Aldatan eşi olduğu gibi kabullenmek mi lazım?

Düzeninin hayatının ve çocuklarının hatrına aldatan eşi olduğu gibi kabullenmek mi lazım?

Yani görmezden mi gelmek lazım.

Ayrılsan insanların geneli böyle.

Hayatın alt üst olacak.

Yıkılan düzenin verdiğin emeklerin.

Belki hiç bir sosyal güvencen yok.

Boşanan erkek neyse de, boşanan kadının toplumda ki algısı bu şekildeyken aldatan eşi olduğu haliyle kabullenip, yaptığını yok saymak geleceğin için daha mı akıllıca?

Bir arkadaşım aldatan eşine tam da böyle bakıyor şu anda.

Sizin fikirlerinizi merak ediyorum?

0|0
3|15

En İyi Kız Görüşü

• İhanetin affı olmaz bence.

Kapının önüne koyarım adamı!

Ne topluma bakarım ne de başka şeye bakarım.Sadakatsiz bir insandan her şey beklenir çünkü.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• bi çok kişi olurmu öyle şey, kesinlikle affetmem şöyle yaparım böyle yaparım desede içinde olmadan bilinecek bir durum değil. Allah kimseye vermesin

0|0
    0|0
    • affetmek bu kadar kolay mı ona şaşırdım ben.

• bir anda affettiğini sanmıyorum uzun bir zamana yayılmış süreçtir. Daha öncedne bilgisi ya da şüphesi vardır. Zaman içinde sindirmiştir bu düşünceyi. Yada eğer olay yeni ise henüz şoktan çıkamamıştır.

• Ülkemizin sosyo-psikolojik yapısı,eşinden ayrılan kadına bakış açıları,kadının kendi ayakları üzerinde duramaması,alternatifsiz olması... bunların hepsi doğru ama kendini aldatan bir eşe tahammül etmek,kendine olan saygıyı yitirmek ve bu durumu bile bile o evliliğe devam etmek ne derece doğru? Bence o bayan fevri hareket etmemeli,kendi ayakları üzerinde durabilecek hale gelebilmek için,kendine bir hedef belirlemeli ve azmetmeli.Yani eksik olduğu yönlerini giderip,uygun bir iş bulmalı.Artık ekonomik olarak ayakta durabilecek duruma geldiyse işte o zaman ayrılmalı.

1|0
    0|0
    • Sanırım dediğinizi planlıyor.

• Çünkü başka mantıklı çözümü yok bu konunun.Sabırlı olmak fevri davranmamak ama bunu yaparken de bir hedef belirleyip azmetmek gerekir

• Aldatmak bir hatadır, önemli olan bu hatanın alışkanlık haline gelip gelmeyeceğidir,

Bizim toplumumuzda en büyük sıkıntı ise şudur, aldatılan eş aldatan eşi affettim görünür ama her fırsatta alnının ortasından koyar lafı, Sonuçta ayrılacaksa ayrılınsın, affedemiyorsan yediremiyorsan, ama affediyorsan da tam affedeceksin.. Ortası yok bunun..

0|0
    0|0
    • Siz boşanırdınız ama, değil mi?

• Aldatılan tarafdta mı suç vardır diyorsunuz.

İnanın artık aldatmaya bulunan kılıflar tiksindirmeye başladı.

ne olabilir en fazla cinsellik.

Bunun da doktoru var, konuşması var.

İlla gidip aldatmak mı lazım.

Hayır adam çok yakışıklı olsa tamam kızlar asıldı hayır diyemedi derim.

Adam bildiğin çirkin kimse bakmaz ona emin ol durduk yere.

Ne fizik var, ne tip.

Sadece para var. O da meyilli bastırıyor parayı işine bakıyor.

Aldatılan tarafın suçu ne bu durumda?

• Aldatılan taraf suçlu demedim, aldatma olayında aldatan kadar aldatılan da da suç olabilir dedim,

Adam tipine bakılmayacak kadar bir adam ise neden evlenildi?demekki okadar da değil, ayrıca unutma ki

Yolunda giden bir evlilik (çift taraflı ) var ise ne erkek neden kadın kendini böyle bir riske atmaz..Paramı basar istediğim kadınla yatarım diyor ise o erkek ya yatakta tatmin edilemiyordur ya da cinsel konuda libidosu çok yüksek ve rahatsızdır..

