Paranın olmadığı bir hayat düşünün.....ve sonuç ne elinizde??

Şu an paranıın olmadığı bir hayat düşünün,sizce neler olur?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bos bir hayat olurdu yasam

Para olmasa isteyecegin sey olmz belki imrenmede olmazdi

ama bir amac icin yasamak onemlidir

Dunyayin bir tadi olmazdi para olmaliki hirs edip biseyler elde edesin

para olmasa soyle olur tum insan yatar durmadan amacsizlik cok skici olur be bilim thaf bisey dusuncesi bile

• rica ederim:)

• Tskler efendim ettimm

• hediyemi kabul edin bayım:)

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 57

• Kast sistemi ortadan kalkar. Herkez daha huzurlu güzel şeyler yapar.

Yani herşey tepetaklar olur. İnsanlar zengin olmayı değilde en güzel şeyleri yapmayı amaçlar.

Onun gururuyla yetinebilir halde olur.Bulunduğumuz durum çok saçma bir durum. Köşede yaşlı amca soğuktan titrerken Diğer yandaki Zengin sıcak çikolatasıyla yarın kiminle sevişsem diye planlamaz. V.s v.s

• Karşılıksız hiçbir şey yoktur. Para olmasa başka bir şey illa olurdu.

• para yoksa takas var ;)

• Para yerine başka bir şey olurdu ama işlevi aynı olurdu

• saten param yok herşeyi takasla alıyorum

• soylersem benı linc edersınız :(

• utanma de de:)

• Fazla düşünmeye gerek yok zaten paranın olmadığı bir hayat yaşıyoruz :D

• Para olmasa dinar olurdu :)

• Kimse lüks için yarışamazdı ailesinin karnını doyurmak için üç beş liraya saatlerce çalışan asil insanlar olmazdı sırf pahalı ve havalı olduğu için eyşalar alınıp satılmazdı.

Kredi kartı denen illet kan emen faizci bankalar olmazdı ve en önemlisi parayla saygınlık kazanmış sefiller barınamazdı vs vs ..

• fakirlik diz boyu olur :D

• hayır eşitlik olurdu ayırım yapmazdı kimse:)

• Şimdi konuyla yakından uzaktan alakası olmayan sağdan soldan duyduklarıyla kendini uzaman sananlar sayfayı gereksiz uzun uzun paragraflarla doldurmuştur (Açıkçası diğer cevapları okumadım).

Efenim para olmasaydı dünya eskisi gibi olurdu daha iyi olacağı yok, hatta daha çekilmez olurdu. Misal,

Okuldasın öğle yemeğine gideceksin burgerking e gittin para da yok hamburger almak için adama tavuk, yüzük, kolye vs. birşey vermen gerekir sonuç yine aynı bütün bu değerli eşyalar güçlü insanların elinde toplanacak, kapitalizm yine devam edecek.

Sen zennediyor musun ki para kalkınca kapitalizm yok olacak, öyle olsa Küba gibi komünist ülkeler çoktan kaldırırdı.

• lidyalılar başarısız olurdu çünkü parayı onlar buldu...

• hımm

• ben o hayatın ta kendisiyim :)

• :)

• Gariptir insanlar oğlu neler yapmış

Yapmış her bugün dünü aratmış

Aklı ile herşeyin sırrını bulmuş

Kendi yaptığı putun kölesi olmuş

Para, para, para

Varlığı bir dert yokluğu yara

Çerçeveletir kimi asar duvara

Kimi onu bulunca dosdoğru bara

Kimi sıkar elinde çıkarır suyunu

Kiminin değiştirir güzel huyunu

Para, para, para

Üç şey demiş Napolyon "Para, para, para"

İnsanlar öldülür onu uğruna

Servetin ulaşsa da yüz milyonlara

Kefenin cebine sığmaz bir tek lira

Para, para, para

Unutmayın herşeyi yaratan biziz

Matbaada parayı basan ellerimiz

Sanmayın onun hükmü değişmez yasa

Para neye yarardı eller çalışmasa

Para, para, para

Para, para, para

Yokluğu başka dert fazlası bela

Para, para, para

Gömeceğim seni bir gün mezara

• anti materyalizm , anti kapitalizm

• oo acaip olurdu gerçekten, bazı sektörler ne yapardı bilemiyorum :D

• takas yapardık:d

• Cennet ya da cehennem parasiz iste olunce ogrenecen nasillmis :)

• Para yerine başka bir şey olurdu mutlaka ...

