15 kilo fazlam var spor yağları kasa dönüştürür mü?

merhaba arkadaslar benim en az 15 kilo vermem lazım spora yazılmaya karar verdim. ama spor yapınca yağlar kasa dönüşüyor önce zayıflamam gerektiğini sonra spora yazılmam gerektiğini söylüyorlar. bende bunu istemiyorum normal bir sekilde veremiyorum çünkü napıcağıma karar veremedim kaslı bir kız olmakta istemem çunku gitti mi 3 4 ay gidicem kesin karar almıstım böyle dediler bu doğru mu spora gidipte kaslı dönen kızlar varmı? ne yapmalıyım :(

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Yağlar kasa dönüşmez. Yağları yakarsın güzel bir zayıflarsın ondan sonrada ağırlık kaldırarak fitness yaparak kas kütlesini artırıp güzel bir vücut çıkartırsın ortaya.
    3 4 ayda kaslı kız olmazsın zaten merak etme.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• saçmalığa bak ya bunu diyen insan hayatında bir kere bile spor salonuna gitmemiştir böyle cehalet yok. yağların, kasa dönüşme gibi bir olasılığı bulunmuyor, kas yapmak öyle basit bir şey değildir kadınlarda hele testosteron hormonu çok düşük seviyede bulunduğu için kaslanma ihtimali, erkeklere bakarak çok daha zordur.
    (kastan korkamana gerek yok, ne kadar kas o kadar fazla kalori yakımıdır ve bazal metabolik hızını etkiliyor.)
    spor salonundaki bilinçli ve bu işin eğitimini alan her hoca bilir ki aşırı kilolu insanların da kardiyonun yanında kas geliştiren hareketleri yapması gerekiyor.(vücut kardiyoyla beraber yağ yakımına başlar, bir süre sonra kas yakmaya başlar. diri ve sarkmayan sağlıklı vücut istiyorsan en azından kas kütleni korumalısın).

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Yağlar kasa kesinlikle dönüşmez ama yağları yakarak onlardan aldığın enerji ile kas yapabilirsin

0|0
    0|0
  • Öyle birşey yok kas yapmakta zor bir iş beslenme gerektiren süreç yağ yakmak ise tam tersi yani mantik dışı

0|0
    0|0
  • Kim diyor onu :) sağlıklı beslen spora devam

0|0
    0|0
  • yaglar kasa dönüşmez onu sana diyen kişininde sporla alakası yok
    yağlarda kasa dönüşmez

0|0
    0|0
  • Yag kasa donusmez oyle birsey yok yaglari eritirsin kaslarin gelistirirsin yag kasa asla donusmez

0|0
    0|0
    • gerçekten mi içime su serptiniz. Arkadasım dedi tüm spor hocaları zayıflamadan spora baslamayın demiş. yağlar kas olur bacakların kalın olur demişler kafam karıstı :(

• doğru diyosun teşekkür ederim :)

• Rica ederim

• denemek gerek

0|0
    0|0
  • öyle bir dünya yokkki :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yağ kasa dönüşmez, spor ve düzenli beslenme ile kilolarınızı verebilirsiniz, kas zaten yağlardan kurtulduktan sonra oluşur.

0|0
    0|0
    • gerçekten mi içime su serptiniz. Arkadasım dedi tüm spor hocaları zayıflamadan spora baslamayın demiş. yağlar kas olur bacakların kalın olur demişler kafam karıstı :(

• Olur mu öyle şey, yağ kasa dönüşmez, ayrıca spor yapmadan kilo verirseniz vücudunuzda sarkmalar olacaktır. Iyi bir spor salonuna yazılın, yazıldığınız salonun antrönörünün belgelerini inceleyin, size güzel bir program hazırlasın, yazılırken bunları konuşun sonra sizi kendi halinize bırakmasınlar.

• Neden olmasın ;)

0|0
    0|0
Yükleniyor...