de Quaresma'yı her daim kesecek bir oyun oynamıyor şu an, benim anlamadığım şey o.

• Mizah anlayışını geliştirmen lazım biraz da insanların görüşlerine saygı duymayı öğren bende seni adam zannettim yazıyorum burda hadi önce adam ol

• Yav söylediğin şey aşırı mantıksız. Ne yani, doğru yanlış herşeyi kabul mu edelim? Şu 'Saygı duy' lafı da iyi mazeret oldu.

Eskiden bir laf vardı, 'Pardon çıkalı eşekler çoğaldı' diye, bu da o hesap.

En İyi Erkek Görüşü

• Yildız futbolcunun ne olduğunu bir kez daha dosta düşmana, içimizdeki irlandalılara gösterdi
    Yıldız futbolcu tek başına maça tesir eder, maçın çehresini değiştirir, takımı sırtlar götürür.
    80 dakika hiçbir şey yapmayabilir, ama 2 hareketle bir anda skoru değiştirir.

0|0
    0|0
    • Artık öyle topçuların devri geçti. Quaresma bize ilk geldiğinde böyle özverili oynasaydı hiç gitmezdi zaten. Zorla takıma uydurdu Şenol Güneş, sezon başında gene saçma sapan çalım denemeleri, top kayıpları falan yapıyordu, lakayt oynuyordu ama bir de şimdiki haline bak, geriden orta kesiyor, ver kaça giriyor, ikinci bölgede top falan kapıyor.

Şenol Hoca'nın aklını başına toplamasını sağlayamadığı bir Gökhan Töre kaldı.

bir de Gomez'in olduğu bir takımda Quaresma fike fike oynar arkadaş, takımda orta yapan başka adam yok. Yani var da, Quaresma onların yanında Beckham gibi kalıyor.

• Dediğin gibi eski q7 ile arasında sağlar kadar fark var , hatta öyle ki su an takim oyununa en çok ayak uyduran o , bireyselliği tadında bırakıyor
      Bu maçtan sonra Şenol hoca da bunu anlayacaktır

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 6

• Olcay basan koşan oyuncu
    Quaresma ise tek yarılık oyuncu doksan dakika macı cıkarması zor koşmayı sevmiyor cünkü
    bence ikinci yarı oyuna girip kilidi cözecek oyuncudur..
    olcayın hırsı baskısı rakip takımı yıpratıyor

0|0
    0|0
    • Olcay haftalardır basıt top kapmayı geçtim, top dahi kontrol edemiyor biraz dinlendirilip kendini toplaması lazım.

• Önemli olan takım lider mi? Evet. İyi oynuyor mu? Evet. Quaresma, Messi, Hasan Şaş fark etmez. Önemli olan liderliğin sürekliliği.

0|0
    0|0
    • Şu an lider değiliz, şu sıkışık maç trafiğinde istikrarı korumak lazım. Lider olmak kadar lider kalmak da önemli ve takımın şu sıralar oynadığı futbol beni işkillendiriyor. Bir lakaytlık, bir ciddiyetsizlik var.

Ve Olcay haftalardır sıfır, takım resmen o varken 10 kişi oynuyor. Quaresma çok matah mı? Değil, ama en kötü haliyle bile Gomez'in olduğu takımda ortalarıyla hayvani tehdit olabiliyor.

Peki biz kimi izliyoruz? Olcay, şahsen severim kendisini, her zaman takım için iyi bir artıdır ama şu sıralar hiçbişey veremiyorken ısrarla oynatılması resmen ifrit ediyor beni.

• olcay iyi hoş ama dün oyundayken adını hiç duymadım. çıkarken farkettim oyunda olduğunu. Gruplaşma var gibi sanki benimde dikkatimi çekiyo Q7 ye pas konusu.
    ama malesef q7 ye de güvenip iş yapamıyosun. her zaman dünki gibi oynasa keşke

0|0
    0|0
    • Olcay bu kadar formsuz olmasa laf etmem de, iki-üç haftadır topa bile vuramıyor. Hiç yok sahada.

Ki Şenol Hoca hangi akla hizmet Gökhan'ı sola, Olcay'ı sağa çekti anlamadım normalde bunun tam tersidir bu iki adamın rolü.

Gökhan geçen sene çakma Arjen Robben'di, sağ bekin olduğu yere kadar gelir oyun kurardı, içeri doğru katedip atak başlatırdı, gene top ezerdi de bayağı takımı da sırtlardı o olmadı mı takımın hücum gücü yarıya iniyordu resmen.

Ama bu sene defansın arkasına sarkmaya çalışan, verkaça girmeye çalışan, Oğuzhan ile tek top yapan ileri açık oyuncusu yapılmaya çalışıyor ve zaten zeki olmadığından ezberinin dışındaki bu oyunda çok zorlanıyor.

bir de klasik 'Ulan ben buna top kaptırmam, bırakın gelsin gel hele gel' diyerek top kaptırma hastalığı var. O da binince hepten sırıtıyor.

• olcayı olcay yapan istikrarı sadece. ama bu sıralar bozuldu dediğin gibi

• Aynen

0|0
    0|0
  • cakma filozof un bildigi vardır

0|0
    0|0
    • Yav 60 dakka sabretti Olcay'a, az boz değil, 60. Ben ikinci yarı kesin çıkarır diyordum herif inatla oynattı.

Hani Olcay pas falan atmaya çalışır da beceremez, derim ki tamam, hiç yoktu la sahada.

• ya oyle abarti muhtesem hiber süper top oynuyoruz diyorsunuz eksik iki maciniza 6 puan yazalim hadi 2 puan ondesiniz gorende 8 10 puan ondesiniz sanacak madem iyidiniz avrupadan neden elendiniz ayni puanla elendkk falan deme 9 puanin 6sini averaj takimi skenderbey aldiniz grup sonuncusu Fenerbahçe ajax i ve moldeyi yendi o sayede gruptan cikti 1 0 onde oldugun maci berabere kalsan bile yetecek yerde 3 1 yeniliyorsan iyi top oynuyorum diyemessin evet ortalamanin iyisisin ama Fenerbahçe ye ezici bir istatistik koyacak iyilikte degilsin oyuncu kalitesi olarakta dusuksun Fenerbahçe de tek eksik alex rolunu ustlenemeyen diego ve topalin kapasitesini tanimayan br t. d kaynakli ayrica ayni sınıfta bir topcuya 8 milyon euro verilmesinden dolayi nerdeyse oynatilmasi zorunlu olunan josef i oynatmasi emin ol su kadronun basinda Ersun Yanal olsaydi 10 puan geride el sallardi takimin

• He yav he, daha düne kadar doğru düzgün atağını izleyemediğimiz takımın taraftarındaki özgüvene bak.

1-0 1-0la olmaz bu işler. Neyse görecez maç oynandığında, burda atışmanın gereği yok.

Bu arada bize penaltı verilmiyor. Öyle bir istatistik var.

• 1 maçta kral 1 maçta kazma yapmayalım

0|0
    0|0
    • Olcay haftalardır berbat. Günündeyse Quaresma'dan faydalı, doğru, ama değilse de Sabri'den beter bir herif.

Cidden severim Olcay'ı, ama son üç haftadır yanındaki adama pas bile atamaz haldeyken her maç ilk 11 çıkması cidden bana anlamsız geliyor. Onu oynatana kadar Kerim'i oynatsa daha iyi.

Yükleniyor...