• mutluluk olurdu .

• düşündüm ve olmaz diyorum .. savaşların olmadıgı yıllar

• insan gibi yaşardık..

• parasız hayat diye bu sektör batar kimse calısmaz :)

• eskisi gibi takas olur

• O değilde paranın olmadığı bir hayat düşünemiyorum.Mağrada ateş yakıoduk heralde şu anda Anadoluda isek tabi.Keçi veriyoruz Elma armut alıyoruz.Yemek yemediğimiz bir hayat mı? yoksa sadece paranın olmadığı bir hayat mı?

• Sistem olarak bir tür puan sistemi para yerine puan kazanma ve puan harcama sistemi. çalışmayı teşvik edici ve yükselen kariyer imkanlı. dijital para ... her devletin yıllık giderleri için nufusuna göre geçimini sağlamasına yetecek harcayabileceği bütçesi olur bu sistemde. teorik ama bu düşünülmemiş değil ben bulmadım yani. Ama en büyük engel büyük sermaye sahipleri, dünyayı yönetenler bunun önünde. daha iyi bir dünya için sonraki adımların atılmasına olanak sağlar.

• Günümüzde her devletin yıllık para basma izni sınırlı uluslararası finans sistemi sebebiyle. Altın karşılığı koyma zorunluluğu da var. Devletler birbiriyle rekabet halinde olduğu için sistem böyle kurulmuş. zor tabi kolay demiyorum bunun değişmesi. ama bir gerçek var ki Dünya'da dolaşan para ve paranın dolaşma şekli hem bütün insanlara yetecek kazancı sağlamaktan uzak, hem de yeterli istihdam sağlanmasını engelleyen niteliklerde. Yoksulluk ve işsizlik böyle varolduğu sürece dünya düzelmez.

• Para sistemini değiştirmek zor! nasıl bişey var kafanda? ancak çalışarak ülkenin işlem hacmini arttırarak paranı değerli kılabilirsin başka da bişey değişmez Tamamen karta krediye ya da otel sistemi boncuğa :)) geçilebilir

• Öncekileri Göster
  • insan gibi yaşardık..

• Sorduğun soru çok ilginç para ile herkes kafayı yemiş para olmadan insanlar yapamıyor herkes parasına güveniyor para olmaz ise aşklar uzun olur insanlar iyi olur dünya iyi olur keşke para diye bir şey olmasa.

• bence ayrım olmazdı herkez eşit olurdu iyi olurdu bence kimse kimseyi ezemezdi

• İşsiz kalırım para benim mesleğim.

• Altın fiyatları 3 katlanır, fiyat derken takaslık ;-)

• bir alt duduşa bir kg domats alırdık:D

• intime adlı filmi izle

• Takas olur fena da olmaz hani

• para olmasn herkes esıt olur herkes yapabılecegnı yapar ama ınsanlar sımdk para oldugundan yapacaklarını yapamıyor ya da yapabıleceklerının en ıyısının ustunde ıslerı parayla basarıyor

• kasiyere yanaşır aldığım mallaı gösterir karşılığında tilki kurt derisi üzerinide bugday olarak verirdim herhalde

• Dünya daha iyi bir yer olurdu

• Olmazdı güzel kardeşim! Sen daha donanımlı bilgili kaliteli bir insan olup daha çok çalışırsan daha güzel bir yer olur! Ama belki Dünya değil de Jupiter öledir.Orada belki Altımızı bağlayan bizi sarıp sarmalayan avutan sonsuz sevgiye sahip 4. boyuttan canlılar vardır.