• bu konuda kadın ve erkeğin düşüncesi farklıdır.sonuçta tabi kadına bir hakeret tir.ama bazen erkek ya da kadın ayrılmak istese de arada mecbur sebepler vardı ve ayrıalamzlar.bunun en geçelrisi cocuk.açıkçası onun düzenini bozmamak için iki tarafta yaşanmamaış gibi devam eder.bana kalırsa da olması gerekn o. ama bu tabi demek değil ki erkek hergun gitsin yapsın. demek istediğim bazen olmamış gibi davranmak gerekir.

0|0
    0|0
    • Neden peki?

O zaman birgün boşluğa düşüp kadının da yapmasının hiç bir önemi yok.

Madem yaşanmamış gibi devam edilebiliyor, kadında pekala yapar değil mi.

• sanırım dediğinizi planlıyor.

Kadın arkadaşımı aramış benim ile evlenecek boşan ondan diye o zaman öğrendi bunu :(

• kadın için iki seçenekte zor.allah arkadaşınıza sabır ve güç versin.ama burda kalbini değilde mantığını kulnasın bencede.umarım kendisi ve bebeği için en guzel netice ile sonuçlanır.ama erkek diğer kadını hake diyor.karaktersiz olanı.nasıl bir vicanddır ki yuvayı dağıtmak

• öncelikle aldatma sebebi araştırılır bu sizden kaynaklanıyorsa bu sorunu gidermenizi gerekir.diyelim sorun sizde değilde eşinizde ise o zaman bulunduğun ortama ve hayata karşı olan direncine bağlı.kendini güçlü hissediyorsan ve gücünde varsa yeni bir hayata başlayabilir bun dan sonraki eşini tabii bir daha evlenmeyi düşünürsen daha dikkatli seçersin.ben sevgiden aşktan önce mantığa bakar ona göre haraket ederim

0|0
    0|0
    • Ben değil arkadaşım.

Aldatmanın herhangi bir sebebi olamaz.

Hele de o kadar çirkin bir adamın o kadar güzel bir karısı varken hiç olamaz.

• Hayır ciddi manada adam hem huy, hem de görünüm olarak çirkin.

Kız da hem huy, hem de fiziken çok güzel.

Hatta evlenirlerken bir çok kişi "aaa" falan dedi.

O da "eşimin kaşını gözünü değil, beni sevmesini sevdim" demişti halbu ki adam tam çakalmış.

• bilemem numnların etraflıca konuşulması gereken konular bence buradan sağlıklı bir sonuca ulaşılabileceğine inanmıyorum

• Aldatmak sadece eşini aldatmak değildir.Çoluğunu çocuğunuda aldatmaktır.Seni yoksaymasıdır.Kesinlikle kabul edilmemeli.madem aldatmasını kabul ediyor.o halde aldatıldığı kişiyi kuma getirsin de görelim.herşey bir yana aldatılıp da birşey söylemiyorsa düzeni bozulsun istemiyordur.kendine güvenmiyordur.para sıkıntısı ev sıkıntısı yaşam sıkıntısı çekmek istemiyordur.kısacası asalak gibi yaşıyordur.

0|0
    0|0
    • Tamam aldattığını kabullenmeye çalışıyor bir nevi.

Ama, geleceğine bakınca daha mantıklı olduğunu söylüyor mesela.

Yuvam benim diyor.

Boşansam herkes gözünü bana dikecek, çocuğumla rezil olacağım diyor.

Herkes laf edecek diyor.

E haklı da bir yerde boşanan kadınlar bunları yaşıyor.

Kadın bir nevi suçlu ilan ediliyor haksız mıyım.

• Ben değil arkadaşım bu şahıs.

