Paranın olmadığı bir hayat düşünün.....ve sonuç ne elinizde??

Şu an paranıın olmadığı bir hayat düşünün,sizce neler olur?

0|0
21|58

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 57

• Para üzerine kurulu bir dünyanın kıskacı altında yaşıyoruz. O yüzden; sonsuzluğun olup olmadığını düşünüp bir sonuca varmaya çalışmak gibi paranın olmadığı bir hayatı düşünüp sonuca varmak da biraz zor fakat benim kanaatim şudur: Para, kendisine tapsak da, kendisinden nefret etsek de hayatımızın büyük bir parçası durumunda. Afedersiniz ama bazı şehirlerde tuvalete gitmek bile para olmuş. Hal böyleyken parayı hayatımızdan çıkaramayız. Ama ne kadar helal paramız varsa o kadar iyi. Haa, para olmasaydı daha mı iyi olurdu? Elbette. En azından zengin-fakir ayrımı olmazdı ve yine en azından bu bakımdan insanlar eşitliğe daha yakın olurdu. Parası olmayanın ezilme, reddedilme gibi bir durumu olmazdı. Sonuçta hayat en azından bugünkünden daha güzel olurdu diye düşünüyorum.

2|0
    0|0
    • bence evetdediğin gbi ayırım olmazdı ama

okadar kötü şeyler olurduki

çalışma hırs mucadele olmazdı

sapkınlıklar çoğalırdı

• Para varken sapkınlıklar çok değil mi ki? Esas para varken çoğalıyor sapkınlıklar. Ayrıca; çalışmanın, hırs ve mücadelenin olması için illa ki paranın varlığı şart değil bence. Çünkü, paranın adının bile geçmediği, başka şeyler üzerine temellendirilen ve başka şeylerin sözünün geçtiği bir düzen de olabilir. Tabii bu, günümüz şartlarına göre ütopik olur ama söz konusu da edilebilir yani.

• İnsan olduğumuzun farkına varırız bence. Şu anki gibi sistemsizliğin sistem haline geldiği bir

(f*ck the) sistemde insanlık ölmüş durumda, para hırsı yüzünden. Para olmasaydı açgözlülük de olmazdı. Aklına gelen herşey daha güzel olurdu, bu böyle bence. :)

1|0
    0|0
  • Sorduğun soru çok ilginç para ile herkes kafayı yemiş para olmadan insanlar yapamıyor herkes parasına güveniyor para olmaz ise aşklar uzun olur insanlar iyi olur dünya iyi olur keşke para diye bir şey olmasa.

1|0
    0|0
  • paranın olmayışı salt eşitlik getirirdi ama her koşul aslında insana göre şekillenir onun için bugünün türkiyesinde para olmasada düzen ve huzur olmazdı varkende yok zaten tüm koşulların uygun olduğu bir dünyada paranın olmayışı mükemmel birşey ama aynı hayatı hayal ederek sadece parayı çıkarınca tabiki saçma sapan bir hal alması kaçınılmaz

1|0
    0|0
  • Şimdi konuyla yakından uzaktan alakası olmayan sağdan soldan duyduklarıyla kendini uzaman sananlar sayfayı gereksiz uzun uzun paragraflarla doldurmuştur (Açıkçası diğer cevapları okumadım).

Efenim para olmasaydı dünya eskisi gibi olurdu daha iyi olacağı yok, hatta daha çekilmez olurdu. Misal,

Okuldasın öğle yemeğine gideceksin burgerking e gittin para da yok hamburger almak için adama tavuk, yüzük, kolye vs. birşey vermen gerekir sonuç yine aynı bütün bu değerli eşyalar güçlü insanların elinde toplanacak, kapitalizm yine devam edecek.

Sen zennediyor musun ki para kalkınca kapitalizm yok olacak, öyle olsa Küba gibi komünist ülkeler çoktan kaldırırdı.

1|0
    0|0
  • kasiyere yanaşır aldığım mallaı gösterir karşılığında tilki kurt derisi üzerinide bugday olarak verirdim herhalde

1|0
    0|0
  • Para olmasa.. Savş olmaz.. huzur olur.. Takas yöntemi olur.. İnsanlar Dürürst olur.. Sacma sapan ıslerde calısmamıza gerek kalmaz..

Hersey dogal olur.. GDO olu gıdalar olmaaz.. herkes evınde ayda bahcesıne bsıeyler eker.. ekndı bahcesının urunlerını yer ;) Buyuk marketlere gerek olmaz :D

1|0
    0|0
  • Çok güzel olurdu. İşte insanlar asıl o zaman eşit olurlardı. Altın vs gibi bütün değerli maddeleri de buna dahil edersek, ne ekersen onu biçersin misali güzel bir yaşam olurdu.

1|0
    0|0
  • Dünya daha iyi bir yer olurdu

1|1
    0|1
    • Olmazdı güzel kardeşim! Sen daha donanımlı bilgili kaliteli bir insan olup daha çok çalışırsan daha güzel bir yer olur! Ama belki Dünya değil de Jupiter öledir.Orada belki Altımızı bağlayan bizi sarıp sarmalayan avutan sonsuz sevgiye sahip 4. boyuttan canlılar vardır.

• Kast sistemi ortadan kalkar. Herkez daha huzurlu güzel şeyler yapar.

Yani herşey tepetaklar olur. İnsanlar zengin olmayı değilde en güzel şeyleri yapmayı amaçlar.