• Biz bu durumu hayalin ötesine götürdük artık yaşıyoruz :))

• kaos olur cevap hala kısaysa yine kaos olur

• :))

• İnsan olduğumuzun farkına varırız bence. Şu anki gibi sistemsizliğin sistem haline geldiği bir

(f*ck the) sistemde insanlık ölmüş durumda, para hırsı yüzünden. Para olmasaydı açgözlülük de olmazdı. Aklına gelen herşey daha güzel olurdu, bu böyle bence. :)

• Fiziksel gücü olan daima kazanır. Gaddarlar zalimler katiller türlü türlü o.ç.ları iktidar olur

• takas dönemine dönersek şimdi :) mazallah ahlak çok bozuk takas edecek bişeyi olmayanların tek çözümü belli. Yorumlara baktım savaş olmazdı, huzur olurdu. Ben öyle düşünmüyorum. Yine olurdu Hz. Adem' in çocukları Habil ve Kabilden gelen birşey bu. Yani neredeyse her insanın içinde yeri geldiğinde bir kabil vardır.

• Para olmasa.. Savş olmaz.. huzur olur.. Takas yöntemi olur.. İnsanlar Dürürst olur.. Sacma sapan ıslerde calısmamıza gerek kalmaz..

Hersey dogal olur.. GDO olu gıdalar olmaaz.. herkes evınde ayda bahcesıne bsıeyler eker.. ekndı bahcesının urunlerını yer ;) Buyuk marketlere gerek olmaz :D

• Çok güzel olurdu. İşte insanlar asıl o zaman eşit olurlardı. Altın vs gibi bütün değerli maddeleri de buna dahil edersek, ne ekersen onu biçersin misali güzel bir yaşam olurdu.

• Düşündüm de paramın olmadığının farkına vardım.

• Bu şarkıyı bilmiyorsan birşey demiyorum.

• silmeni isteyen yok emin ol:)

• Akan göz yaşlarını silemem.

• Öncekileri Göster
  • paranın olmayışı salt eşitlik getirirdi ama her koşul aslında insana göre şekillenir onun için bugünün türkiyesinde para olmasada düzen ve huzur olmazdı varkende yok zaten tüm koşulların uygun olduğu bir dünyada paranın olmayışı mükemmel birşey ama aynı hayatı hayal ederek sadece parayı çıkarınca tabiki saçma sapan bir hal alması kaçınılmaz

• kesinlikle

• takas yoluyla alışveriş başlar... değişen pek bişey olmaz.

• malesef elizabet

• başka altarnatifler elbette olur, yaşam devam edecek sonuçta

• varsaım da para içerikli hiçbirşey yok diyelim :)

• Zenginler, fakirlerle aynı olmak istemez:/ bari malk mülk olsun.

• peki tamam:)

• O uzun yorumumu mezara gömdün:/

• parasız sanmam

• Öncekileri Göster
  • pere pere pereee

• :)))

• Para üzerine kurulu bir dünyanın kıskacı altında yaşıyoruz. O yüzden; sonsuzluğun olup olmadığını düşünüp bir sonuca varmaya çalışmak gibi paranın olmadığı bir hayatı düşünüp sonuca varmak da biraz zor fakat benim kanaatim şudur: Para, kendisine tapsak da, kendisinden nefret etsek de hayatımızın büyük bir parçası durumunda. Afedersiniz ama bazı şehirlerde tuvalete gitmek bile para olmuş. Hal böyleyken parayı hayatımızdan çıkaramayız. Ama ne kadar helal paramız varsa o kadar iyi. Haa, para olmasaydı daha mı iyi olurdu? Elbette. En azından zengin-fakir ayrımı olmazdı ve yine en azından bu bakımdan insanlar eşitliğe daha yakın olurdu. Parası olmayanın ezilme, reddedilme gibi bir durumu olmazdı. Sonuçta hayat en azından bugünkünden daha güzel olurdu diye düşünüyorum.

• Para varken sapkınlıklar çok değil mi ki? Esas para varken çoğalıyor sapkınlıklar. Ayrıca; çalışmanın, hırs ve mücadelenin olması için illa ki paranın varlığı şart değil bence. Çünkü, paranın adının bile geçmediği, başka şeyler üzerine temellendirilen ve başka şeylerin sözünün geçtiği bir düzen de olabilir. Tabii bu, günümüz şartlarına göre ütopik olur ama söz konusu da edilebilir yani.

