Çin'de klupleri ne yapıyor?

Türkiyede ve hatta avrupada bir çok futbol klubünde maddi sıkıntılar yaşanırken çin'in hem türkiyede hem avrupan olay transferler yapması ne anlama geliyor acaba bir kaç sene sonra şampiyonlar liginde ya da uefada çin kluplerini bol bol izleyecezmi

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Asya sampiyonlar ligi var onların ayrı bir ligi var zaten
    Avrupa ve asya takımlarının birleşimi ayrı bir kupa var bildigim aklıma gelmedi şu anda
    onun dışında adamlar 10 yıldır yapılanıyorlar alt yapıya yönelmişler.. iyi oyuncular yetiştirmişler reklam gelirleri sonra tv yayın hakları konusunda profosonel hale gelmişler
    şimdide biraz yıldız lazım daha cok insanı futbola baglamamız lazım diyerekten bunu yapıyorlar

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 10

• Çin Asya Kupalarına katılan bir ülke. Avrupa organizasyonlarına katılmıyorlar. Uzun dönemde de katılmaları mümkün değil. En büyük sorun ulaşım ve mesafeler. Kültürel farklılıklar, aradaki yapısal değişiklikler ve farklı görüşler nedeniyle avrupaya uyum sağlamaları kolay değil.
    Buna benzer bir durum NBA için de konuşuldu. Amerikalılar bir NBA'e avrupadan takımlar eklemeyi düşündüler ama ulaşım, mesafe ve saat farkları yüzünden henüz geçerli olamadı. Örneğin Alba Berlin NBA'e katılsa ve Houston Rockets ile maç yapacak olsa, Alba Berlin'in Houston'a sadece uçuş için geçecek süre 9-10 saat. Maç oynanırken iki şehir arasındaki saat farkının 7 olması da cabası.
    Benzer bir konu 2-3 yıl önce şampiyonlar ligi için söz konusu olmuştu. Rusya iki liginden bir takım birinci lige çıkmıştı. Bu takım Rusya'nın çok doğusundan hatta Çin'den bile ötede bir yerdeydi. Es kaza avrupa kupalarında yer bulsa ve Portekiz'den bir takımla eşleştiğinde seyahat için geçecek süre korkunç olurdu.
    Çin futbolu Asya içerisinde bir süre daha kalacak. Biz daha kendimiz avrupa ligini oluşturamadık ki Çin'i aramıza dahil edelim.

Çin kulüpleri nasıl bu kadar para harcıyor sorusunu yanıtı basit; nüfus. Ülkede 1.4 milyar insan yaşıyor. Herkes 1 Dollar para verse ortaya 1.4 milyar Dollarlık bir pazar çıkıyor. Televizyon gelirleri bile dünya kadar. O yüzden bu kadar fütursuzca para harcamak için kaynak bulabiliyorlar. Ayrıca Çin tabandan geliyor ve açığı kapatmak için böyle garip transferler yapabiliyor.

0|1
    0|0
  • Çinde devlet politikası ile spor endüstrisi oluşturmak isteniyor canlı yayın ihalesi bizimkinin 6 katına satıldı ve ülke döviz fazlasını futbola yönlerdi 1milyon futbolcu yetiştirme hedefleri var

0|1
    0|0
  • ya kara parayı elden çıkarıyorlar ya da futbol ekonomisine yöneliyorlar

0|1
    0|0
  • Şampiyonlar Ligi'nde izleyemezsin çünkü tam adı UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi'dir.

0|0
    0|0
  • Çin Asya kıtasında olduğu için Şampiyonlar Ligi'nde oynayamazlar

0|1
    0|0
  • İzleyemezsin çünkü avrupa değil diyecemde diğer olmayan devletlerde var yani. Gücü olan giriyor.

0|0
    0|0
  • adamlar parayla konuşuyor

0|0
    0|0
  • Çin ve uefa... olmadi simdi :)
    Ama belli de olmaz, onlari da alirlar belki avrupaya.. özel üye falan ayagiyla

0|0
    0|0
    • başlığı okuyup gelme dostum içeriği oku yorumları bir oku anlatmak istediğimizi anla
      1. soru son 2 senedir fotbola yönelip neden bukadar para harcamaya başladılar
      2. soru asya ligine katılıyorlar biliyoruz ama neden şampiyonlar ligi olmasın böyle bir düşüncelerimi var
      Soruda tek hata asya ligine katıldıklarını belirtmemem

• 1. ben senin dostun falan degilim, öyle hitap etme bana...
      2. ben cok nazik sekilde yaklasip, belki de cin i de uefa kupalarina alirlar, alabilirler dedim... bun da ne var
      Sen soruyu degistirdin biliyor herkes cini avrupaya soktun, ama bunu hicbir sekilde "hata" yaptin falan diye yorumlamadim... niye böyle anormal tepki verdin bilemicem...
      Millet burda kari-kiz seks muhabbetine dalmis, ben de ciddi bir futbol muhabbeti var dahil olayim istemistim ama... gereksiz bir celallenme görüyorum..
      demekki insanlari kirmak, yaptiklari hatalarla dalga gecmel falan gerekiyor, seviyeli davranmaya gerek yok...

• yaw hadi oradan git muhabbetini ziktirme gelmiş bide futbol muhabbeti varmışda millet karı kız peşindeymişde i nek git spor sayfalarında yap muhabbetini bide cool takılmaya çalışıyor

• Şampiyonlar ligi ve UEFA derken hangi mantıkla Çin i Avrupa ülkesi saydın merak ettim.

0|0
    0|0
    • kardeş sen okuduğunu anladınmı asıl sorum bu kadar transfer ve para birden nerden çıktı 2. si asya liginde oynadıklarını biliyorum ama görebilirmiyiz diye sordum... neden olmasın

• Estafurullah kardeşim adamsın ;)

• Eyvallah bil mukabele

• Avrupa maçlarına katılamazlar

0|0
    0|0
    • ewet sonradan aklıma geldi sormuş bulundum ama sırf avrupa değil transfer konusundada ciddi paralar harcamaya başladılar son 2 senedir

• Futbola renk katip ilgi çektiler haklisin

Yükleniyor...