Dövüş aktörleri filmdeki hareketleri gerçekte de yapabilirler mi?

Sizce sahnelerde abartıyolar mı yoksa aynı anda 5-10 kişiyi dövebilip 1 vuruşta yıkabilirler mi?

0|0
1|9

En İyi Kız Görüşü

• Yapamazlar hepsi saçmalık.

0|1
    0|0
    • gerçek olan hareketler de vardır ama hepsi de saçma değildir :)

En İyi Erkek Görüşü

• Sana kocaman bir AAHAHAH çekiyorum.
    Şaka mı yapıyorsun?

0|1
    0|0
    • noldu ki

• kardeşim filmdeki döüş sahnelerini izleyince az çok anlaşılır iyi olup olmadığı ondan sordum

• Ciddi olmak gerekirse, Jackie Chan biliyodur yav o adamın önüne 100 kişi koy devirir. Sanırsam dublörde kullanmuyo.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 8

• Aktörlük ve kareografi, gerçek dövüşten apayrıdır ama Jet Li, Jackie Chan, van Damme, Donnie Yen, Gina Carano gibi isimler zaten dövüş tecrübesi olan kişiler fakat elbette o bir kareografiden ibarettir. Yoksa onlar da biliyor 2 kişiye karşı dövüşmenin bile kolay olmadığını.

0|1
    0|0
  • Abartı.

0|1
    0|0
  • Bruce lee gerçekti işte.

0|1
    0|0
    • onda da abartı sahneler var ama mesela karete salonunda ilk 7-8 kişiye tekme atıyo hepsi de yiyor tekmeyi

• örnek bruce lee ;) abartma degil yaptıkları çogu hareket veya vuruş tekniklerini yapabilirler ;) bazıları hareketler için efekt gerekebilir

0|1
    0|0
  • yuri boyka yani scott adkins dünyanın en sert tekmelerini atan kişilerden biri yapan vardır yani

0|1
    0|0
  • O işler öyle olmuyor maalesef :D

0|1
    0|0
  • Brus li yapıyordu :D

0|1
    0|0
  • Imkansiz demiyorum ama bir bruce lee lazim

0|0
    0|0
    • bruce lee de filmdeki kadar da yapamaz heralde

• Filmlerindeki hareketlerini cok hizli yaptigindan vuruslarini kamerayla yavaslatiyorlardi ve bir cok aktorun dovus sahnelerinde hareketlerinin hizlandirildigini biliyor musun? Youtube a masa tenisi bruce lee yaz dedigimi anlayacaksin

Yükleniyor...