Boyum ve kilom orantılı ama vücudum sıkı değil. Zayıflamadan, spora giderek ne kadar zamanda sıkılaşırım?

boyum 1,65, kilom 51. Bacaklarım, karnım çok yumuşak. Göbeğim ve simitlerimden de rahatsız oluyorum. Spora başlasam hafta 3 gün gitsem ne kadar sürede sıkılaşırım? Bir de tatlıyı, ekmeği, tuzu, şekeri komple kestim. Sabahları sadece 2 yumurta yiyorum. Öğlende sebze ve yoğurt. Akşamları da bazen tavuk, bazen balık veya et yiyorum. Ne kadar sürede sıkı bir vücuda sahip olabilirim?

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• tatlıyı, şekeri, tuzu komple kesme çünkü bir süre sonra canın çektikçe krize girersin. tuzu az da olsa tüket. şekeri mesela haftada 1-2 kere istediğin bir tatlıyı yiyerek sınırlandır. bunun dışında bol protein tüket. sabahları iki yumurtadan sonra gün içerisindeki öğünlerine de proteini dahil et. tavuk eti, balık eti, kırmızı et gibi. bunun dışında eğer spor salonuna gidecek zamanın yoksa youtubedan befit, gymra, xhit, blogilates gibi kanallara bakarak spor yapabilirsin. yan simitler için egzersiz bulmak istiyorsan "exercises for love handles" yazarsan epey egzersiz bulabilirsin.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Sorun saçma bir kere :D Böyle şeylerde zaman söylenmez ki. Fabrika üretimi robotlar değiliz, vücudumuzun ne tepki vereceğini nereden bilelim? Zaman kavramını çıkar aklından, sporu spor yapmak durumunda olduğun için (sağlıklı kalmak vs) ve sevdiğin için yaparsan o zaman başarılı olursun. Kilo vermek bunun bir sonucu olur zaten. Kilo vermek için yaparsan ama sonuç alamadıkça motivasyon kaybedersin spordan da soğursun fayda da göremezsin.

Durumuna gelirsek, vücut yağ oranın yüksek demek ki, kas ağırlığın çok değil. Protein ve yağ ağırlıklı beslenmen gerek. Karbonhidrat kesmekle doğru bir şey yapmışsın ama sızma zeytin yağı, fındık yağı ya da tereyağı (çok kaçırmamak şartıyla) alman faydalı olur. Hem karbonhidrat hem de yağ almazsan doymazsın ki. Bunun yanında fındık badem ceviz gibi kuru yemişleri de yemen faydalı olur. Kahvaltıda iki yumurta yeter ama yanında sebze de ye. Beslenme grafiğin senin piramit gibi. Tam tersine olmalı. Kahvaltıda çok, öğlen daha az, akşam hafif.

Tavuk balık eti öğlene koy, sebzeyi yoğurdu akşama daha iyi olur. Spor olarak da kendi vücut ağırlığınla yapacağın egzersizleri tavsiye ederim. Yoga da pilates de yapabilirsin..

0|0
    0|0
  • Sadece iki yumurtayla olmaz düzgün beslen sporu eksik etme.

0|0
    0|0
    • Spora bugün başlayacağım

• Aksam 6 7 den sonra birsey yeme günlük sağlam iki öğün yapabilirsin ama beslenmeni aza indirgeme cevizini peyniri zeytini bunları ye yanında yumurtada ye.

• vay haline qizz

0|0
    0|0
  • 5 aya toparlarsin ama düzgün calisirsan

0|0
    0|0
  • Akşam yemek yeme

0|0
    0|0
    • İyi de öğün atlamak veya kendini aç bırakmak sağlıklı değil ki. Akşam yemeğinde gayet kararında yiyorum. 6'dan sonra bir şey yemiyorum.

• Kahvaltıyı tam yap öğlen ise gene iyi ye aşkım alternatif yicekler 100 den 67 indim tabi spor koşu falanda vardı

• Kardiyo yapmalısın ve diyet uygulamalısın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...