İnsanı intihara sürükleyen şey nedir?

"İnsanın her gün yaptığı en önemli şey, o gün intihar etmemeye karar vermesidir" Demiş albert camus, insanı intihara sürükleyen şey nedir? Son çare olarak görülebilecek kadar

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• Mutsuz kisilerde uzun sürerse bu durum vücut melatonin, serotonin ve endorfin denilen mutluluk hormonlarini üretmeyi yavaslatir yegenim.
    Olumsuz sartlar ve umudu tükenen kisilerde olanda bu bence. sonuc olarak ister istemez intihar cözüm yolu gibi görünmeye baslar.
    Ya inanci ya da geride birakacagi deger verdikleri ( evladi esi ailesi) intihar etmesine engel olabilir sanirim.
    Öl kurtul ; bu dünya bensiz daha iyi olur düsüncesi bence en büyük belirtidir.
    Bu sitede benim cok denk geldigim bir sorun inan.
    Empati ve yüksek hayal gücümün beni yordugu zamanlar cok olmustur.
    Bir Hollanda ata sözü var:agaclarin coklugundan orman oldugunu görememek.
    Intihara sürükleyen sebep olarak :Sorunlarinin cözümünü ve yok etmek icin kendinde o gücü olanagi bulamamak diyorum ben.

1|0
    0|0
    • Bes yil bogustum bununla. pozitif düsünen birisi ve inancim olmasa sanirim kemiklerim bile coktan erimisti.

• Nasıl atlattınız

• Kolay olmadi yegenim.
      Kusura bakma calismaktan vakit buldugumda bakiyorum buraya.
      Önemli bir konu oldugu icin ayak üstü cevap yazmak istemedim.
      Is bitti ama pilimde bitti.
      Yarin vakit ayirip uzun bir yorumla nasil atlattigimi anlatacagim.
      Simdilik iyi geceler dilerim.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• pesimist bir kafa genelde.

0|0
    0|0
  • kafayı patlatacak takıntılar kanks

0|0
    0|0
  • Oyle bir sey yok benim icin.

0|0
    0|0
  • Sevdiği herkesin bir an da yok olup gitmesi

0|0
    0|0
  • Doğru demiş o demeseydi ben diyecektim zaten

0|0
    0|0
    • Nasıl yaşarsan öyle ölürsün derler, bilemeyiz belki hiç Can'ımız acımayacak ölürken

• canı acımayan yokmuş, hadislerde öyle diyor. yalnız çok acıması var az acıması var.. hatta bir hadiste der ki;peygamber efendimizin canı alınırken can çekişmesini gören yakını peygamber Efendimiz bile bu şekilde vefat ettiyse normal insanların ne kadar canı acıyacağını tahmin bile edemiyorum demiş

• Kendi

0|0
    0|0
  • beyni yani olmasa intihar etmicek :d

0|0
    0|0
  • Önceden normal erkekken sonra gay olan insanlar gibi sıkılmış tır ve merak tbiisi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Sıkıntı ve stresten kurtulamayan bireyler bunalarak intihara yönelir.

0|0
    0|0
  • Boşluktur. Benim sebebim buydu.

0|0
    0|0
  • Hastalık olabilir.
    Burada 2 ay önce hasta olduğu belirtilen 22 yaşında bir adam arabada annesiyle tartışırken gececekleri köprüye yakın arabaya durdurup kendini aşağı atmış.
    Borç batagindakiler de cogunlukla intihar eder

0|0
    0|0
  • Düşünceleridir

0|0
    0|0
  • bence anlık bir deli cesareti.

0|0
    0|0
  • Herkesin hayatında üst üste geldiği an vardır. o an insanın gözü dönebilir mam bir söz duydum. Herşeyin üst üste geldiği an sabret kaderini değiştiği an o andır. söz böyle bişeydi

0|0
    0|0
Yükleniyor...