Vücut geliştirme sporu hakkında yardım?

Arkadaşlar 171 56 32 yaş bel ile ilgili bir problemim oldu iki tane fıtık çıkmış Şu an fizik tedavi görüyorum doktorum kaslarımın çok zayıfladığını söylemişti acaba vücut çalışşam mı? Evetse nasıl yapmalıyım konuya hakim arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim bel fıtığı rahatsızlığında hastalığın akut ağrılı döneminde bu hareketlere başlamamalı, istirahati tercih etmelidirler. Şikâyetler geçtikten sonra doktora danışılmalı ve egzersizlere ondan sonra başlanmalıdır. Egzersizlere başlanınca ilk günden itibaren çok çabuk bir iyileşme beklenmemelisin, sabırla hareketlere devam etmelisin. Hareketlerin sayısı ve tempo gün geçtikçe yavaş yavaş artırılmalıdır. Başlangıçta aşırılığa kaçarak daha kötü bir duruma düşülmemelidir. Ani ve zorlayıcı hareketlerden uzak durman gereklidir. Hareketler esnasında veya sonrasında normalde mevcut ağrının artmaması gerekiyor egzersiz sonrası şiddetli ve 15 dakikadan fazla süren bir rahatsızlık ortaya çıkarsa doktora danışmalısın. Rahatsızlık bir saatten fazla sürüyorsa o hareket egzersiz programından çıkart. Unutulmamalıdır ki bel fıtığında sorunlu bölgelerin güçlendirilmesi gerekir. Buda spor ve egzersizler sayesinde yapılabilir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 4

• Bence yüz koş ya da yürü çünkü sizin gibileri en iyi bunlar tedavi ediyor diye biliyorum
    Ağırlık egzersizi için bir ağırlığa iyice alışıp küçük ağırlıklar ekleyerek artırarak çalışmak riski azaltabilir

Beslenme konusunda ise kilo düşük görünüyor normalde vücut geliştirenler yemez ama yumurtayı sarısı ile birlikte tüketmenin sorun yaratacağını düşünmüyorum fakat yinede sarısı konusunda aşırıya kaçılmamalı

0|1
    0|0
  • bel fıtığı zaten beldeki kaslar güçsüz olduğu için olur yüzmek en iyisi bel fıtığına hep tavsiye ederler

0|1
    0|0
  • Çalılmalısın vucutu toplar kilo alıraın kasların güçlenir kemer kullanorsın gerekn yerde bele binen baskıyı azaltır ağır girmezsiz olur biter

0|1
    0|0
  • yüzmelisin, hafta da en az 3-4 gün

0|1
    0|0
Yükleniyor...