Karate bilen var mı?

Benim filmlerden dolayı hep heveslenirdim 2-3 yıl kick boks yaptım ama o heves merak hala içimde var aranızda gidenler var mı nasıl bir spor ne hissettiriyor insana?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Hep kacardim

0|1
    0|0
    • kareteden mi karetecilerden mi :D

• Aynen 😄 konuyu cok alakasiz dagitmis oldum ama sorry 😁 hadi ben kactim 🏃💨💨

• önemli değil beyaaa güle güle :D

En İyi Erkek Görüşü

• Karate ve judo spor amaçlıdır. Felsefesi vardır. Dövüşmek 2. plandadır. Fakat kick boks, mma, mai tai dövüş üzerine sporlardır. 1. Amacı rakibini nakavt etmektir. Wing tsun mu artık nasık yazılıyorsa bir türlü yazamıyorum. Bunun amacı minimum güç kullanarak rakibine max hasar verebilmektir. Vücüdunun atik olması şarttır. Kick boks ve mai tai de Vücüdunun dayanıklı ve güçlü olması gereklidir. Wing tsun sporunu bayan bulduğu için minimum güç ile max darbe vermeye çalışır. Yani sana yumruk atan birinin vucudu ileri doğru yani yumruk attığı yöne yaklaşır sende yumruğu engelleyip sana yaklaşan bücuttanda güç alıp yumruk atarak extra güç sağlamış olursun. Karate turnuvalarında ise kavga etmekten ziyade puan almak önemlidir. Kick boksta olduğu gibi Rakibini tek yumrukla nakavt etmek daima 2. Plandadır.

0|1
    0|0
    • karma müsabakada kick boks karşısında ezilir mi peki bu spor

• baya güzelmiş o zaman kabaca rastgele yumruk atmak yok o zaman

• Evet önemli olan vucudu tanımak. Güçlü yumruk atayım ya da tahta kırayım demekle olmuyor. İp man 2 filminde boks ustasının kol kaslarına vurarak o güçlü yumrukları etkisiz hale getirip o şekilde dövüşü kazanması güçten öte vücüdu iyi tanıyıp doğru hamle yapmakla alakalı. Muhammed ali en güçlü olduğu için değil en zeki olduğu için dünya şampiyonu olmuştur. Bir boks sahnesinde 10dan fazla yumruğu peşpeşe sallayan bir boksör (ismini hatırlamıyorum) tek bir yumruğu dahi isabet ettiremez. Zekice hamleleri hesaplayarak rakibin hareketlerini tahmin ederek yumruklardan kaçar.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Kardeşim karate değilde wing tsun yaptım üçüncü seviyedeyim şu anda kickbox eğitimide aldım önceden ama wing chun daha etkileyici geldi bana açıkçası

0|1
    0|0
    • o teknikler işe yarıyo mu mesela bir adam bir tane gerinip sert vurmak yerine 8-10 tane yakından vuruluyor adam onu yaparken patlatmaz mı yumruğu

• Emin ol o kadar kolay değil. Ben sana kickbox etkisiz demiyorum ama wing chun sokakta çok daha etkili ben genelde onu kullanıyorum işede yarıyor açıkçası.

• peki saol yorumların için

• Denemedşm 😄

0|1
    0|0
Yükleniyor...