• onun için hayırlısı o zman :)

• eğer çalışıyorsan veya paran varsa hani çocuklarını alıp kendine bakabiliyorsan ya da mahkemeye verdiğinde kocandan yüklü bir şey alabileceğine inanıyorsan boşan ama yok hiçbir şeyin yoksa dediği daha mantıklı. pusuya yat arkana para doldur çocuklarının büyümesini bekle ve adama hiç sıcak davranma. siyasi ol. en sonda ayrıl. benim annem ve babam öyleydi babam belki aldatmıyordu ama anneme kötü davranıyordu boşanma dilekçelerini ben verdim ve şimdi sıkıyorsa anneme kötü davransın.

0|0
    0|1
    • Hıımm aslında evet mantıklı davranmış annen.

Sanırım arkadaşımda o niyette.

• valla canım aldatan erkekse yenisini bulsanda aldatır bence ufak tefek durumlarsa kucuk kacamaklarsa göz yum gitsin malum evet toplumda kadın ve erkegin nasıl karsılandıgı ortada

0|0
    0|0
  • fare zehiriyle zehirlesin toplum zararlısını:)

0|0
    0|0
  • olabilir, en nihayetinde evlilik dediğin karşılıklı çıkar ilişkisinden başka nedirki

getirisi götürüsünden fazla ise kabul edilebilir :)

0|0
    0|0
    • Kadında aldatsa mı öyle?

• Hayır işte yanılıyorsunuz.

Aldatılan bir çok erkek direk boşanır.

Kadın susar.

Benim çevremdekiler böyle aldatılan hiç bir erkek affetmedi.

Ama, kendileri yaparken hiç bir şey yoktu.

• peki sen öyle diyorsan :))))

ben ekonomik güç ile ilintili oldugunu düşünüyorum.

çevrendeki kadınların çogu ekonomik özgürlüğünü eline alamamış sanırım

• Güvensiz bir evlilik olamaz mutsuz olursunuz boşanmalı bence

0|0
    0|0
    • Ben değil arkadaşım.

Ama, boşanmamnın da mutluluk olduğunu düşünmüyor.

Ki haklı bir yerde.

Türk toplumu hele de onun çevresi bu şekildeyken boşanmak onu rahatlatmayacak.

• Nerde Öyle Kız Bi Bulsam varyaa hemen nıkahı basarım :DD

0|0
    0|0
    • Çok mantıklısınız tebrik ederim.

Dilerim gönlünüze paralel aynı sizin gibi düşünen bir "enayi" arayan bir kadına denk gelirsiniz.

• yürüü nann nalet şeyy çeneye bak :D :D

• Zoruna gitti değil mi!

Gider normaldir.

• direk kapıya koymak lazım.

0|0
    0|0
  • zor durum allah kimseye göstermesin

0|0
    0|0
  • Topluma bakarsak arkadaşın haklı gibi görünüyor.. Gelecek adına..

0|0
    0|0
    • Toplum ne kadar güzelmiş öyle.

• Ben değilim arkadaşım aldatıldı.

• hayat ve karar onun..

Kızlar Ne Diyor 2

• o kadın onu bırakmasa erkek onu muhakkak bırakıp ruhospunun pesıne takılıp gıdecek hee bosanma olmazz sadece bır tarafın havasını ındırır o ruhospudan darbe yedıgınde donecek bır kurkcu dukkanı olmalı.. sosyal guvence demıssınde zaten o adam sosyal guvenceyı kesecekkı kadınlara yedırmekten eşini cocugunu mu dusunecek sanıyorsunuz ... bosanmasında bır cocuk daha yapsın ozaman arkadasınız ozaman daha kolay bosanır

0|0
    0|0
  • burda biri vardı..eşini bir akrabasıyla aldatmış.karısı bilmiyor henüz çocukları yeni olacaktı bir de düşün! buna rağmen bu yediği haltı burada sözde pişmanlık duygusu içerisinde bir başka kadına anlatıyordu.sözde dertleşiyorlardı bunlar..

arkadaşının durumu için Allah yardım etsin.biraz kafasını toparlaması lazım, kolay hazmedilir bir şey değildir.zamanla ne yapması gerektiğine kendi hayatı ve çocuğu için daha iyi karar verecektir.

0|0
    0|0
    • O kadar fazla ki yüzsüz insanlar.

Şaşırmadım desem yalan olmaz.

Yükleniyor...