Yolun sonuna geldiniz mi?

boşa geçen bir ömür,gerçekleşmesi için çabaladığınız ama bir türlü varamadığınız hedeflerle dolu bir hayat,didindiniz uğraştınız,çabaladınız olmuyor olmuyor ,daha ötesi olmuyor,tıkanıyorsunuz bütün gücünüz bitiyor , yoruluyorsunuz ,ve artık bu kadar diyorsunuz;yolun sonuna geldiğiniz oldumu hiç?

0|0
15|42

En İyi Erkek Görüşü

• Nasreddin Hoca’ya sormuşlar: “Kimsin? ”

“Hiç” demiş Hoca “hiç kimseyim.”

Dudak büküp önemsemediklerini görünce sormuş: “Sen kimsin? ”

“Mutasarrıf” demiş adam kabara kabara.

“Sonra ne olacaksın? ” diye sormuş Nasreddin Hoca.

“Herhalde vali olurum” diye cevaplamış adam...

“Daha sonra? ..” diye üstelemiş Hoca.

“Vezir” demiş adam.

“Daha daha sonra ne olacaksın? ”

“Bir ihtimal sadrazam olabilirim.”

“Peki ondan sonra? ”

Artık makam kalmadığı için adam boynunu büküp son makamını söylemiş: “Hiç.”

“Daha niye kabarıyorsun be adam ben şimdiden senin yıllar sonra gelebileceğin makamdayım: ‘hiçlik makamı’ında! ”

Herşeyin bitmesi yeni bilinmedik şeylerin kapısını açar yeterki arayıp bulalım...

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• Bulutlar yalnız gökyüzünü değil; bazen aşağıya indiklerinde sis şeklinde her yeri kaplarlar. O zaman önümüzü bile göremeyiz. Dışımızda yaşadığımız bu durumu bazen içimizde de yaşarız. Her şey yolunda giderken, güllük gülistanlıkken hiç hesapta olmayan bir olayın yaşanmasıyla biranda, altüst olur dünyamız. İçimizde saklı endişeler, korkular, nefretler, zayıflıklar birden çıkıverir sahneye. Her biri gönlümüzü koyu bir sis tabakası gibi örter. Umut sevgi yerini karamsarlığa bırakır. Hayat devam etse de hayatımızdaki her şey belirsizleşir Hayatımızın ipleri elimizden kayıp gider.

Hayata bakış açımızı değiştirmeliyiz böyle zamanlarda. Bulutların güneşi yok edemediği gibi ruhumuzu kaplayan sisler de onu yok edemez. Bir süreliğine kapatır sadece. Bulutlar güneşi bereketli yağmurlar yağdırmak için örttüğü gibi ruhumuzu örten sisler de bizi acizliklerimizle yüzleştirerek önlem almaya, kendimizi geliştirmeye zorlar. Sonraki hayatımızın devamı için bizi hazırlar.

1|0
    0|0
  • Hiç bir zaman yolun sonu olmaz,her zaman ufukta bir ışık vardır,ama sabırlı olmak lazım,

1|0
    0|0
  • birkaç kez bende bu şekilde düşünmüştüm. bu durumlardan yeni radikal kararlar alıp hayallerimi gerçekleştirme ve mantığımın gösterdiği yola yönelerek çıktım hayatım boyunca. sana da tavsiyem bu şekilde yapman olacaktır

1|0
    0|0
  • Bi yere kadar dibe vurabilirsin..Dibin dibi yoktur,mutlaka yükseliceksin.Kimse kolay demiyor yaşadıklarınıza ama herkes kendi yaşadığını bilir.

1|1
    0|0
  • Gerçek yol senin zihnindedir.Eğer zihnin gerçekten yeni yollar üretemiyora o zaman yolun sonuna gelmişsin demektir.