Onun gururuyla yetinebilir halde olur.Bulunduğumuz durum çok saçma bir durum. Köşede yaşlı amca soğuktan titrerken Diğer yandaki Zengin sıcak çikolatasıyla yarın kiminle sevişsem diye planlamaz. V.s v.s

1|0
    0|0
  • Kimse lüks için yarışamazdı ailesinin karnını doyurmak için üç beş liraya saatlerce çalışan asil insanlar olmazdı sırf pahalı ve havalı olduğu için eyşalar alınıp satılmazdı.

Kredi kartı denen illet kan emen faizci bankalar olmazdı ve en önemlisi parayla saygınlık kazanmış sefiller barınamazdı vs vs ..

1|0
    0|0
  • pere pere pereee

1|0
    0|0
  • Karşılıksız hiçbir şey yoktur. Para olmasa başka bir şey illa olurdu.

1|0
    0|0
  • Fazla düşünmeye gerek yok zaten paranın olmadığı bir hayat yaşıyoruz :D

1|1
    0|0
  • Zenginler, fakirlerle aynı olmak istemez:/ bari malk mülk olsun.

1|0
    1|0
    • para olmayınca mal mülkün ne önemi varki

herkes istedğini yapar alır

ama gerçekten ayırım olmaz

• O uzun yorumumu mezara gömdün:/

• peki tamam:)

• düşündüme kadınlar erkekleri gidip istemeye başlar :D

1|0
    0|0
    • ne alaka her kadın tabi edepsiz kadın olduktan sonra parasız bulurlar zaten erkekler zayıf:)

• para kadınların işidir. cep dolgun olunca kadını ister istemez çeker kendine. para olmadığı bir dünyada kadın istediğini seçer :)

• @mirinda ne oldu :)

• soylersem benı linc edersınız :(

1|0
    0|0
  • Cennet ya da cehennem parasiz iste olunce ogrenecen nasillmis :)

1|0
    0|0
  • para olmasn herkes esıt olur herkes yapabılecegnı yapar ama ınsanlar sımdk para oldugundan yapacaklarını yapamıyor ya da yapabıleceklerının en ıyısının ustunde ıslerı parayla basarıyor

1|0
    0|0
  • Biz bu durumu hayalin ötesine götürdük artık yaşıyoruz :))

1|0
    0|0
  • Gariptir insanlar oğlu neler yapmış

Yapmış her bugün dünü aratmış

Aklı ile herşeyin sırrını bulmuş

Kendi yaptığı putun kölesi olmuş

Para, para, para

Varlığı bir dert yokluğu yara

Çerçeveletir kimi asar duvara

Kimi onu bulunca dosdoğru bara

Kimi sıkar elinde çıkarır suyunu

Kiminin değiştirir güzel huyunu

Para, para, para

Üç şey demiş Napolyon "Para, para, para"

İnsanlar öldülür onu uğruna

Servetin ulaşsa da yüz milyonlara

Kefenin cebine sığmaz bir tek lira

Para, para, para

Unutmayın herşeyi yaratan biziz

Matbaada parayı basan ellerimiz

Sanmayın onun hükmü değişmez yasa

Para neye yarardı eller çalışmasa

Para, para, para

Para, para, para

Yokluğu başka dert fazlası bela

Para, para, para

Gömeceğim seni bir gün mezara

0|0
    0|0
  • düşündüm ve olmaz diyorum .. savaşların olmadıgı yıllar

1|0
    0|0
  • O değilde paranın olmadığı bir hayat düşünemiyorum.Mağrada ateş yakıoduk heralde şu anda Anadoluda isek tabi.Keçi veriyoruz Elma armut alıyoruz.Yemek yemediğimiz bir hayat mı? yoksa sadece paranın olmadığı bir hayat mı?

1|0
    0|0
    • paranın oladığnı dicem ama parasız hayatın hiç bir anlamı kalmaz

mucadele hırs kazanma hevesi yok olur

• Günümüzde her devletin yıllık para basma izni sınırlı uluslararası finans sistemi sebebiyle. Altın karşılığı koyma zorunluluğu da var. Devletler birbiriyle rekabet halinde olduğu için sistem böyle kurulmuş. zor tabi kolay demiyorum bunun değişmesi. ama bir gerçek var ki Dünya'da dolaşan para ve paranın dolaşma şekli hem bütün insanlara yetecek kazancı sağlamaktan uzak, hem de yeterli istihdam sağlanmasını engelleyen niteliklerde. Yoksulluk ve işsizlik böyle varolduğu sürece dünya düzelmez.

• Sistem olarak bir tür puan sistemi para yerine puan kazanma ve puan harcama sistemi. çalışmayı teşvik edici ve yükselen kariyer imkanlı. dijital para ... her devletin yıllık giderleri için nufusuna göre geçimini sağlamasına yetecek harcayabileceği bütçesi olur bu sistemde. teorik ama bu düşünülmemiş değil ben bulmadım yani. Ama en büyük engel büyük sermaye sahipleri, dünyayı yönetenler bunun önünde. daha iyi bir dünya için sonraki adımların atılmasına olanak sağlar.

• kaos olur cevap hala kısaysa yine kaos olur

1|0
    0|0
  • Düşündüm de paramın olmadığının farkına vardım.

1|0
    0|0
  • Fiziksel gücü olan daima kazanır. Gaddarlar zalimler katiller türlü türlü o.ç.ları iktidar olur

1|0
    0|0
  • hayat devam eder para yoksa tahıl var gümüş var altın var ohoooo sabaha kadar düşünsem bitmez sanki paranın geçmediği yerler yokmu

1|0
    0|1
  • lidyalılar başarısız olurdu çünkü parayı onlar buldu...

1|0
    0|0
  • ben o hayatın ta kendisiyim :)

1|1
    0|0
  • parasız hayat diye bu sektör batar kimse calısmaz :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    27

Kızlar Ne Diyor 21

Yükleniyor...