Protein tozu zararlı mı?

Fitness yapınca yeterince beslenemediğimden protein tozu na başvuruyorlar zararlı mı sizce?

• Zararlı
    67% (60)40% (49)51% (109)Oy Ver
  • Zararsız
    33% (30)60% (75)49% (105)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|22

En İyi Kız Görüşü

• Nasil ki vitamin eksikliginde gidip eczaneden aliyorsun ve kullaniyorsun. Yeterli protein alimini saglayamadiginda da gidip protein tozu alacaksın neden illa ki zararli diye bakiyorlar anlamiyorum yahu mesela whey , peynir alti suyundan yapiliyor. Insan zararli olan cips kola fast food tuketiyor da neden protein tozlarina zararli diyor 😄

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Valla zararlı olup olmaması bir yana birincisi tam olarak beslenmenin yerini tutmaz. Yani beslenmeye takviye olarak iş görür ama beslenmenin gündelik ayağı çok eksikse faydasını göstermesi zor.

Bunun dışında aşırı miktarda kullanımı ve kullanırken vücudun yeterince su almaması böbrek sorunlarına sbeep olabilir. Gerçi aynı durum et yesen de geçerli, protein ağırlıklı besleniyorsan ciddi anlamda su tüketmelisin.

Bir de whey proteini ciddi anlamda allerjendir. Haftada 3 günden fazla kullanımı inflamasyonda artışa sebep olur. Çok sık kullanmamaya dikkat et.

Yorumlarda bunu anabolik steroidlerle karıştıran bazı arkadaşlar görüyorum. Whey dediğimiz ürün işlenmiş peynir suyudur. (Evet yediğin peynirin suyu)

Yararına gelince; spor yapmadıkça zerre yararı yoktur. Bunun amacı aminoasitleri en kısa sürede kaslara ulaştırmaktır. En büyük faydasını spordan hemen sonra aldığında görürsün. Eğer beslenmende protein alımın doğru ise ekstrem durumlar haricinde bunun sana katacağı çok fazla bir şey olmaz.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Zararsiz insan gibi kullanirsan..

0|0
    0|0
  • zararsız olabilir ama bir o kadar gereksiz

0|0
    0|0
  • ya saçmalamayın Allah aşkına tıp okuyorum ben ve hocalar sürekli bunun zaralarından bahsediyor

0|0
    0|0
    • hepsini boşver de biyokimya hocana sor bence :) ama biyokimya hocanın sana zararlı diye anlatacağı beef amino tarzı şeylerdir.. protein tozu diye bahsederler.. tabi zararlıdır, ama marketten aldığın çikolata kadar zararlıdır anlatabildim mi :) sana zararlı diye anlattıkları muhtemelen beef aminoların pyrion barındırabileceğidir, biliyosun pyrionun pek sterilizasyonla çözülecek bir yanı yok.. malum proteini çamaşır suyuna basamayacağına göre öldüremezsin Jacob creutzfeldte neden olma ihtimali var, spongiform ensefalit yapar felan filan.. ama whey protein peynir altı suyundan elde edilir ve dediğim gibi marketten aldığın çikolatadan veya nescafeye eklediğin süttozundan pek de bir farkı yoktur

• genelde insanlar zarar derken karsinojen ajanlar içerir mi veya gut filan yapar mı gibisinden sordukları için ona göre bir cevap vermeye çalıştım işte.. yediğimiz herşey ne kadar karsinojense o da o kadardır anca.. zaten bildiğim zararlarını (risklerini) yazdım ama hocalarının aktardığı başka bişe varsa bende bilgi edinmek isterim hani :) hani balık yağı hapları var bilirsin DHA EPA kapsülleri, onlar bundan daha karsinojendir.. üretildiği balığın hangi denizden çıkarıldığını bilmezsin.. onların üstünde içeriğine yazmadıkları ağır metaller filan vardır, onlar daha karsinojendir mesela :) her suplementin belli başlı zararları var fakat bu en hafifidir o yüzden çikolata örneği verdim :) hani bu protein tozunu abartsan da pek bişe olmaz ama yine de fazla kullanmayın diyorum millete , üre döngüsünü bilirsin ne kadar protein alırsan o derece artar.. yani tek seferde fazla protein alımından da kimse ölmez bir danayı yemediğin sürece ;) durumu kronik hale getirirsen gut olursun orası ayrı

• ha bir de burayı okuyanlar için şunu eklemeden geçmeyim şu zıkkımı bol suyla için (özellikle aminoasit hapı kullanıyorsanız) yoksa bir iki sene sonra kendinizi acilde bulursunuz