1|0
    0|0
  • yolun sonu ölüm baktın olmuyo cevir kazı yanmasın. ölene kadar devam yani

1|0
    0|0
  • aslında hepimiz bu dünyaya ne için geldiğimizi unuttuk, boş hayaller bizi hep mutsuz etti,

önemli olan sonsuz alemde mutlumu olacağız mutsuzmu orayı çok az düşünüyoruz

biz kendi kendimizi düşünüyoruz diyoruzki hayatımız boşa geçiyor,

bunu neye göre diyoruz, başka hayatları görüyoruz, çevremizdeki mutlu görünen insanları görüyoruz bizde olmayanlara sahip olanları görüyoruz, ve kendimizi mutsuzluğa depresyona sevk ediyoruz,

oysa dünyanın hemen hemen her yerinde o kadar zor durumda olan milyonlarca insanda bizim hayatımıza bakıp imreniyor bunu bilmiyoruz, akledemiyoruz

0|0
    0|0
  • Yolun sonunu severim...

1|0
    0|0
  • evet şu an tam söylediklerini yaşıyorum ve artık hiçbir şey umurumda değil. ne olacaksa olsun diyorum.

1|1
    0|0
  • oluyor sık sık fakat çabuk geçiyor başka fikirler falan işte

1|0
    0|0
  • ne yolun sonu hayat şimdi başlıyor geçmiş

hayır umudunu kaybetme iste çabagöster

1|0
    0|0
  • her geldıgımde yenı hedef yenı umutlarla karsılastım

1|0
    0|0
  • Çok geldim ve çok doğdum bu kaçıncı oynadığım senaryo bilemiyorum :) Daha oynayacağım bir sürü senaryo olacaktır önümde eminim ki.

1|0
    0|0
  • evet. bir kaç kez ve şimdi de.. çıkmadık canda umut vardır.en karanlık geceden sonra doğdu hep güneş..

1|0
    0|0
  • Yolun sonlarında yaşıyor gibiyim :)) Yol uyduruyorum kendime.Yeni iş ardından yeni ev gibi. Spor üstüne yemek; alkol üstüne kahve

1|0
    0|1
  • Hedefler ulaşmak için değildir. Çabalamak kafi.

1|1
    0|0
  • Daha olmadı çabalama aşamasındayız ablacım :)

1|0
    0|0
  • 2 gün öncesine kadar yolun sonuydu. bütün arkdaşlarımdan kendimi soyutlamış,akşamdan sabaha kadar pc başında pinekliyordum. boyumu kat kat aşan borcum vardı ve icra kapıdaydı. gündüzlerimi ise uyuyarak geçiriyordum. bir işim vardı,dolandırıldım.bi de onun borcu çıktı. kendim çalışayım dedim,normalde gözüm kapalı girebileceğim yerlere giremedim. intihar etmeyede g.tüm yemedi açıkcası. depresyonun had safhasındaydım yani. dün bir işyeri görüşmeye çağırdı.gidip görüştüm,işe aldılar. ücreti pek iyi değil ama şartları gayet hoş. yeni iş yeni umut,yeni başlangıç,mezarımda dirildim valla :)

0|0
    0|0
  • hayır her zaman bir umut vardır

1|0
    0|0
  • şu hayatta hedefler bitmez. vardığın her nokta sana başka hedefler gösterir. a noktasından b noktasına gitmektir amaç, hedef b noktası sanarsın. daha sonra anlarsın c noktasına gidebilmek için b noktasından geçmen gerektiğini. bu arada asıl hedef c noktası da değildir. oradan da geçmen gerekir. gerçekten o "en son" hedefe ulaşman gerekiyor mu? hayatın boyunca hep bişeyleri gerçekleştirmeye çalışacaksın. sonra diyeceksin ki, bu muymuş amk. bunun için mi koşturduk hep. neyse konu dağıldı. yol bitmez deyip bağlıyorum.

0|0
    0|1
  • Olmazmı tabiki oldu Bütün gücünün tükendiğini hissettiğinde açacaksın ellerini yaradana sığınacaksın bir yıldız gönderecektir muhakkak...

