Kadın Kaymakam olmak çok mu zor? Hiç ümitlenmeyeyim mi?

Merhabalar arkadaşlar hukuk 3.sınıfım. Kaymakam olmak istiyordum ancak çok gözümü korkuttular sınavları zor 3 tane sınava gireceğiz hadi bunları başardım diyelim mülakatı var. Ve beni korkutan mülakat bu bakanlıktaki tüm tanıdıklarım içişleri dişi kaymakam sevmez kadın kaymakamların bürokrasiyi tıkadığını düşünür dediler ancak üstün bir başarı gösterirsem ve sağlam torpilim varsa olabileceğini söylediler öyle sağlam torpilim yok sınavı kazanacak kadar başarılı olacağımı düşünüyorum ama ekstra göze çarpacak bir başarı gösterebileceğimi sanmıyorum. Ayrıca içişlerinin çok aşırı erkek egemen bir bakanlık olduğu doğru ayrıca bakanından müsteşarına hepsi eski Kaymakam olduğu için yine bu mülakatta erkeklere pozitif ayrımcılık yapıldığını duydum. Herkes hevesimi çok kırdı.Sizce boşuna ümitlenmeyeyim mi? Oluru yok mu?

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bayan kaymakam cok az sayida var bildigim kadariyle. Cok zor ama imkansiz degil. Ben de hukuk okuyorum sen hangi uni?

0|0
    0|0
    • Çankaya tam burs

• Hmm Ankara ekolundensin sen=) mete diye bir arkadasim vardi orda ama hazirlik okumadiysa 4. Siniftir okuduysa 3=) yillardir gorusmuyorum=)

Erkekler Ne Diyor 8

• kafana göre takılan biriysen kaymakamlık tam sana göre ama dersen ki ben sakin yaşamayı seviyorum kaymakam olursan hayatının hatasını yapmış olursun (polisim ilçedeyim kaymakam bayan )

0|0
    0|0
    • Kaç yaşlarında nasıl başarabiliyor mu?

• 35 falan başarmada bir sorun olmaz zaten o işi isteyerek yapmakta bizim kaymakam tam kafa yani sosyal yönden çok aktif utanmasa halı saha maçına bile gelcek yani hayat dolu biriysen kesinlikle süper bişey ha unutmadan akp veya feto ya yakınlığın yoksa benim gibi ilçelerde sürünürsün haberin olsun ve bu söylenti değil bundan emin ol

• ya madem kaymakam olacaktın neden hukuk okudun.Gİdip siyasal ya da kamu yönetimi niye okumadın.

0|0
    0|0
  • Oluruna bırak bence ama kadın kaymakam ülkemizde ne kadar var araştırmak lazım. Yerinde olsam hakime olurdum.

0|0
    0|0
    • Çok az sanırım 15-20 civarı. Bilemiyorum hakimlik bana göre değil.

• En kötü savcı ol o zaman sende. Hem hakimlikte iyidir bence.

• Bir çayını içeriz artık. Kaymak*hanım. Haydi bakalım, dualarım seninle.

1|0
    0|0
    • İnşallah olursam beklerim çay içmeye :) Sağol...

• Kaymakam olman için torpil olması gerekiyor senin gibi kaç kız istiyo kaymakam olmayı

0|0
    0|0
    • Ya tabi kendime göre söyleyecek yerlerim var fakat çok güçlü torpiller değiller

• O zaman şansına küs bak benim kuzen deniz astsubay mezunu sat komandosu olmak için başvurdu teyzesinin kocası yüzbaşıydı deniz kuvvetlerinde onun sayesinde şimdi kursiyer . Şansına küs derim . malesef torpilin yoksa şansında yok demektir .

• denemezsen hep pişmanlık duyarsın

0|0
    0|0
  • 29 yasından once bıur suru krıter var hepsını gecersen neden olmasın?

0|0
    0|0
  • yaa nedesem bu işler camat ve akp nin kontrolünde zor ama imkansız değil kardeşimde düşünüyor :)

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ben Maliye okuyorum ve hedefimde seninkiyle aynı... Bana da yok olamazsın kadından kaymakam vali mi olurmuş gibi saçma şeyler söyleniyor ama denemeden bilemeyiz değil mi? Ayrıca kız alt tarafı bir soru sormuş konu ile ilgili yorumlar alınsın diye yazılıyor buraya saçma he yorumlar yazmanın ne mantığı var?

0|0
    0|0
  • yok yok sen yinede kaymakam falan olma bence.

0|0
    0|0
    • Neden?

• böyle bu soruyu gizli sorduğun için bir vatandaş olarak kaymakam olmanı istemıyorum.

• einstein ı örnek al ..

0|0
    0|0
  • Dene sansini bakma milletin dedigine.

0|0
    0|0
  • Ileride eşin ne olacak?Bence bunuda düşün

0|0
    2|0
  • olamazsın.özellikle sen asla olamazsın.kendiniz olun kendiniz. aç karnını doyur önce. o bu hukukçu diye arkadaş olmadı kimse. insandı oyüzden arkadaşa oldular . insan ol insan

0|0
    4|0
    • Hahah noluyoruz ya anlamadım valla ne bu sinir dur ben masumum daha yeni üye oldum buraya 3-4 gündür.

• tamam şikayet ettim sorunu hatta ks yle özel olarak konuşucam bu konuyu. o hesabın kapanacak

• siteyide bir üye vardı daha önce hiç hukukçu yoktu o kıza özenen hukukçuyum demeye başladı . hukukçu değil 0** bile olamazsın sen.ondan sonra hukukçular bastı. bu ne özentilik .kıza bu kadar mı özendiniz ? kendiniz olun kendiniz

0|0
    2|0
    • Hahah noluyoruz ya anlamadım valla ne bu sinir dur ben masumum daha yeni üye oldum buraya 3-4 gündür. Sanırım yukarıdakide sensin.

Yükleniyor...