Alışveriş sonrası fiş alıyor musunuz?

Bugün iki yerde alışveriş yaptım nakit ve sonrasın da fiş verilmediğini gördüm. 3 gün önce de ceket almıştım iyi para vermiştim ayıptır söylemesi kravatı bedavaya getirdim her neyse orada da fiş falan verilmedi. "Fiş almasak kaça olur" lafını kullanmadığım halde fiş verilmemesi ayrı bir mevzu. Kayıt dışı ekonomiye bir nebze de olsa köstek oldum ama bu ekonomiye müstehak mirim. Ben sana açık konuşayım ahretlik çok ta ... Biraz da satıcı nemalansın...

0|0
1112

En İyi Kız Görüşü

• aynen haklısın biraz da satıcı nem alsın bu arada kravatı bedavaya gtrmeni tuttum helal olsun .D

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 10

• Ben alış veriş sonrası daima fis alıyorum.Değiştirmek istersem ürünü bu şekilde elimde fiş olunca rahat oluyor :)

0|0
    0|0
  • Genelde alırım.

0|0
    0|0
  • Artık fark etmiyor, kasiyerin dalgınlığına gelmiştir. Yeni düzenlemeye göre fiş kesmezlerse büyük ceza ödetirler.

0|1
    1|0
  • Ayıptır sorması nerden giyiniyosun ? :D bütün büyük firmalar'ın %99'u fiş veriyor.Sen %1'lik kısımdan mı giyiniyon anlamadım ki :D ...

0|0
    0|1
    • Alışverişimi bakkaldan yapar, eti kasaptan alırım. Kapitalist düzenin getirdiği sömürücü firmalara karşıyım bacım. O yüzden gerekirse gider bit pazarından alış veriş yaparım ama zara vs gibi yerlere gitmem.

• arkadaşım ben seni hayat tecrübem ve eğitimimle bir cebime kor diğerinden çıkarırım. Sakın, bana ekonomi ve büyüme üzerine ders vermeye kalkma! Bunların hangileri % 100 Türk firması öğren ondan sonra gel burada yaz.

Bu şekilde hitap etmek istemezdim ama ilk yazdığın yorum da dalga geçmen ve ardından ikinci yorumunda bunu sürdürmenle hak ettiğini düşünüyorum ve iyi geceler diyorum uyuman için...

• '3 gün önce de ceket almıştım iyi para vermiştim ayıptır söylemesi kravatı bedavaya getirdim' Bu cümleni okuyan kişi senin pazardan veya küçük bir dükkandan alışveriş yaptıgını düşünmez. Ben kimseyi küçümsemiyorum.Büyük bir magazadan alışveriş yaptıgını ve fiş vermediklerini sandım, şaşırdım.İlk önce cümle kurmasını ve yanlıs anlaşılmayacak şekilde anlatmasını öğren öyle gel.

• almıyorum ki .

0|1
    1|0
  • Aslında çok takılmam ama önemli bir şey alıyorsam garantiye almak için alırım ve değiştirme gibi bir olasılığım varsa asla atlamam

0|0
    0|0
  • Bir alışveriş yapılınca o firmanın sana fiş vermesi gerekir ve bu bir tüketici hakkıdır.Yani fiş verme zorunluluğu vardır (tabi bazı yerler vermez ya da isteyince verir).

0|0
    0|0
  • Çok alışveriş yaptıysam alıyorum sadece

0|0
    1|0
  • geçen gün ananem yeni açılan marketten haftalık alışverişini yaptı onca şey aldı ama fişte yazan şey sadece 1 kilo patates :D kime nereye şikayet edilir bunlar

0|0
    0|0
  • Fiş alıyorum onlar veriyor zaten. Fiş vermeyenini görmedim. Rastlamadım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Yaptığım alışverişlere çok dikkat ediyorum. Fiş almaya özen gösteririm. Hatta vergi dairesinden "ÖRNEK VATANDAŞ" kartım var. Aldığım ürünün son kullanma ve barkoduna dikkat ederim. Hatta barkod okuyucu ile barkodu okutup bi2 şirkete yararda bulunuyorum. İlgilenirsen mesaj atabilirsin bu arada.

0|0
    0|0
  • Yıllardır gittiğim mahalle bakkalından ve terziden hiç fiş istemedim,ama fiş almadığım zaman eğer onlar fazla kazan sağlıyorsa hiç umurumda olmaz.

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • Kayıt dışıyı önlemek istiyorlarsa büyük küpürlü paraları ortadan kaldırsınlar. Kredi kartıyla ödeme kayıt dışıyı engeller ama işte ben kullanmıyorum.

• önce alışveriş sonra fiş :) eskiden fiş toplayanlar bunun karşılığında devletten vergi iadesi alıyorlardı, şimdi bu durum olmadığı için büyük çoğunluğun aklına bile gelmiyor, bu da ne kadar menfaatçi bir toplum olduğumuzun göstergesi, bize herşey müstehak...

0|0
    0|0
  • Vermezler,ürün defolu çıkar fiş isterler değiştirmek için.reyonlara %80 etiketsiz ürünleri asarlar değiştirmek istediğinde bunda etiket yok derler. Didik didik bakıp almaka fayda var.

0|0
    0|0
  • Aldığım üründe bir sıkıtntı çıkarsa fiş ile götürüp değişim felan yapabiliyorsun ama fiş olmayınca yüzüne bile bakmıyorlar. Bir kaç kez başıma geldi artık fiş vermeseler bile zorla o fişi alıyorum.

0|0
    0|0
  • fiş almaya dikkat ediyorum benden cıkan vergi bari devlete gitsin ya vergisiz satsın malı ya da ödesin devlete dikkat ediyorum alınmalı arkadasım... satıcı benim paramdan neden nemalanıyo sen o faturadakı %18 lik bedeli satıcın hakkı diye ödemiyosun

0|0
    0|0
  • kobilerden almıyorum çünkü nasıl zor şartlarda dükkan çevirdiklerini biliyorum.

0|0
    1|0
  • Alıyorum daha sonradan hakkımı korumak amacıyla

0|0
    0|0
  • Önce alış-veriş, sonra fiş...

0|0
    0|0
  • sövermiş gibi fiş veriyolar almayınca fişinizi unuttunuz diyolar aklışverişte sinir oldgum tek şey fişş

0|0
    0|0
  • Onlar kesiyor, ben almiyorum.

Yuklu alisveris yaptigimda sirkete fatura olarak kestiriyorum.

0|0
    1|0
Yükleniyor...