0|1
    0|0
  • Şu an öyle gibi şartlar. Ama ben kendimi yolun sonunda hissetmiyorum. Başım hala dik.

1|0
    0|0
  • her yolun sonunda bir taş var onu geçemedim onu geçseydim bunu yazıyor olmazdım herhalde

1|0
    0|0
  • ooooo ne diyorsun ya bu söylediğini insanların çoğu yaşıyor bunu hiç sorma bence

1|0
    0|0
  • 20 yaşındaym ama kendmi yorgun bitkin hissediyom amk.s

1|0
    0|0
  • herzaman bir umut vardır yolun sonu diye birşey yoktur umutsuz insan olmaz

1|0
    0|0
  • Hayır olmadı

1|0
    0|0
  • evet oluyor

1|0
    0|0
  • Profil resminde ufo var uzaylılar :(

1|0
    0|0
  • sevgili açısından yolun sonundayım şuanda ! Çok kötü bir durum bu..

1|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 15

• Çoğumuzun böyle dönemleri zaman zaman oluyor. Hayat aldıklarını canını acıtarak götürsede yerine güzel şeyler geliyor. Herşeye rağmen yinede yaşamak güzel. Hayat güzel. Kötü olan sadece böyle üzüldüğümüz için boşa giden zamanlar ..

1|0
    0|0
  • Yanlışta ısrar edeceğine doğru olan için çabala. Bazen insanın basireti kapanıyo, aklı başında birine danışmak lazım.

1|0
    0|0
  • Dur bakalım şu anda çabaladığım bişey var bu nedenle moral tavan. O tutmazsa artık direk yolun sonu diyeceğim.

1|0
    0|0
  • Uzun zamndır göremiyordum.Hoşgeldin.Yolun sonu sandığın yer başlangıcın da olabilir bunu bilemezsin.Umudunu yitirme.

1|0
    0|0
    • hoş bulduk :) umutsuz değilim zaten,bazen koy ver gitsin diyorum. oda işe yarıyor :)

• Nasipten oteye gidilmezmis. Bi yerden sonra kadere razi geliyorsun.

1|0
    0|0
  • Herşeye rağmen umutsuz kalmamak gerek diyorum

1|0
    0|0
  • Bir kapı kapanır öteki açılır. Hayırlısı neyse o.

1|0
    0|0
  • çokkkk ama yapacak birşey yok..yine ayağa kalkar yine savaşırım...çünkü kimseden kimseye hayır yok..ben kendime yetmek zorundayım.

1|0
    0|0
  • geldim... geçen sene..

tamam dedim.. bitti... hiçbir şey istemiyorum artık... O KADAR GERÇEKTEKİ BU DUYGU.. hayata trip değil yani...

naaptım.. uyudum bol bol... derin derin sigara içtim ayıkken... yürüdüm boşboş... dedimki böle beklersem sessizce .. yok olurum.. duman olurum.. bekledim öyle aylarca...

yok olmadım.. yaşıyorum.. gülüyorum.. yeni yeni şeyler istiyorum, bir kazak belki, bir diziyi izlemek, bir arkadaşı görmek ne zamandır görmediğim, ks de soru cevaplamak...

varım hala yaşıyorum...

0|0
    0|0
  • Olmadı. Hangi hedef önemli yaşama keyfinden.

1|0
    0|0
  • geldim sanırım bu yazdan itibaren bambaşka bir hayata sahip olucam hayırlısı

1|0
    0|0
  • Daha değil yol uzun ;)

1|0
    0|0
  • öyle bir anlatmışsınki kendimi okudum sanki evet çok oldu son 4 yıldır yolun sonunda gibiyim ve bitsin diye dua ediyorum yoruldummm :(

1|0
    0|0
  • çabaladım çabaladım olmadı saldım gitti

1|0
    0|0
  • yollunsonuna geldim kanka

1|0
    0|0
Yükleniyor...