Karbonat Diş Etine Zarar Verirmi?

Merhaba arkadaşlar, bir yerde okumuştum karbonat ile dişleri fırçalayınca beyazlıyor diye. Birkaç teknik olayı var ama girmek istemiyorum şimdi o mevzuya, ben denedim ve evet dedikleri gibi beyazlatıyor başarılı oldum fakat karbonat ile fırçaladığımda diş etlerim kanıyor. Yalnız sadece karbonat ile fırçalarken değil normalde diş macunu bile sürsem diş etlerim kanıyor.

Sizce karbonat diş etlerimin çekilmesine sebep olabilirmi?

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• Karbonat diş minelerine çok zarar veriyor.Karbonata devam edersen dişlerin kendi rengini de kaybeder.Dişlerini sert fırçalıyorsan diş etlerin çekilebilir,bazılarının da yapı olarak diş etleri çekilir.Mesela benim de diş etlerim çekiliyor.Tuzlu su ile gargara iyi geliyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• karbonat zarar veriyor diye duydum limonda işe yarıyomuş

0|0
    0|0
  • çok fırçalamamak lazım hani özel bir gündür dişlerin beyaz olsun istersin tamam ama hergün hergün yaparsan zarar verir tabi

0|0
    0|0
  • Evet zarar veriyor. Dişi koruyan plakayı kaldırıyor karbonat

0|0
    0|0
  • evet bende aynı bu sekilde duymustum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Seninkisi skorbüt hastalığı gibi, C vitamini eksikliği tetikler. Hiç doktora gittin mi ki?

Karbonat değil de, bileşimine silika ve kaolin gibi "beyazlatsın" diye koyulan ama mineyi aşındıran şeyler olan macunlardan uzak durulmalı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...