Eşim ile aramda uçurumlar var.Neden? Yarabbi!

Neden? bilmiyorum.Bir türlü anlayabilmiş değilim ama eşim ile anlaşamıyoruz.Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.Yeterli olmadığını ise zaman zaman en keskin şekilde anlıyorum.Eşim henüz dün kızımız ile birlikte gittiği ailesinin yanından geldi.Tam 2 hafta olmuştu.Onu özlemiştim ama bunu ne o ne ben birbirimize göstermemeliydik.Hala sanki aramızda flört durumları söz konusuymuş gibi ,ipi ele alma eylemleri sürüyor.Acaba özlediğini ilk kim dile getirecek ya da hissettirecek türü anlamsız ve saçma sapan yarışlara giriyoruz.Bunun en iyi şekilde farkındayım.Bana kalırsa böyle bir aile yapısı olmamalı.Ne olursa olsun,evlilik içerisinde böyle anlamsız atışmalar yaşanmamalı.Ama nedenini bir türlü anlayabilmiş değilim.

Henüz dün geldiğini söylemiştim.Evet dün geldi ve biz 2. gününün akşamında saçma sapan bir defter yüzünden kavga ettik.Bu defter ne bir günlük nede önemli bir defter.Bu defter yanlızca 1 sene önce gitmiş olduğu dershanedeki matematik dersinin notlarını içeren ve olsada olur olmasada denilebilecek ,5 liralık bir defter.Defterden önemli notlarını mühim olduğunu bilmeden yırtmam bu kavgamızın fitilini ateşledi.

koltuğa oturdu ve matematik çalışacağını söyleyince,Bende "Hayatım bu defterden mi? çalışacaksın yoksa" gibi bir soru yöneltince "Evet " dedi.

Bende özür dilerim gerçekten üzgünüm ama ben o defterden bir kaç dalgayı yırttım dediğimde ,defteri yere çarparak"Lanet olsun sana" Bana danıştın mı? şeklinde bir çıkış sergiledi.Ben asla böyle şeylere gelemem.Ne olursa olsun kendisine zarar vermemek için küfr ettim.Ve Henüz 2 haftalık ayrılığın ardından 2.günümüzde birbirimiz ile konuşmuyoruz.

Kafayı yememek elde değil ,sizce ne yapmalıyım değerli arkadaşlarım.Nasıl bir yol izlemeliyim?

Güncellemeler:
Şimdi bir çok değerli arkadaşımın önerileri ile eşimi kaldırdım ve onunla konuşmak istediğimi söyledim.Konuşmak istemediğini söyledi ve kendisini rahat bırakmamı söyledi.

Zorla şu anda sizinle yazıştığım odaya getirdim ve kendisi ile düzgün bir şekilde konuşmak istediğimi söyledim.

Ve ilk sorumu sordum.

"Senin problemin nedir"Neden böyle yapıyorsun.

Cevap;birşey yok.

Ben:Hayır birşey var ve bunun konuşulması gerekiyor.

Cevap:konuşacak birşey yok.Bunun için mi? getirdin beni buraya.

Evet bunun için getirdim ve konuşmamız lazım.Neden böyle bir tepki verdin.

Cevap:Sen ne yaptığının farkında mısın?

Ben :Ne yaptım ki,

Cevap:Defter ile alıp veremediğin ne?

Ben:Sorun yanlızca bu mu?

Cevap:Başka ne olacak

Ben : Bir dakika bekler misin?

Ve eşim arkasına bakmadan tekrar gitti.

Lütfen gelir misin?Konuşmamız lazım desemde giderken verdiği tek cevap şu oldu

"Defol git başımdan ya!"

Problem bende mi ? gerçekten.
Burada benim olan bir sorunu en iyi şekilde algılayan ve bir çözüm yolu sunan her bir arkadaşımın verdiği kıymetli yanıtlarından ötürü içtenlik ile teşekkür ederim.Allah hepinizden razı olsun değerli kardeşlerim.Ama bu anlattığım 4 yıllık evliliğimin içerisinde en küçük problemlerden yanlızca bir tanesi.Sanırım bu böyle olmayacak.Sağlıcakla kalın.

0|0
9|6

En İyi Erkek Görüşü

• Vallahi kardeşim sana çok uzun cevap yazmıştım ama nasıl olduysa kapandı sayfa tekrar yazmaya erindim. Kısacası bu duruma hüsni-zan ile bakamadım. Eşini karşına al ve konuş benden ayrılmak istiyorsan bana açıkça söyle kendi hayatını da benim hayatımı da bana zehir etme de...

