Dövüş sporlarıyla (kickboks/taekwondo) uğraşanlar eşlerine/sevgililerine şiddet göstermeye eğilimli midir?

"İnsanın kendi içinde varsa teknik olarak bilmesine gerek yok, her şekilde yapar" ya da "eşlerini döven her erkek kara kuşak sahibi değil" diyebilirsiniz. Benim sorum tamamen bunun dışında.

Yani dmeek istediğim, işleri gereği bu sporla uğraşan erkekler daha mı stresli oluyor?

Herhangi bi' tartışma durumunda şiddet gösterebilirler mi?

(Gizli: git başımdan)

Güncellemeler:
Soruyu kendim için değil, bi' arkadaşım için soruyorum.

0|0
8|23

En İyi Erkek Görüşü

• Ben onu bunu bilmem, bu dövüş şeysiyle uğraşan kızlar benden uzak dursun çamaşır bulaşık yıkamaya niyetim yok

1|0
    1|0
    • Hax'te karşı takıma çelme takıyorum. Bu sayılır mı frikol?

• Bilimsel bi' makale döşüyordum ama ben :(

• Teşekkür ettim ^^ 5 yaldıza üfledim :P

Erkekler Ne Diyor 22

• 4 sene vücutla beraber boks yaptım..

Hatun dövmek için boksa gerek yok ama ilişkilerimde boksluk moda geçmem geçmedim..Boksu dövüş sanatı olarak görüp yaparsan sana lazım olduğunda kullanırsın yok ben ezilmiyeyim çok güçlü olayım racon keseyim diye yaparsan ''stresli oluyor'' dediğin tipler meydana çıkar..

Kısacası mevzu kişilik karakter meselesi..

1|2
    1|0
  • Tam tersine, eşine şiddet uygulamamaya daha meillidir bence.

Çünkü artık bu sporda işin felsefesini anlamış ve kendini daha güçlü hissetmiştir. Bu da eşini korumaya daha çok özen göstereceği anlamına geliyor.

0|0
    1|0
  • Vücut geliştirme ve dövüş sporlarıyla ilgilenenlerde, öfke çok çabuk fiziksel olarak kendini gösteriyor.

0|1
    1|1
  • o kişilikle alakalı dışarda kimseeye geri cekil diyemeyen tipler evde karılarını dövebilyo sporla alakalı değil

0|0
    1|0
  • Bir kadını dövmekle onu öldürmek arasında bir fark yok. Kadın öldürmüyoruz biz cani değiliz sadece sporcuyuz.

0|0
    1|0
  • ya saçmalama tabi ki öyle birşey olmaz . bu sporu yapan insanlar ( eğer sosyopat değillerse ) daha sakinleşiyorlar ... ben bir buçuk senedir yapıyorum . dışarı da sadece bir kez kavga ettim ... haklı olduğum hal de kavga etmediğim zamanlar oldu ... tam tersine kavgadan uzak tutuyor ... stresini sinirini zaten salon da atıyorsun

0|0
    0|0
  • Daha çok düşüncesinde boynunu kırar ancak profesyonel olduğu için sakinliğini korur. En çok o bilir teknik olarak, eğer dalarsa neler yapabileceğini..

0|0
    1|0
  • daha sakin olur. insan zaten içndeki stresi antremanda boşaltıyor

0|0
    1|0
  • bence tam tersi olur..çünkü adam stresini atıyo zaten spor yaparak.bi de gücünün farkındadır adam kolay kolay artislik yapmaz..

omzun çekici değil zayıfsın

0|1
    1|0
  • Merhaba.

Dövüs Sporlarinda birisine ilk ögretilen sey, Gücünü sadece kendini savunmaya kullanmaya ve En iyi dövisme , dövüsülmeyen oldugunu.

Bu insanlar cogunlukla sinir ve stressini antremanda barakiyorlar.

Saygilar

0|0
    1|0
  • risk almaya değermi

0|0
    1|0
  • Bence tam tersi. Adam dövüp, ahkam kesmek için değilde kendini geliştirme aracı olarak sporunu yapıyorsa, kendisi özellikle şiddetden kaçınacaktır.

0|0
    1|0
  • Değildir.Hemen hemen her erkeğin gücü, kız arkadaşına yeter.Sevgilisini dövebilmesi için dövüş bilmesi gerekmez, belirttiğin gibi..Bunun dövüş sporuyla uğraşmakla alakası yok.

0|0
    1|0
  • evett öglee ola bilirr !

ama zaten bana islemezz dövüs sporu yapanlarr olum bir anadolu cocugunuzz bir tokat atariz adamin aklini kulandan akitirizz !

ama kadina el kaldiran adam degil !

0|0
    1|0
  • Aksine, daha sakin olurlar... Düşünceleri daha olumludur. Bunu bir silah olarak kullanmazlar karşı tarafa.

0|0
    1|0
  • ben doverım aga :D

0|1
    2|0
  • öyle bir talip mi var

0|0
    1|0
  • hiç sıkıntı olmaz daha sakin yapıya bürünüyorsun ayrıca omuz benim tarzım sen o arkadaşa bakma

0|0
    1|0
  • tam tersi olur

0|0
    1|0
  • Kum torbasını yumruklaya yumruklaya stres falan kalmıyor zaten..

0|0
    1|0
  • Yaptığı şeyin spor olduğunun farkındaysa, öyle bir durumun olmaması lazım.

0|0
    1|0
  • korkma sportmen bir heriftir seninkisiii:)) şiddeti görürsen kork kaç :D:D ayrılllll:)

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Daha sakin olurlar.

0|0
    1|0
  • bence alakası yok eşim uzun süredir daha dogrusu evlenmeden öncede vücut geliştirmeye gidiyordu kickboks vs yapıyordu fakat hiç bana karsı siddete yönelik bir hareketi olmadı olamazda zaten ;)

0|0
    1|0
    • diğer hesabım silindi. umarım kim olduğumu anlamışsındır.

• sanırım kim olduğumu anlayamadın :( dün konuşmuştukya. diğer hesabımı sildiler. profilin eklemeye kapalı. ekleyemedim.

• neden bir cevap bile yazmadığını anlamıyorum. neyse daha fazla ısrar etmeyeceğim.

• Hayır, zaten stresini atıyo. Genelde içe kapanık, sorunlu erkekler eşlerini döver.

0|0
    1|0
  • Tam aksine daha cok kendilerine hakim olabiliyorlar. Abim, kuzenlerim ve eski flörtümden bunu gördüm.

0|0
    1|0
    • Tartısırken bu sogukkanlılıkları devam eder mi?

• Tartismaya gelince tabiki tartisirlar ama insanin üstüne saldirmak gibi huylari yok. Daha cok karsi taraftan bir saldiri geldiginde kendilerini koruma amaci ile dövüse girerler.

• Hayır.Aksine kendilerini kontrolü öğrendikleri için daha sakin olurlar.

0|0
    1|0
  • Karakterle ilgil ibir problem bu. kendi içinde yaşadığı için net birşey söylenemez.

0|0
    1|0
  • aksine vücutlarındaki negatif elektriği atabildikleri için daha sakin olduklarını düşünüyorum

0|0
    1|0
  • Hayır aksi. Şiddetciler zayıf oldugundan eşlerine gücleri yeter anca

0|0
    1|0
Yükleniyor...