• bence evetdediğin gbi ayırım olmazdı ama

okadar kötü şeyler olurduki

çalışma hırs mucadele olmazdı

sapkınlıklar çoğalırdı

• yarın işe gitmem :)

• teşekkür ederim:)

• tamam siz bilirsiniz yinde aklınızda bulunsun :)

• ben ark almıyorum:)

• Öncekileri Göster
  • valla para yoksa artık bakkaldan ekmek alırken bakkala opucuk falan verirdik herhalde

• Bizede 1 ekmek al esmerim :)

• :)))öpücük paraylada oluyo tövbe ne diyorum ben:))

viddi anlamda sence ne olur

bence mucadele olmaz saf gibi yaşarız

• öpücük para etmezdi herlade :)

• düşündüme kadınlar erkekleri gidip istemeye başlar :D

• @mirinda ne oldu :)

• para kadınların işidir. cep dolgun olunca kadını ister istemez çeker kendine. para olmadığı bir dünyada kadın istediğini seçer :)

• yuh yaaa

• Öncekileri Göster
  • güç kadınlarda olur :D

• ama sende bu kafa varken senin elinde baya bir güç olur :D

• valla öyle türk erkelleri ve kadınları ayrı bir cins:))

• ama dediğim türkiye için geçerli olmaz bunuda unutma ;)

• Öncekileri Göster
  • hayat devam eder para yoksa tahıl var gümüş var altın var ohoooo sabaha kadar düşünsem bitmez sanki paranın geçmediği yerler yokmu

• sen kesene denk gelmemişsin

• hayır öyle değil yaa:)

para içerikli hiçbirşey olmasa neler olur

• şimdikinden daha iyi olacağı kesin

• en azından paraya göre davranan olmayacaktı

• bence en kötüsü olur para olmazsa

Kızlar Ne Diyor 21

• para olmasaydı takas yapardık yani karşılıksız olmazdı yine hiçbirşey aynı şimdiki gibi

• Imagine all the people living life in peace

• materyalist tavırlar sona ererdi sanırım veya aksine karmaşa başlar takas yöntemi başlar ve dünya allak bullak olurdu. savaşlar başlardı ki takas edilicek varlıklar olsun.ganimetler, kadınlar, çocuklar, köleler, topraklar...

• Huzur.

• öyle bir hayat yok be

• yok yok :))

• Takas.

• Bir amaç olmazdı amaçsız insanlar doldururdu etrafımızı (!)

• aynen

• takas yapardık heralde.. ya da herker birbirini öldürürdü

• bence bazi weyler cok iyi olurdu

• para olmasaydı takas olur du daha mı iyi ?

• aynı kapı yine:(

• insangibi yaşardık ama param olsaydida bü fakir insanlara çoçuklara yardim etseydim keşkeee zengin insanlar her zaman kendilerini düşünürler hiç ddemezlerki bü dünyada fakir insanlar var yardim edeyim sadece kendilerini düşününler yaa

• konuşurum çünkü diyılım zengin

• + ama senin de zengin olduktan sonra öyle olmayacağın ne malum ? büyük konuşmamak gerek ...

• kıyamet kopar :D

• Bir birimizle eskiden para olmadigi dönemlerde ki gibi değişik tokuş sistemi olurdu ve eğlenceli olurdu :)

• satılmış insan kalabalığından yoksun yaşardık.

• Kimsenin parası yoksa tamam ama, sadece benim yoksa sefalet olur ne olacak.

• sana kıyak geçerim:)

• paranın değil insanın başarısı ortaya çıkar... :))

• en mükemmel cevap burdaymış oysa, +1000

• alkışşşşşş...

• kucuk pipi goruyorum cok kucuk

• bende küçük bir şeftali görüyorum çok küçük :D

• hahahaahahahhaahahhahahaahah

• Hayat monoton olur yavrum :)

• tamam sana ıkı ekmek alım bocuk sen ne ıstıyosun artık bakkala kac opucuk verıcez bakalım :)

• :)aldıımm

• :-* bendende

• Öncekileri Göster
  • Para olmazsa takas olur, hemen altın al derim:)

• savaş asla olmaz..

• Bravo..Cahillere atfen nik alan zeki kafa..

Yükleniyor...