0|1
    0|0
    • Yazmak isteyipte ulaştıramadığınız ve şu anda kendinizi yorarak yazdığınız cevap için minnettarım kardeşim.Bunu defalarca denedim.Ama inatlığını bir yazsam ,bana yanlızca "Allah"ın yardım edeceğini dile getirip durursunuz sanırım.

Şöyle söyleyebilirim.Dediğiniz gibi boşanmak isteyip istemediğini sorabilirim.Ama bana net yanıtı,"herhalde sen istiyorsun ki,soruyorsun" olacaktır.Hayır ben istemiyorum dediğimde ise bu durumu üstleyecektir.Dolayısıyla,alttan asla alınmıyor.

• Psikologa götür onu kardeşim sen normal değil o..

• Bunu denicem kardeşim.Teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 9

• Esinle al karsina ciddi ciddi konus , buraya yazdigin gibi ona anlat ! Düsüncelerini sor arzu ettigin evliligi ona anlat

0|1
    0|0
    • Bunu defalarca dile getirdiğimi söyleyebilirim.Her zaman demişimdir.Hanımefendi ve beyefendi olunmalı ,kavga edilmesi gereken yerde tartışarak bir çözüm yolu bulunmalı diye.Ama asla konuşarak anlaşmaya gelmez ve anında küser.Hatta çoğu küslüğü 3-4 gün sürer diyebilirim.

• ya öncelikle üzüldüm aranızın bozuk olmasına ama şu varki ben senin davranışlarını burda dogru yansıttıgına inanamıyorum..neden mi diceksin..cünkü hic bir kadın "hayatım özür dilerim" gibi sözcükler iceren bir cumleye lanet olsun diye cevap vermez..yani bu cevabı vermesi icin ya gercekten problemli hasta bir kişiligi olması lazım ya da senden nefret ediyor ve defteri bahane ediyor olması lazım..sorun nerde sence sen karar ver?

0|1
    0|0
    • Benim nefsimi kudretli ellerinde tutan Allah'a yemin ederim ki,anlattıklarımda ne bir eksik nede bir fazla vardır.

Matematik çalışacağını anladığım an itibari ile özür dileyerek ve üzgün olduğumu belirterek defterden bir kaç yaprağı yırttığım söylemem ile,aynen bu tepkiyi verdi.

• corap sökügü misali ..anlıyorum zor bir durum ve düzelmesi zor gibi geliyor..

• bence ona şunu söyle hemen: defolmamı isteyecek dereceye geldiysek ayrılmak mı istiyosun diye sor ..

• hepsini okudum

Allah sabır versin bayan olduğum halde eşini kınadım

ama sabırlı olman ve onunla konuşup bir düzen vermelisin

en azından kızınız için birbirinize anlayışlı davranın

0|1
    0|0
    • Yorumunuz için çok teşekkür ederim kardeşim.

• karını boğabilrmiyim

• Buna izin verebileceğimi sanmıyorum ama sanırım bu gidişle ben kendimi boğacam.

• birseyi cok merak ettim sizinkisi ask evliligimiydi? yani bir flört döneminiz oldumu yoksa görücü usülü mü evlendiniz? Soruyorum cünkü ben bu yazindan sunu cikartiyorum ki sana karsi ufacik bir sevgi yok ya da kalmamis...

0|1
    0|0
    • Elbette severek evlendik.Hatta istedim ve vermediler.Silahlar çektiler.Ve ben onu kaçırdım.

• gerçekten çok sinir bozucu seni çok iyi anlıyorum evli değilim ama kendimi yerine koydugunda kötü bir durum.. bence sen biraz daha sabret sabırlı davran hemen parlama hatasını anlayacak mı gelip senden özür dileyecek mi ya da gönlünü alacak bir şeyler yapacak mı bunu bir tart bence belki sinirli bir anına denk gelmiştir olabilir yani. belkide özledim demeni sevgini belli etmeni o istiyodur bu sefer şayet kendisi yapıyosa ilk olarak bunu bu ihtimalde var?

0|1
    0|0
    • Zaten kendisini özlediğimi sorusu üzere itiraf ettim.Hatta gerçekten çok özledim dedim.Aslında böyle söylemedim.Kinayeli olarak hafif bir tebessüm ile hayır özlemedim dedim.Daha sonra çok özlediğimi ifade ettim.Hatta özlediğim için ise kırmamak için elimden geleni de yaptım.Ama şu saate kadar.

• Ne kadarlık evlisiniz?

0|1
    0|0
    • Henüz 4 yıllık değerli kardeşim.

• sen başka o başka konuşuyor böyle ite kaka yürümesi sizin için daha zor.

• Bir yolunu bulmaya çalışıyorum.Hayırlısı.

