Abur cubura düşkünüm ama?

Ben haftada 2-3 gün düzenli fitness yapan, yapamadığı günlerde de evde spor yapan birisiyim. Haftada en az 4 gün spor yapmaya çalışıyorum, en kötü ihtimalle 3 güne tamamlıyorum. Fakat abur cubura aşırı düşkün birisiyim ve yağ oranımı düşürmeye çalışıyorum. Şimdi ben ister spor yaptığım gün ister spor yapmadığım gün olsun mutfağa girip çıktıkça nutella kaşıklayan, ağzına 2-3 bisküvi atan birisiyim. Aşırı olmasa da günde 2-3 kere yapıyorum bunu. Fakat bütün bu ekstra kalori alımına rağmen kaslarım çıkıyor ve kilo almıyorum. Karın kaslarım istediğim kıvama gelmeye başladı. Sorum karın kası hep mutfakta yapılır derler ya, evet doğru bol protein tüketiyorum fakat hiç tüketmemem gereken şeyleri de yiyorum, ona rağmen yağ oranım düşüyor ve kas yapıyorum. Bunun nedeni metabolizmamın hızlı çalışması ya da aldığım ekstra gereksiz kalorileri egzersizle yakmam olabilir mi? Cidden merak ediyorum çünkü? Düzenli fitness/bodybuilding yapıp, benim gibi olan başkası var mı?

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• 10 yılımı verdim/veriyorum , yaşın / metabolizma yaşın/ yaptığın cardio sertliği ve süresi / ant. sertliği vs vs hepsi etkileyebilir bunları bilmeden cevap veremem

0|0
    0|0
    • 22 yaşındayım, metabolizma yaşım en son 12 idi galiba. 20 dk hiit cardiyo, spinning ve uzay yürüyüşü yapıyorum (tabi aynı gün değil, 20 dk mı bu cardio çeşitlerinden birine ayırıyorum) cardiodan sonra ağırlığa geçiyorum, 10-11 tane karın hareketim var çoğunu ağırlık ile çalışıyorum ve programı 2 ye bölerek çalışıyorum, 1 gün 5 karın hareketi, diğer gün diğer 5 karın hareketi şeklinde. bunun dışında kol, bacak, sırt onları da ağırlıkla çalışıyorum. antrenmanımın bitmesi 1,5 saati buluyor.

• %16-17 çok fazla fit olmak isteyen bir kıza göre %11 e çekmen lazım bend bile tank gibi vücudum olduğu halde bir bayanda gram kas görsem miğdem bulanıyor lazım boy kilo kaç

• %11 mi? bir bayan için oldukça düşük bir yağ oranı, yağ oranımı o kadar düşürmeyi düşünmüyorum %14 yeteli benim için. 1.60 boy 47 kiloyum.

• Sakıncalı durum pro builder olarak söylüyorum

0|0
    0|0
  • Zor eritemessin

0|0
    0|0
  • Genlerle alakalı oluyor :D

0|0
    0|0
  • senın degırmen ıyı ogutuyor olmalı

0|0
    0|0
  • fazla yemek cildi bozar

0|0
    0|0
  • Seni şişman

0|0
    0|0
    • ahah :D emin ol senden çok karın kasım vardır ;)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...