İnternette gizlilik diye bir şey olmadığının farkında mısınız?

Türk Telekom’un internet şirketi TTNet’in müşterilerinin ilgi alanlarındaki reklamlara ulaşmasını sağlamak amacıyla oluşturulan gezinti servisinin altyapısının Phorm isimli firma tarafından kurulduğu, anılan şirketin TTNet’le yaptığı anlaşmaya dayanarak kullanıcıların ziyaret ettikleri siteleri, izlenen reklamları, videoları kaydetmeye başladığı, doldurulan formlar üzerinden kişisel eğilimleri çıkarttığı haberlere yansıdı.Bu konuda arkadaşlarımız ne düşünüyor ?

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• 6 ay önce yazmışım link

Yeni hazırlanan kanun tasarısı ile ip numaraları takip edilecek link

Şimdi bir çok kişi bunca insanı takip edemezler alt yapi yok vs diyebilir.Ancak 27 Nisan kesintisinin hatırlayanlar olacaktır.Belki bunun altyapısı o zamandan kurulmaktadir.Phorm denilen bir sistem var.Sayesinde yaptığınız her hareket izlenebiliyor.Komplo teorisi gibi gelebilir.Okumak isteyenler için link

İnternet biz sıradan insanlar için tehlikelidir ve devlet bunu bizim için kontrol altında tutmalıdır.Telif vs bahane.Sansürcü, izleyen zihniyet her yerde.

Büyük birader bizi izliyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Hani şairin dediği gibi, "Telefon ve internet, izleme cihazlarıdır. Bazen iletişim kurmanıza izin verirler"

0|0
    0|0
  • sadece o mu, mac adresine göre log tutuyor mit. mesela 11:2a:33:44... kizlarsoruyor.com a girdi. oraya bilmem ne yazdı falan gibi. eğer hakkında soruşturma başlarsa bilişim suçlarından bu logların hepsine bakılır.

0|0
    0|0
  • nasıl ulaşırım felancının falan bilgilerine mühim olan bu

0|0
    0|0
  • umrumda değil

0|0
    0|0
  • Tikim de değil

0|0
    0|0
  • iyide mecburi değil ki, benim ne zman karşıma çıksa reddediyorum gidiyor kıçına baka baka

0|0
    0|0
  • Superonlıne'a geç

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Gelsinler isterlerse tüm gün benim bilgisayarımı takip etsinler gelsinler isteyende beni hacklesin :).Gizlim saklım yok.İsteyen beni incelesin.

0|0
    0|0
  • Beni takip etse ne yapacak...

0|1
    0|0
  • Bireysel haklar kimin umurundaki...

0|0
    0|0
  • RTE'nin yerini alma ihtimalim olmadığı için çok da umrumda değil

0|0
    0|0
  • bir onu yapmamışlardı onuda yaptılar