Erkekler, futbolla ilgili 2 sorum vaar 👐⚽👐⚽?

Futbola ilgim başladı bilmessem olmaz. Ofsaytı zaten biliyorum sormayın 😉✋
Soru-1
Top kalenin içinde ki çizgiyi geçtiği an, kaleci ne kadar müdahale yapsa da (topu ayağıyla, eliye dışarı çıkarsa) o goldür dimi?
Soru-2
Hani derler ya ilk 11'i say diye. Mevkilere göre saymak zorunda mıyız yani sadece bildiğimiz 11 futbolcuyu saysak olmaz mı? 😄

0|1
17

En İyi Erkek Görüşü

• 1- Topın tamamı çizgiyi geçerse gol sayılır.
    2- Hayır rastgele sayabilirsin ama mevkiye göre sayarsan itibar kazanırsın. :)

0|0
    0|0
    • Şimdi Abi Sen Futboldan Anlıyon mu :D ASDdsad :D

• Hım İşin Bittiğin Zaman Beklerim Sahaya :D <3

• @BuzzarD4734 Olur, haber veririm. :)

Erkekler Ne Diyor 16

• Şimdi Ben Amatör Futbolcuyum Anlatam :D

1, Goldür Çünkü Çizgiyi Geçmiştir Çizgiyi Geçtikten Sonra Olay Bitmiştir.

2, İse Çok Saçma Bir Soru O Gün Kü Maça Bağlı İlk 11 Demek O günkü Maçın İlk Önce Sahada Oynayacaklar Sayılır Yani İlk 11 Maçtan Başa Değişir Ha Atıyorum Fenerbahçe - Galatasaray Maçı Galatasaray İlk 11 Say Dediği Zaman O Gün Belirlenen İlk 11 Saymak Zorundasın Yani Kafana Göre Oyuncu İsmi Söyleyemezsin. :) Yardımcı Oldusam Ne Mutlu Bana :D

0|0
    0|0
    • Ya normal bir maçın değil durduk yere ilk 11i say dedikleri zaman o zaman herhangi bir macinkini söyliyim ya madem öyle 😂

• Onu ben de biliyorum 😩

• EEE Sorun Ne O Zaman :D? Durduk yere ilk 11 derse soru saçma olur soru soran kişi sıkıntılı olur :D

• Top çizgiyi geçince gol olur. Sana ilk 11 i say derse maç kadrosunu saymak zorundasın sonuçta 11 oyuncu söyle demiyor "ilk" 11i say diyor :D

0|0
    0|0
    • Yaa 😞
      Ama stoper önlibero falan diyorlar kafam karışıyor

• Mantıklı Teşekkürler 😊

• Rica ederim.

• 1- topun yarısından fazlası beyaz çizgiyi geçtiği an o goldür.
    2- Resmi olanı mevkiye göre saymak zaten kaleci, defans, orta saha, forvet diye sayarsın

0|0
    0|0
  • 1- top kale çizgisini geçtikten sonra kaleci topa müdahale edip çıkarırsa hakem teknik faul çalar. rakip takım 2 serbest atış kullanıp oyunu tekrar kenardan başlatır.
    2- mevkilere göre saymazsan hakem ve gözlemci raporları doğrultusunda pfdk'ya sevk edilirsin.

0|0
    0|0
  • Top cizgiyi gectigi anda degil kaleci butun takim mudalle etse goldur :) :)
    2-11 sayarken mevkileride sayarsan iyi olur ama saymazsanda olur her turlu olur yani bide hangi takimlisin ona gore futboldan anlayip anlamadigini test wdicwm

0|0
    0|0
    • Beşiktaş'lıyım 😄

• Beşiktaş'ım oleyy :D

• Ayip oldu be koymak falan :) :) o isin sakasi tabi ya herkez istedigi takimi tutabilir ☺☺

• Sadece bildiğin 11 i saysan yeter :D topun büyük bölümü geçtiyse çizgiyi goldür değişmez:))))

0|0
    0|0
  • Son Kurallara Göre Topun Tamamııı Kale Çizgisini Gecmeli Gol Olması İçin. Bunun Dışında İlk 11 Zaten Daima Aynı Kişilerden Olusmayabiliyor. 4-5 Kişi Revizonlu Olur. Kim Saydırıyor Hala Takımı Ya :D

0|0
    0|0
  • soru - 1 top çizgiyi geçtiği an goldür. tabi bazı hakemler bunu göremeyebiliyor gol olarak değerlendirmiyor.

soru - 2 genelde mevkilere göre de sayarlar ama 11 kişiyide normal saymanın bir mahsuru yok :D

0|0
    0|0
  • Birincisi evet ama topun tamamı geçmek zorunda.
    İkincisi farketmez kafana göre say. Ama daha bilgili görünmek istersen kaleden başlayarak say :)

0|0
    0|0
  • hahaahha soruya bak bildiğin 11 oyuncu sayılır mı yedek kulübesindekileri saymamaç kadrosunu sayman gerek ;) birde topun tamamının çizgiyi geçmesi lazım 100 de 90 ı geçip 100 de 10 u geçmemişse gol sayılmıyor ;)

0|0
    0|0
  • Bildiğin 11'i sayıyorsun ve top çizgiyi geçtiyse gol olarak sayılıyor kaçışı yok

0|0
    0|0
  • Jubileyi biliyosun dimi

0|0
    0|0
  • Cizgiden tamamen gecmis olucak

0|0
    0|0
    • Evet geçmiş orada kalecinin dışarı çıkarması birşey ifade etmiyor dimi
      Ve 2. Sorumu da cevaplar mısın 😊

• Mevkilere gore saymak daha dogru

• Top cizgiyi geçince kaleci topu geri cıkardımı gol iptal olur hakem taç verir

0|0
    0|0
    • Nasıl yani kimse öyle demedi herkes gol dedi

• 1 evet
    2 olur problem değil:)

0|0
    0|0
  • Abi varya küçüklükten beri futbola karşı ilgim hiç olmadı, niye ısınamıyorum şu oyuna anlamadım. Bir sürü şey başardım (kariyer vs.), öyle bir hale geldiki bu , buda artık başarılacak bir durum haline koydum, ama şu futbolu bir türlü sevmeyi başaramadım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...