• Zararaızdır ya

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• pek de zararlı bişe değil açıkçası , fazla kullanılmaması iyidir. Aslında önemli olan gerekli midir gereksiz midir sorusu olmalı.. senin seviyende bir sporcuya gereksizdir bence. spordan çıkınca onu tüketeceğine 1 litre sütü kafaya dikebilirsin. ha kol 40 cm oldu 100 kilonun üstünde bench basıyorum filan diyosan beslenmeyle protein ihtiyacını karşılayamayacak kıvama gelmeye başlamışsın demektir. spor sonrası bir ölçek kullanabilirsin.. ama işin cılkını çıkarıp sabah kalkınca 1 ölçek, yemekten sonra 1 ölçek, spordan sonra bir ölçek filan diye gidersen olmaz

1|0
    0|0
  • tıp hocası ne *, doktorlar bile bugün doğru dediğine yarın yanlış derken... ? protein tozu besin takviyesidir, yoğun aktivite yapan kişiler kullanır. Neticede bakkalda satılmıyor, yut börekleri, çörekleri, hamburger patates kızartması, kola, pizza, yak cuğarayı, sonra burda ahkam kes; protein tozu zararlı. Hadi ordan !

1|1
    0|0
  • zararlı kemikleri zayıflatır.

0|0
    0|0
  • Tartışmasız zararlı abi yani bunun yiyeceklerdeki proteinle aynı bu bir ilaç değil falan diyorlar ya hikaye... Mesela bir büyükbaş hayvan farzet bu hayvan normal yemeyle 1 yılda kesime hazır hale geliyor ama protein tozu verince 1 ayda kocaman oluyor kesime hazır hale geliyor o hayvanın etini yer miydin? Sağlıksız diye yemezdin dimi vücut geliştirmede de bu iş böyle hocam

0|0
    0|0
  • Zararlı hacım zararlı

0|0
    0|0
  • değil kanks

0|0
    0|0
  • Zararlı kanks

0|0
    0|0
  • Zararsız ama nasıl yapıldığı de önemli. Hepsi zararsız demek yanıltabilir. Bazı markalarla ilgili olumsuz yorumlar veya şüpheler var..

0|0
    0|0
  • Protein tozu sürekli kullanıldığında da sporun da ihmal edilmemesi gerekli. Kaslar haliyle hem protein hem de sporun etkisiyle gelişir ister istemez belli bir süre sonra bırakıldığını da spor bursluk bir cilt geri de kalır ama onun dan da çok da zararı olmadığını biliyorum.

0|0
    0|0
  • yok ya ne zararı bazı doktorlar kendi öneriyo hem whey protein tozu peynir altı suyundan yapılıyo ama ben amino asit öneririm

0|0
    0|0
  • Yıllardır bu sektörün içerisindeyim. Hiç kullanmadım. Kullanan arkadaşlarım, dostlarım var. Onlardan çok daha başarılıyım.

Önemli olan, mutfakta nasıl beslendiğin ve ne derece inançlı olduğundur. Gerisi boş.

0|0
    0|0
  • Zararsız

0|0
    0|0
  • Yok be ne zararı :D

0|0
    0|0
  • Zararsızdır ama tavsiye etmem çünkü kası içi boş şişirir sporu bırakınca başan gibi söner nacizane bir tavsiye verecek olursam diyet listesiyle birlikte spor yaparsan hem sağlıklı hemde kuvvetli bir çalışma olur

0|0
    0|0
    • Spor hocam 8 yil durmadan vucut gelistirme sporu yapti. Sürekli de protein ve amino kullandi 2 yildir da sporla iliskisini kesti ama vucut hala tas gibi. Hani sönüyodu bos konusmayi cok seviyosunuz

• @DaghanHB ya sen bir prof şekilde yapma bak noluyo google yaz bak fıtness şampiyonun yorumlarına bak

• Adamlar steroid kullaniyo güzel kardesim prof sporcuyla sen ben bir miyiz? Steroid kullanirsan o dedigin gecerli protein tozu gayet saglikli

• Sonra Türkiyede Neden Spor Gelişmiyor...

1|1
    0|0
  • Ya bu zararlı diyenlerin yüzde doksanının sporla alakası yoktur :)

1|1
    0|0
  • Zararsız. PROFESYONEL BUİLDERIM

0|0
    0|0
  • Kullanmıyorum ama zararsız dir benim tercihim doğal olanı herseyin

0|0
    0|0
  • 10 yıldır bu spordayım kullandıklarımı ben hatırlamıyorum, herşeyim normal

0|1
    0|0
  • Protein tozu kullanmak yerinde doğal protein kullanabilirsin.

0|0
    0|0
  • zararlı sakın kullanma doğal yumurtadan beslen

0|0
    0|0
Yükleniyor...