• destan yazmayı bırak çeneyide toparladıkmı.. bu iş düzelir

0|0
    2|1
  • hiç bekleme geçen zamana yazık boşan bitsin hiç kimse senden kıymetli değil unutma...

1|0
    0|0
    • Bir kızımın olduğunu yinelemekte fayda var sanırım.Onun hayatını zehir etmek hakkına da sahip olmadığımı düşünüyorum.Dolayısı ile boşanmak elbette kolaydır ve son plandadır.Benim sizlerden ricam bundan önceki planlarda neler yapmalıyım.

• bi porsiyoncukmu :) ben tamamen haklıyım tecrübeyle sabit...

• boşannnn:)

0|0
    0|1
    • Bu cevabın senin henüz 6-8 yaşları arasında olduğunu gösterir.Bir kızımızın olduğunu söylemiştim.Dula kadın boşamak kolaydır.Cevap için teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 5

• kocanın kafasında soru işaretleri olabilir senle ilgili demiyorum işleri yolunda gitmiyordur oda senin canını acıtarak rahatlatıyordur kendini. bence bir süre iyi davranmaya. yemek yap ama aynı yatakta yatma, konuş ama değerli olduğunu hissettirme ve fazlaca üzerine gitme. kendi haline bırak çocuğunla ilgilen, onu rahatsız etmeden çocuğunla ilgilen, gözünün önünde fazla dolanma yani kısacası araya bir mesafe koy.

0|1
    0|0
    • Ben bir bayan değilim.Dolayısı ile karşıdaki hanımım.Kocam değil.

• valla adamım ben bu şekilde bir kızla aynı durumdaydım evlilik hazırlıkları yapıorduk ama sürekli tartışarak ve gurur savaşları yaşıorduk sürekli.temmuzda düğün yapıcaktık ama ben daha fazla dayanamadım ayrıldım

sana ayrıl demiyorum bunu sadece onunla açık açık konuşarak çözebilirsin inatlaşarak hiçbiryere varamıorsun eğer açıkça konuştuğunda da sana tepki verirse bence kendini yıpratma

0|1
    0|0
    • Gittiği yere kadar gitmesi için elimden geleni yapıyorum açıkçası.Hatta baya bir zorluyorum.Kimi zaman bir problem çıkmasın diye sürekli alttan almak zorunda da kaldığım oluyor.Ama neden böyle aktivitelere gerek duyulur bir türlü anlamış değilim.Herşey güzellikle hallolması gerekmez mi?

• o anlamda düşünme söylediğimi bir soğuma var ortada..bu kadar alttan almaya hiç bir kadın inatla karşı koymaz sana karşı bir soğuma olduğunu düşünüyorum umarım tamir edebilirsin

• Umarım.

• karşına al ve konuş bunları başka çözüm yok. ama o çıkışın sebebi senin defteri yırtman değil.

1|1
    0|0
    • Hayır kesinlikle o defter olduğuna kalıbımı basabilirim.Neden diye soracak olursanız,Henüz 2 saat önce misafirlikten güle oynaya eve geldik ve çok iyiydik.Dünden bu yana her ikimizinde yaptığı ufak tefek hataları görmezden geldik bu bu saate kadar ulaştık.Ve yine böyle küçük bir hataya böyle büyük bir tepki vermesini ben "Özür dilemem ve üzgün olduğumu belirtmeme " bağlıyorum.Çünkü ben çok fazla özür dilemeyen biriyim.Acaba diyorum acaba problem yaratması bundan mı? kaynaklandı.

• Yok o benim mesleğim , siz birbirinize aitsiniz , gece olduğunda başınızı yastığa birlikte koyuyor sadece ikiniz oluyorsunuz. birbirinize gerçek olup küçük hesaplar peşinde olmamalısınız bunu ona belirtmelisin. inşALLAH düzelir

• Öneride bulunduğunuz için çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi İnşallah düzelir.Aksi taktirde inceldiği yerden sanırım kopmalı.

• Bu gerçek hayatın mı yoksa hikaye mi? Ciddiye almalı mıyım? Ona göre cevap vereceğim çünkü.Gırgırsa uğraştırma beni.

0|1
    0|0
    • Henüz 1 saat önce yaşadığımıza yemin edebilirim.

• O zaman öncelikli önerim, ilk önce kendini sorgulaman olur. Hiçbir davranış ya da duygu, birden ortaya çıkmaz. Her davranış ve duygu bir etkiye tepkidir. İlk önce ben ne yaptım, nasıl davranıyorum diye sor kendine ve empatik davran.

Eşini de ikna edebilirsen, bulunduğun ilde ya da daha iyi biri varsa başka bir ilde, bir aile terapisttine danışın.

• Eşinin hayatında başka biri var birader...

0|0
    0|0
Yükleniyor...